Gretos Kondrataitės ir Lauros Mazalienės tekstas
Akvilės Razauskienės nuotraukos
Gabrielės Spudulytės makiažas ir šukuosena
KABU STYLE rūbai
Susitikti su mūsų komanda Viktorija Siegel atskuba prieš pat skrydį į Prancūziją, kur šiuo metu gyvena. Žavi herojė ne viena: su plačia šypsena, dukrele Nicole ir jos aukle – miela trijulė iškart užburia savo paprastumu. Fotografė Akvilė Razauskienė net atsidūsta (juk visada jaučiame įtampą prieš susipažįstant su žinomais ar matytais herojais) ir su nekantrumu ruošiasi fotosesijai. O mes pradedame interviu.
„Drąsiai sakau, motinystei jau buvau subrendusi ir labai džiaugiuosi, kad dukra atkeliavo būtent dabar tikiu, kad ji turi ko mane išmokyti. Išgirstu komentarų, kad dukra nebuvo planuota, tai skaudi netiesa. Daugiau nei dvejus metus nevartoju alkoholio, ruošiau save šiam gyvenimo etapui labai atsakingai. Sakote, kad socialinėje erdvėje galima susidaryti kitokį įspūdį? – Aš paklausiu kitaip –  ar reikia tikėti viskuo, ką ten matote?
Šiandien galiu džiaugtis, kad kiekvieną dieną dukra keičia mus, skatina daugiau šypsotis ir džiaugtis bei dar labiau pažinti ne tik ją, bet ir save. Atrandu savybių, apie kurias anksčiau net nebūčiau pagalvojusi, todėl jaučiu didelę atsakomybę mes dukrai reikalingi kaip oras, – šypsosi Nicolės mama.
Viktorija atvirauja, kad dukra gyvenimui suteikė ryškesnių spalvų, padovanojo įdomių pamokų bei kitokį požiūrį į save, tad šiandien įvardis „aš“ nuskamba labai retai. Tiesa, motinystės kelyje Viktorija ne viena: jai padeda ir mama, ir vyras Danielius Bunkus.
„Mano mama yra tas žmogus, kuriuo pasitikiu kaip savimi. Jai tariu didelį „ačiū“. Be abejo, man pataria ir Danielius, kadangi jam tai yra antras vaikas, jis žino daugiau už mane, nors aš nėštumo metu labai daug domėjausi ir skaičiau. Jeigu noriu susitikti su drauge, ramia širdimi palieku Nicolę su tėčiu jis moka ir ją nuraminti, ir pamaitinti, ir sauskelnes pakeisti. Danielius yra labai rūpestingas tėtis.
Kol kas Nicolei tik devyni mėnesiai, ji ramus vaikas, o kaip bus toliau matysim, bet ateičiai reikia ruoštis iš anksto. Užauginti vaiką atsakingas darbas.  Frazė „Mama išėjo motinystės atostogų“ – nėra teisinga. Tai ne motinystės atostogos, o sunkus ir be galo atsakingas darbas, suteikiantis begalę laimingų akimirkų ir nepamirštamų momentų.“
Nuo pat vaikystės aktyvi buvusi Viktorija taip pat augina ir savo dukrą. Moteris kasdien stengiasi kuo daugiau nuveikti su vaiku: moko ją rusų ir lietuvių kalbų, keliauja po apylinkes, skaito įvairiausias pasakas, nuo dviejų mėnesių džiaugiasi vandens mankštomis, moko eilėraščių bei pasvajoja apie ateities būrelius. Vyras net traukia moterį per dantį, kad vieno vaiko neužteks visiems užmojams įgyvendinti.
„Manau, kad reikia nuo mažens vaikui rodyti pasaulį, pasakoti, supažindinti su naujomis vietomis, nes sedėjimas vietoje – nelavina. Dažnai nutinka taip, kad reikia aukoti savo laisvalaikį arba mėginti suderinti viską kartu.“
 VIKtorija_portalui2
Auklė – šeimos narys
Viktorija neslepia, kad turi auklę, kuri padeda ne tik prižiūrint vaiką, bet ir buityje. Nors ir teko susidurti su neigiama visuomenės nuomone, herojė tvirtai žino – nieko čia tokio, jei šalia vaiko esantis žmogus yra parinktas teisingai, myli ir geba būti su mažyliais.
„Auklę rinkomės labai atidžiai ir ilgai, esu iš tų mamų, kurios labai bijo prie vaiko prileisti svetimą žmogų. Buvau prisiklausius įvairiausių istorijų, tad tokį žingsnį žengti tikrai nebuvo lengva.
Mano mama dirba ir gyvena Klaipėdoje, ji negali visuomet mums padėti, nors labai stengiasi su anūke praleisti kuo daugiau laiko.
Manau, kad su laiku auklė taps mūsų šeimos nariu, nes juk šį žmogų įsileidome į savo šeimą ir patikėjome brangiausią savo turtą – vaiką.“
Motinystės vertinimai socialinėje erdvėje
„Nekovoju su kitomis mamomis, kurios dėl auklės ar kitokių priežasčių mane smerkia. Aš gyvenu savo gyvenimą taip, kaip man ir mano šeimai atrodo teisinga. Vadovaujuosi labai paprasta taisykle: nė vienas laimingas žmogus nelinkės ir nesiųs kitam žmogui negatyvios emocijos. Tik pikti ir gyvenimu nepatenkinti asmenys taip gali elgtis.
Mamos dažnai būna pervargusios ir išsilieja stebėdamos kitus: tai nešynė nepatiko, tai slepiamas vaiko veidas, tai nežindymas užkliuvo. Juk aš savo vaikui nieko blogo nenoriu. Galima patarti gražiai ir aš visada tokių komentarų išklausysiu, tačiau įžeidinėjimas man nepriimtinas.“
Kita jautri tema, dėl kurios Viktorija buvo nuolat smerkiama – žindymas.
„Šitas klausimas yra vienas iš jautriausių, nes buvo labai nemalonu sulaukti žinučių, kokia bloga mama aš esu, kad nežindau savo vaiko. Žindžiau dukrytę tik mėnesį laiko, bet dėl tam tikrų priežasčių, kurių tikrai nenorėčiau atskleisti viešai. Nebuvo taip, kad tiesiog nusprendžiau, kad daugiau nebežindysiu. Esu už tai, kad vaikas gautų mamos pieną kiek įmanoma ilgiau ir buvau pasiruošus maitinti Nicolę, tačiau visko gyvenime nutinka.
Parinkome dukrytei tinkamą mišinį ir juo maitinome, na, o dabar jau pradėjome primaitinimą įvairiomis daržovėmis, vaisiais, tad, manau, greitu metu mišinio atsisakysime.“
VISĄ INTERVIU SKAITYKITE NAUJAUSIAME „ĮKVEPIANČIAI MOTINYSTEI“ LEIDINYJE.

virselis_4