Mamuradijas.lt
GRETA KONDRATAITĖ
Titulinės nuotraukos aut. KASPERINA
Trynukų mama Arūnė Simanavičienė po septynių metų pažinties su būsimu vyru pradėjo draugauti. Po septynių mėnesių – susižadėjo, dar po septynių – susituokė. Tais metais, kai abu atšventė trisdešimtmečius, kuriuos skiria lygiai trys mėnesiai, jie susilaukė trynukų. Nors daugelis porą perspėjo, kad su tiek vaikų jiems bus labai sunku, Arūnė su vyru labai džiaugiasi mažyliais, nekreipia dėmesio į aplinkinių kalbas, rašo tinklaraštį „Trys kaip vienas“, skirtą mamoms, be to ji dar ir dirba. Arūnė prisipažįsta:,, Dabar darau dar daugiau nei prieš gimstant vaikams, nes nebešvaistau laiko – kiekvieną laisvą akimirką stengiuosi praleisti prasmingai‘‘
 • Papasakokite koks buvo Jūsų nėštumas?
Aš visada sakau, kad labai lengvas, bet mano vyras prisimena kitaip (šypsosi) pirmus mėnesius buvo labai bloga, o miegodavau po 15-18 valandų per parą. Leidau sau ilsėtis, nes dar nesupratau, kas vyksta su mano kūnu ir daktarai sakė, kad man reikia pasisaugoti, nes mažyliai atims iš manęs visus vitaminus ir pan. Vėliau, kai pradėjau pažinti save labiau, supratau, kad gerai jaustis man padeda tik vanduo ir judėjimas, tad ėmiau savęs nebestabdyti. Kas labai svarbu, griežtai laikiausi gydytojų nurodymų ir rekomendacijų, tad per visą nėštumo laikotarpį man tik vieną ar du kartus statė lašelinę, nes tiesiog kelias dienas nebegalėjau žiūrėti į vandenį.
2018-04-30 08.54.05 1
Nuotr. aut. KASPERINA
 • Kaip jautėtės sužinojusi, jog laukiatės trynukų?
Visada norėjome didelės šeimos, bent trijų vaikelių. Kai pirmą kartą apsilankėme pas gydytoją, tiesiog nekantravome išgirsti mažytės širdelės plakimą. Labai nustebome, kai pamatėme net tris širdeles – sužinojome, jog laukiamės trynukų. Be galo apsidžiaugėme, bet taip pat galvoje ėmė suktis begalė klausimų, apmąstymų, kaireikės „susistyguoti“ kasdienybę.
 • O kaip reagavo Jūsų šeima?
Ne visi iš karto patikėjo, bet vėliau visi labai laukdavo mano apsilankymų pas gydytoją ir patvirtinimo, kad visiems trims viskas gerai. Mano tėvams – tai pirmi anūkai, o vyro tėvai – jau seneliai su patirtimi, nes vyro brolio šeimoje taip pat trys vaikai (ne trynukai). Nėštumo laikotarpiu visi mane saugojo ir nerimavo, bet aš vis raminau, kad man yra viskas labai gerai ir, kad taip visada ir bus(šypsosi).
 • Gimdėtė pati(natūraliai)?
Ne – suplanuotas „cezaris“, nes jau buvo 35 sav. ir 2 dienos ir gydytojai nebeleido nešioti ilgiau. Jaučiausi puikiai, bet su kiekviena diena didėjo rizika pernešioti.
 • Kiek laiko jau jūsų mažyliams?
Gegužės 10 d. bus 7 mėnesiai.
 • O kas išrinko tokius gražius vardus?
Apie vardus pasakojau blog‘o įraše „Trys kaip vienas“, skiltyje „Prisiminimų antradienis“. Galiu tik pasakyti, kad Beno vardą aš susapnavau, o princesėm vardus davė tėtis.

29134556_10209305715919592_1639889602_n

 • Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas pagausėjus šeimai?
Mūsų gyvenimas tapo turtingesnis – šypsenomis, dainomis, šokiais ir žaidimais. Dienos tapo ilgesnės, nes net savaitgalį vaikai mus pažadina 7 val. ryto. Atsisakyti kol kas tenka tik kelionių, bet ir tai, tikiuosi, neilgam. Taip pat kūnas pats paprašė, kad pradėčiau sportuoti, nes augant mažylių svoriui prasidėjo dideli nugaros skausmai. Džiaugiuosi, kad po truputį fiziniai sunkumai pasitraukia.
 • Juk nesėdite tik namie?
Stengiamės, kuo daugiau išvykti su vaikais: pasivaikščiot, pas senelius ir pan. Gaila, bet ne visada ir oro sąlygos suteikdavo galimybę laiką praleisti lauke, todėl labai labai laukiame pavasario ir vasaros.
 • Rašote blogą mamoms, papasakokite plačiau apie jį?
Mintys apie „Trys kaip vienas“ sukosi jau senai – sulaukiau nemažai paskatinimų jį rašyti, nes aplinkiniai mato, kaip mane įkvėpia vaikų auginimas. Ilgai nukėlinėjau, nes norėjau, kad jis būtų naudingas, o rašyti tiesiog apie tai, kaip auga mano vaikai – nenorėjau. Labai dažnai vyras manęs paklausdavo „Tai kada pradėsi rašyti?“. Todėl vieną vakarą, kai jau vaikai miegojo, įsijungiau kompiuterį ir sugalvojau susikurti „Trys kaip vienas“ logotipą. Kūrybinis darbas turbūt atvėrė kažkokią idėjų skrynią, nes galvoje pradėjo suktis įvairiausios temos, kuriomis galėčiau rašyti. Ir taip, po truputį, pačią pradėjo labai „vežti“ šita mintis.
 • Dauguma pasakytų, kad trys vaikai vargas, o ką jūs manote apie tokią aplinkinių reakciją?
Nuo pat pradžių, kai visiems pradėjome sakyti, kad laukiamės trynukų – gavome milijoną gąsdinimų, kad mums bus labai sunku. Visada sakėme, kad sunku nebus, kad labai laukiame savo trejetuko. Bet tada visi galvojo, kad mes nesuprantame apie ką kalbame, nes tai pirmieji mūsų vaikai. Mums vaikus auginti yra smagu, nes jie puikiai miega ir daug juokiasi. Mums tai natūralus vitaminas C kiekvieną dieną.

