Mamuradijas.lt
Ieva ANDRULYTĖ
Rodos, šiuo metu vaikiškų drabužėlių pasiūla Lietuvoje tikrai didelė ir rinktis yra iš ko. Vis dėlto, dvi veiklios mamos Dovilė ir Donata rado būdą išsiskirti iš minios, įkurdamos parduotuvę “Tie Špokai”, kurioje drabužiai išties patraukia akį savo spalvingumu, originalumu bei kokybiškais audiniais. Mūsų mama ekspertė Ieva, jau spėjo įvertinti judesių nevaržantį, organinės medvilnės “Tie Špokai” švarkelį. Tad mes suskubome pakalbinti parduotuvės įkūrėjas apie jų idėjas, svajones bei laisvalaikį.
– Papasakokite apie save, kaip susipažinote?
– Dvi jaunos mamos, pažįstamos jau nuo universiteto laikų, bei trys labai energingi „špokai“ – štai tokia mūsų smagioji kompanija. Mes su Donata kartu pradėjome ir baigėme vadybos ir ekonomikos studijas ISM universitete. Susibendravome taip, kad  po studijų keliai neišsiskyrė, o kaip tik dar labiau susipynė. Kai atsirado mūsų vaikai, tad vis susibėgdavome į žaidimų aikštelę ir pasvajodavome, kaip smagu būtų turėti savo veiklą. Prisisvajojome…
– Kaip kilo idėja įkurti internetinę drabužių parduotuvę „Tie Špokai“?
– Auginant vaikus turbūt taip jau būna, kad įvairios egzistencinės mintys pradeda kirbėti ir neduoti ramybės. Taip atsitiko ir mums: kas kartą susitikus, viena kitai pasakodavome apie savo kasdienybę, vaikus ir svajonių darbą. Turėjome patirties samdomame darbe ir viskas buvo puiku, dirbome širdžiai mielą darbą, tik vienas minusas… nuo 8 iki 17 val., o dažnai būdavo taip, kad visas darbingumas prasidėdavo nuo 22.00 val. 
Tvirtai žinojome, kad darbo ofise nebenorime. Tai buvo viena priežastis. Antra – vaikai! Norėjome parodyti vaikams, kad mama moka ne tik maistą gaminti ir drabužius skalbti, bet taip yra kūrybinga, aistringa, svajojanti ir siekianti asmenybė. Tai štai nuo egzistencinių pamąstymų ir žengėme žingsnį į vaikiškų drabužių gamintojų paieškas.
O sritis – prekyba vaikiškais drabužiais – atsirado natūraliai, pirmiausia iš savanaudiško poreikio.
– Taigi pradėtį šį verslą Jus įkvėpė motinystė, tiesa?
– Taip, Saulė, Lukas ir Elzė –  mūsų įkvėpėjai, mažieji direktoriai ir drabužių ekspertai .
– Visgi Lietuvoje vaikškų rūbelių gamintojų turime nemažai…
– Taip, Lietuvoje tikrai yra daug gamintojų, siuvančių vaikiškus drabužius ir jie tikrai yra gražūs, tik mums norėjosi kažko naujo ir labiau vaikiško: daugiau spalvų, raštų, kokybės, kad po pirmų kelių skalbimų nereikėtų drabužėlių išmesti..
– Tad kuo Jūsų parduotuvė išsiskiria nuo jau esančiųjų rinkoje įmonių?
– Spalvomis ir žaismingais raštais! Čia tiek daug ryškių, bet ne rožinių ar žydrų drabužių.Taip pat išsiskiriame sertifikuotais Europos gamintojais, kurie gamina tik organinės medvilnės drabužius, aplinkai ir žmonėms nekenksmingomis sąlygomis. Drabužį į internetinę parduotuvę įkeliame tik tada, kai mūsų pačių vaikai ir mes juos išbandome – kreipiame dėmesį į patogumą, judesio laisvę, kokybę. Jeigu sekančią dieną, vaikas į darželį nori rengtis „Tie špokai“ drabužį, vadinasi dedame pliusą!
Nors tai ir elektroninė parduotuvė, tačiau nesėdime ištisą dieną prie kompiuterio ir nelaukiame kada užsakymas „nukris iš dangaus“. Mes dalyvaujame įvairiuose mados renginiuose, tokiuose kaip „Fashion Bazaar“, „Uptown market“, „Vintage. Sunday“, o jeigu niekas nevyksta, pačios juos susiorganizuojame. Pavyzdžiui, gegužės mėnesį turėjome 3 dienų POP-UP parduotuvę  Vilniuje, Kukumuku vaikų restorane! Ten ne tik pardavinėjome “Tie špokai” drabužius, bet ir dovanojome vaikams teatrą.
– „Tie Špokai“ – kodėl toks pavadinimas?
– Pavadinimas turbūt visada sukosi mūsų galvoje, nes savo vaikus taip ir vadiname – „špokais“. 
– Kiek laiko jau gyvuojate?
– Elektroninę parduotuvę atidarėme 2014 metų gruodžio mėnesį. Taigi visai dar „kvepia dažais“.
– Kaip pabaigtumėte sakinį: „Laiminga mama tai…“
– Į galvą šauna tik viena mintis: laiminga mama, tai laimingas vaikas. Beprotiškai gera yra matyti savo vaiką besijuokiantį, šokantį, lakstantį, piešiantį, pučiantį muilo burbulus ar užsiimantį kita mėgstama veikla. O dar geriau būna, kai ir pati įsitrauki į vaiko žaidimus.