Mamuradijas.lt

 

Nuo šiol kūdikiai gimę Vokietijoje ir turintys tiek moteriškų, tiek vyriškų bruožų gali neturėti lyties. Jų tėvams paliekama teisę, pildant dokumentus, nežymėti jokios lyties, o vaikui paaugus, jis pats galės nuspręsti, kuo nori būti – vyru ar moterimi.

 

Statistiniais duomenimis vienas iš 2000 žmonių gimsta turėdamas tiek vyriškų, tiek moteriškų bruožų. Siekiant išvengti lyties keitimo operacijų ateityje, kuomet vienos lyties atstovas nusprendžia tapti kitos lyties atstovu, Vokietija leido tėvams atsisakyti teisės nuspręsti, kokios lyties yra jų atžala.

 

„Interseksualumas nėra liga, tai tiesiog vienas iš gamtos  variantų. Reikia palaukti gana ilgai, kol žmogus, turinti abiejų lyčių požymių, nusprendžia, kuo jis nori būti ir galbūt net keisti savo lytį ant operacinio stalo. Tai kaip tokiam žmogui tiesiog galima priskirti lytį?“, – kėlė klausimą Hamburgo universiteto atstovė Katinka Schweizer.

 

Vokietijos pasai nuo šiol turės tris lyčių kategorijas: vyras – M, moteris – F, belytis asmuo – X.

 

Vokietija yra vienintelė šalis Europoje, leidusi savo gyventojams, susilaukusiems kūdikių, neapibrėžti jų lyties. Pasaulyje tokio įstatymo dar laikosi tik Australija, tad Vokietija tapo ne tik pirmąja Europos Sąjungoje, bet ir antrąja tokio sprendimo šalininke pasaulyje.