Žinomas bei žavus „Pildyk“ reklamų veidas Karolina Kriukelytė-Slavinskienė šiuo metu ne tik aktyviai dirba, augina nuostabų pusantrų metų sūnelį, bet ir stebina Lietuvą naujovėmis – miegančiomis gėlėmis. Apie įdomų verslą, pavadinimu „Gėlių teorema“, žinoma moteris pasakoja interviu.
Mamuradijas.lt
Karolina, kaip atradote miegančias gėles?
„Kalta“ motinystė. Auginant mažą vaiką, ėmė suktis mintys apie tokį darbą, kuriame niekas nekontroliuotų mano laiko, buvimo vietos… Individuali veikla – nedidelis verslas – atrodė idealus variantas. Ilgai ieškojau, ką būtent tokio galėčiau daryti. Niekas neatrodė tinkama ar tiesiog netikėjau galima sėkme. Kol… Galima sakyti, netikėtai, į mano gyvenimą atėjo miegančios rožės. Visa spirgėdama iš entuziazmo kone per parą radau visus atsakymus ir ėmiausi veiklos.
GT12
Stabilizuotos (miegančios) rožės. Labas Lape photography.
Kaip sekasi derinti du darbus?
Tikrai nesunku. Darbas „Pildyk“ yra nuostabus tuo, kad leidžia man iš dalies realizuoti save ir neužima daug laiko. Dar nebuvo taip, kad šios dvi veiklos trukdytų viena kitai.
Gėlių teorema. Skamba intriguojančiai, bet kartu ir sudėtingai.
Norėjosi, kad pavadinimas būtų originalus ir atspindėtų dvi skirtingas sferas: gėlių pasaulį ir mokslą. Miegančios gėlės, mano nuomone, yra didelis mokslo laimėjimas. Norėdama, išreikšti tą moksliškąją gėlių pusę, parinkau gražų senovės graikų kalbos žodį „teorema“.
Stabilizuota rožė. Labas Lape photography
Stabilizuota rožė. Labas Lape photography
Kokia šio verslo priešistorė?
Per šį gimtadienį, mano draugė padovanojo nuostabią skintų rožių dėžutę. Taip nutiko, kad sūnelis prastai pasijuto ir mes abu trumpam „atsikraustėme“ į ligoninę. Gėlių dėžutę pasiėmiau su savimi. Į ją žvilgčiodavau kone kas pusvalandį ir nuolat mintyse retoriškai klausdavau: nejaugi šis grožis negali būti ilgalaikis? Nejaugi dar nėra metodo? Prasidėjo besaikis „guglinimas“, o iš jo – mintys apie naują veiklą Esu įsitikinusi, kad sterili ligoninės aplinka yra gera terpė idėjoms rastis. Ligoninėje neužsibuvome, o grįžusi namo ėmiausi darbo. (Apie Karolinos motinystės istoriją rašėme anksčiau, spausti čia.)
Mieganti gėlė. Kaip ji „užmiega“?
Turbūt kas antras pirkėjas paklausia, ar aš jas pati stabilizuoju. Visada atsakau, jog nedrįsčiau, nebent tuo užsiimčiau metų metus ir taip galėčiau suteikti garantiją, kad gėlės ilgai žydės.  Gėles stabilizuoja, užmigdo užsienio technologai. Iš pradžių gėlės yra sterilizuojamos, taip dingsta jų pigmentai. Vėliau jos dažomos ir mirkomos specialiuose konservuojančiuose skysčiuose. Noriu pabrėžti, kad žmogaus sveikatai šios medžiagos nėra pavojingos.
GT2
Stabilizuotų gėlių puokštė, puikiai tinkanti dovanai. Labas Lape photography
Ar nebijai, jog gali nebelikti laiko šeimai?
Kol kas mes su sūneliu praleidžiame apie 20-22h per parą kartu. Ar tai mažai? Galbūt situacija pasikeis, išleidus vaikutis į darželį, kur jis bus pusę dienos. O su vyru, matomės tik vakarais ir savatgaliais, bet taip yra dėl jo ilgų darbo valandų. Jei taip nutiks, kad aš pati turėsiu labai daug darbo ir nebeliks vietos šeimai, mąstysiu… Galbūt samdyčiau darbuotoją tokiu atveju.
Dabar namiškiai žiūri palankiai. Mums patinka su vyru važinėtis automobiliu, kad ir į kitą miestą ir galvoti idėjas, kaip čia geriau sudėliojus į kompozicijas ar pareklamavus gėles. Netgi šaknis logotipe virš abiejų žodžių – mano vyro idėja. Man labai smagu, kad jis prisideda. Veikla su gėlėmis – dar vienas bendras mūsų interesas. O bendri interesai, kaip sakoma, suartina.
GT18
Labas Lape photography.
Kaip žmonės sutinka šią naujovę?
Kaip sakoma: yra įvairių žmonių. Vieni į miegančias gėles žiūri taip,kaip aš – kaip į tam tikrą stebuklą, kiti paburba, kad brangu. Tada aiškinu žmogui: taip, jos kainuoja gal 3x daugiau už įprastas skintas gėles, bet nevysta 150x ilgiau. Tad Jūs netgi sutaupote!
 PERPUBLIKUOTI TEKSTĄ IR NUOTRAUKAS BE AUTORIŲ ŽINIOS GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA.