Mamuradijas.lt
Rugsėjis – ne tik mokslo metų pradžia, bet ir puikus atradimų metas, ypač tiems, kurie apie mokyklos suolą svajos dar mažiausiai kelerius metus. Šįkart kviečiame susipažinti su kūrybiškais, lavinamaisiais ir į aplinką įsiliejančiais žaislais Edu2.lt.
Po šiuo pavadinimu slepiasi Lietuvoje gaminamos vaikiškos sensorinės širmos bei šviečiantis žaidimų staliukas, kurie ne tik išlaisvina vaikų fantaziją, bet ir moko juos skaičiuoti, pažinti raides, eksperimentuoti su spalvomis ar vandeniu.  Edu2 – tai, pasak kūrėjų, vaikų edukacija kvadratu. Tuo įsitikinome ir mes!

Gabijo Monikos Vainiūtės nuotr.

Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Sensorinė žaidimų sienelė skirta erdvės atskyrimui, vaidmenų žaidimams ir smulkiosios motorikos lavinimui. Negana to, su ja mažieji gali tapti svetingiausiais draugais ar privačios žaidimų erdvės savininkais. Ką jau kalbėti apie galimybė lavinti fizinius sugebėjimus – landžiojant pro specialias skyles. Dirbs tiek galvos, tiek kūneliai!

Ozas_Pramogu stotele_535

Širmelėje prakišdami pro skylutes įvairiaspalves medžiagas, veltinius, kištukus, popierių ar virveles, vaikai mokysis rišti mazgelius, skaičiuoti, pažinti raideles, gamtos reiškinius, o tuo pačiu stiprės vaikų smulkioji motorika. Pagalbines priemones žaidimams su sensorine širmele netrukus bus galima įsigyti Edu2.lt svetainėje. Sužavėti bus ne tik vaikai, bet ir suaugusieji!

Sensorinė širmelė. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr. Sensorinė širmelė. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Kitas atradimas – lavinamasis šviesos žaidimų staliukas, kurio pagalba vaikas jam įprastus daiktus pamato kitaip. Šis edukacinis žaislas rekomenduojamas 3-8 metų vaikams. Ant staliuko (užsidėjus specialų dangtį) galima piešti tirštais dažais, žaisti su smėliu, dėlioti įvairias spalvines figures, kurti gyvūnus ar pažindintis su raidėmis, viskas priklauso nuo jūsų idėjų. Šviesa pritraukia dėmesį bei stimuliuoja protinę veiklą, tad ši veikla taps ne tik žaisminga, bet ir naudinga visai šeimai.

Šviesos žaidimų stalas. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Šviesos žaidimų stalas. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Šių žaislų kūrėjos pasakoja norėjusios vaikams padovanoti tai, kas padėtų drąsiai svajoti ir kurti bei netrikdytų jų dėmesio. Pasak šių žaidimo priemonių dizainerės, dažnai įvairūs žaislai sukuria tam tikrą sąmyšį, Spalvų įvairovė pradeda varginti ne tik vaikus, bet ir tėvus, todėl šiems žaislais buvo parinktas minimalistinis dizainas.

 Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

„OZO“ pramogų stotelė, kurioje galima susipažinti su Edu2 žaidimo priemonėmis.

Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Įdomu tai, kad jau daugiau nei 70 proc. Lietuvos darželių yra įsigiję šviesos staliukus, o tai tik įrodo, kad šie žaislais – vaikų numylėtiniai!

Šviesos žaidimų stalas. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Šviesos žaidimų stalas. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Šviesos staliuko kaina ~300 eur, o sensorinės širmelės – 459 eur. Žaislai išties nepigūs, tačiau kūrėjos siūlo alternatyvą – juos galima išsinuomoti!

Sensorinė širmelė. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

Sensorinė širmelė. Gabijos Monikos Vainiūtės nuotr.

PC „OZO “ Pramogų stotelė su kinu ir kitomis vaikiškomis pramogomis veiks iki rugsėjo 10 d. 
BE AUTORIŲ SUTIKIMO TEKSTĄ IR NUOTRAUKAS DRAUDŽIAMA PERPUBLIKUOTI.