29138016_10209305716199599_765095406_n

 • Kaip dabar atrodo įprasta Jūsų diena?
Vaikai pakelia mus apie 7 val. ryto, jei spėjame, su vyru papusryčiaujame ir jis išvažiuoja į darbą. Tada nuprausiu vaikus, perrengiu, sugirdau vitaminus ir prasideda pirmasis vakarėlis: jie žaidžia ant lavinimo kilimėlių arba aš jiems dainuoju mėgstamas dainas. Tada – pietų miegas, kurio metu aš dirbu, mezgu, tvarkausi, rašau blog’ą, skalbiu, lyginu ir pan. Visko neveikiu vienu metu – savaitėje susiskirstau dienas kiekvienam darbui. Kol kukuliai atsikėlę vartosi, stengiuosi visada padaryti vakarienę sau ir vyrui. Tada vėl vakarėlis – žaidimai, mankštos arba dainos ir laukiame tėčio (šypsosi) atidavę džiaugsmo dozę tėčiui, dažniausiai apie 18-19 val. vaikai jau trina akis ir rodo, kad reikia ruoštis miegui. Tuomet nusiprausiam, uždedu pižamas, vyras paruošia mišinukus ir valgydami lovytėse jie užmiega jau naktinio miego. Tada keliasi apie 2 val. nakties – aš pakeičiu sauskelnes, vyras padaro mišinukus ir po 15-20min. vėl visi miegam iki 7 val. ryto. Labai džiaugiuosi, kad visiems tinka toks ritmas ir vaikai atsikelia laimingi ir pailsėję. O mes su vyru galime ramiai pavakarieniauti, pažiūrėti mėgstamas laidas ir kas antrą vakarą išleidžiame vienas kitą pasportuoti.
 • Ar lieka laiko sau, pomėgiams?
Taip, dabar darau dar daugiau nei prieš gimstant vaikams, nes nebešvaistau laiko – kiekvieną laisvą akimirką stengiuosi praleisti prasmingai.
 • Galbūt turite kokių nors ypatingų(pomėgių)?
Pagrindiniai mano pomėgiai (po buvimo su šeima ir „Trys kaip vienas“ rašymo) yra MYLI ir Moon Wool. Pirmasis yra mano darbas – tai prekės ženklas, kurį prieš pora metų sukūrėme kartu su drauge Gryte. Kadangi abi laukėmės tuo pačiu metu svarstėme, ką su juo daryti, bet dabar labai džiaugiuosi, kad kartais sulėtindamos tempus, bet nenutraukėme šios veiklos. Abiejų vaikai suteikia laisvo laiko padirbėti. O Moon Wool – tai mano hobis nuo vaikystės. Visada labai mėgau megzti ir norėjau pasidalinti tuo su kitais. Buvo minčių iš to auginti verslą, bet labiausiai megzti man patinka mano vaikams, todėl kitiems – jau nebelieka laiko. Mezgimas man kaip meditacija – nereikia jokio specialaus pasiruošimo, kartais užtenka 5 min su virbalais ir tampu visiškai rami.
 • Ką patartumėte mamoms susidūrusioms su tokiu pat džiaugsmu kaip Jūsų?
Džiaugtis, galvoti pozityviai, netingėti ir kaip tik įmanoma greičiau stiprinti nugaros raumenis(šypsosi).
 • Ko Jus išmokė vaikai?
Labiausiai tai džiaugtis artimaisiais. Nors visą dieną praleidžiu su jais, kiekvieną kartą atsikėlę, jie taip nudžiunga mane pamatę, kad visada pagalvoju, jog kasdienių darbų rutinoje mes pamirštame tiesiog nuoširdžiai džiaugtis buvimu su šeima ir artimaisias.
 • Palinkėjimas skaitytojams
Kurkite džiaugsmą kitiems, ieškoti įkvėpimo ir būkite įkvėpimas savo vaikams! Daugiau meilės ir kukulių šiam pasauliui!