Mamuradijas.lt

Greta KONDRATAITĖ
Asmeninio albumo nuotr.
Darbas televizijoje, filmavimai, nuolatinis skubėjimas ir naujienos apie nėštumą, kiek pakoregavo televizijos laidų vedėjos Živilės Kropaitės kasdienybę. Visai neseniai susilaukusi sūnaus Vėjo, Živilė pratinasi prie mamos pareigų ir labai džiaugiasi vyro pagalba prižiūrint mažylį. Apie mamystės džiaugsmus ir sunkumus bei planus darbuotis televizijoje skaitykite itin nuoširdžiame Živilės interviu.
 • Papasakokite koks buvo Jūsų nėštumas?
Sakyčiau, labai lengvas – iki paskutinės dienos per dieną nueidavau daugiau nei dešimt tūkstančių žingsnių, lankiau baseinus, mankštas. Vis sau kaliau į galvą, kad gražesnio laiko nebus – jei bus kitų nėštumų, juk reikės rūpintis pirmais vaikais. Ir įsikaliau – paskutinius du mėnesius, kai jau nedirbau, praleidau susitikinėdama su žmonėmis, gardžiai valgydama kavinėse, sportuodama, eidama į filmus, koncertus, parodas, apsipirkinėdama – žodžiu, gyvendama tokį „karalienės gyvenimą“. Nuolat visus pažįstamus netyčia sutikdavau mieste, ir visi nuolat klausdavo: „tai tu dar nepagimdei??“ Toks klausimas ilgainiui ėmė erzinti, bet drauge supratau ir gerąją šio reikalo pusę: matyt, aš tikrai aktyviai visur dalyvauju, jei jiems taip pabodo mane nėščią matyti(juokiasi). O dar koks pavasaris pasitaikė gražus. Manau, niekad gyvenime nesu buvus laimingesnė nei per nėštumą, ypač antrąją jo dalį.
 • Kaip į naujieną, kad laukiatės reagavo vyras ir šeima?
Vyras labai džiaugės, jis labai myli vaikus, o ir jie prie jo kaip musės limpa. Būna, ateinam pas draugus, kurie turi mažų vaikų, tai jie visi jį apspinta, o į mane nelabai ir kreipia dėmesio(šypsosi). Mano artimo pusbrolio vaikas yra pareiškęs, kad „Liudas yra jo geriausias draugas“. O apie mane taip nesakė nė vienas nė vieno mano pusbrolio vaikas(juokiasi).
Šeima džiaugės irgi – kur jiems nesidžiaugt, nė vieno anūko iki šiol neturėjus.

Ruta&Denys-347

 
 • Kokios tos pirmosios dienos tapus mama?
Nelengvos, neslėpsiu. Nemanau, kad yra sunkesnis darbas, nei buvimas mama. Aišku, viską dar apsunkina pogimdyvinis nuovargis, bet labai džiugina ilgas žiūrėjimas į vaiką, be to, man labai labai padeda vyras. Nesuvokiamai sunku turėtų būti mamoms, kurios šalia nieko neturi, man atrodo. Nes juk būna ir taip.
 • Ar gimdymas vyko sklandžiai?
Gimdymas, priešingai nei nėštumas, buvo tikrai sunkus.Ypač aiškiai tai supratau, kai kitą dieną ligoninėje atnešė pažymą apie būtent dėl sudėtingo nėštumo pratęsiamas nėštumo atostogas. Iš pradžių atrodė, kad stipresnių išgyvenimų dėl to nepatiriu, bet kuo daugiau apie tai galvoju, tuo labiau suprantu, kad dar reikia laiko viską suvokti ir išgyventi. Neveltui ligoninė gimdyvėms atsiunčia ir psichologą.
Todėl (bent jau kol kas) detalėmis geriau nesidalysiu – tik pasakysiu, kad abu su vyru esam be galo sujaudinti Vilniaus gimdymo namų gydytojų ir likusio personalo profesionalumo. Ypač esam dėkingi Kęstučiui Šklėriui, Robertui Mileriui, Ievai Girdvainienei. Dar ir dabar, kai tai sakau, kažkaip net graudenuos. Ir vyras, man regis, kažkiek graudenas, kai vis prisimenam, kokie nuostabūs ten dirba medikai.
 • Beje ar vyras dalyvavo gimdyme?
Taip, ir labai sėkmingai. Kai aš rėkiau, kad „mirštu“, jis vis kartojo, kad vienintelis padėsiantis dalykas, kurį žinome, girdėjome kursuose, girdėjome medikus sakant, yra kvėpuoti. Todėl kvėpavo kartu su manimi ir buvo kiekvieną akimirką.
 • Kaip namuose dabar jaučiasi mažylis?
Dar tik bandom susigaudyt, ar jis „ramus vaikas“, ar nelabai ramus. Vieną dieną visą miegą, kitą visą  – valgo. Manome, kad jaučiasi gerai – numyluotas, nuglostytas, nunešiotas. Nežinau, ar galėtų būt šioj žemėj labiau mylimas vaikas. Bet neneigiu, kad gali būti, jog ir kiti kūdikių ištroškę tėveliai panašiai jaučiasi(šypsosi).
Beje, labai neblogai atlaikė naujagimių fotosesiją.
 • O kas sūnui išrinko tokį gražų vardą?
Tėtis, dar kai nesilaukėm vaikų, pateikė kelis variantus, aš ir sutikau. Kai realiai paaiškėjo, jog laukiamės, nebeturėjau kur dingti, nes jau buvau sutikusi.
 • Iki gimdymo dirbote televizijoje, tačiau kaip bus dabar?
Panašu, kad nuo naujojo sezono nebeliks mano laidos „Svarbios detalės“. Planavau, kad darbo toje laidoje nenutrauksiu – auginsime Vėją, o kelias dienas per mėnesį praleisiu filmuodama laidas. Tačiau tu dėliojies planus, o gyvenimas ima pateikia savo schemutes.
 • Darysite pertrauką?
Kadangi vyras ketina daug laiko skirti vaiko priežiūrai, visai visai iškristi „iš rinkos“ nenorėčiau – tikiuosi kokio nors pasiūlymėlio, kuris leistų vienaip ar kitaip palaikyti „televizinę formą“.  Ne taip seniai joje esu, todėl visiškai atitolt dar nenoriu.
O nuo reguliaraus radijo, kuriame jau dirbu bene dešimt metų, kokius metelius pailsėsiu, gal nebent nuo nereguliaraus ne. Žiūrėsim.
 • O galbūt planuojate naujus projektus?
Dabar užgimė naujas didis milžiniško svorio ir svarbos projektas, o dėl mažesnių – žiūrėsim.
 • Kaip pasikeitė jūsų dienotvarkė susilaukus sūnaus?
Drastiškai – praktiškai nieko iš ankstesnės darbotvarkės joje neišliko. Vienąsyk tik euforijos apimti išėjom pasivaikščiot po miestą ir suvokėm, kad sukorėm penkiolika tūkstančių žingsnių. Tada šiek tiek išsigandau tokio perspaudimo ir supratau, kad metas grįžti į lovelę.
 • Palinkėjimas skaitytojams
Mylėkite savo mamas kiek galima labiau, nes tik pagalvokit, kaip sunkiai jos jus nešiojo, gimdė, maitino. Kaip sunkiai išgyveno, kai jūs maištavot paauglystėje ir vaizdavot viską geriau žiną nei jos. Tiesiog niekad, niekad negailėkite meilės nei mamoms, nei šiaip pasauliui.