Simonos Kuzminskaitės nuotraukos

Ingridos Kolytės makiažas

Erikos Strazdauskaitės/ MY TINY COPY stilius

Gretos Kondrataitės-Paleckienės tekstas

Seriale „Monikai reikia meilės“ vieną pagrindinių vaidmenų atlikusios aktorės Skaistės Vievesės ir jos vyro Irmanto gyvenime – džiaugsmingos permainos. Pora visai neseniai susilaukė pirmagimio – sūnaus Vėjo. Ir nors kelionė iki laimingos pabaigos ir susitikimo su vaikeliu užtruko apie metus, džiaugsmas tapus tėvais atpirko visus sunkumus.

Persileidimas, dviragė gimda, nėščiųjų cukrinis diabetas, antrasis nėštumas apsuptas baisių prognozių – apie tokius dalykus viešai kalbėti yra labai sunku, bet žinoma moteris labai nuoširdžiai ir atvirai mūsų leidiniui pasakoja, kaip viskas jos gyvenime apsivertė sužinojus, jog ji turi gimdos anomaliją.

Pirmasis Skaistės nėštumas baigėsi netektimi. Tuo metu jai viskas slydo iš po kojų. Pajutusi skausmus ir sureagavusi į tai jautriai, aktorė išskubėjo į ligoninę. Tuo metu apžiūrą atlikę medikai patikino, kad viskas gerai ir moteris galinti važiuoti namo, tik kurį laiką rekomenduojama ilsėtis ir gulėti lovoje. Tačiau jau kitą dieną, deja, įvyko persileidimas, o netrukus po jo užplūdo ir lavina blogų emocijų, Skaistei nuolat tekėjo ašaros, ji atsiskyrė nuo aplinkos. Aktorė pyko ant visų, bet labiausiai ant savęs, kaip šiandien pati sako – prikrėtė daugybę nesąmonių. Emocijos netekus vaikelio tiesiog liejosi per kraštus ir liejosi įvairiomis formomis, net bandant viską užgniaužti. Laiku paprašyti pagalbos ji nesiryžo, jautėsi visų apleista, nors pati atsiskyrė ir užsidėjo kaukę tikėdama, kad taip bus lengviau – lengviau nebuvo. Pasveikti ir atsigauti padėjo tik žinia apie antrąjį nėštumą, kuris porą aplankė vos po kelių mėnesių. Šiandien ji mano, kad nereikėjo kovoti su skausmu, reikėjo jį įsileisti, išgyventi ir judėti pirmyn, – atvirauja Skaistė.

Medikų diskusijos: dvi gimdos ar viena dviragė gimda?

Būdama 26-erių ir pastojusi antrą kartą Skaistė sužinojo, kad turi anomalinę gimdą, tiksliau, dvi gimdas vietoj vienos. Čia specialistų nuomonės išsiskyrė – vieni aktorei teigė, kad tai dvi atskiros gimdos, o kiti, kad viena dviragė gimda. Tuo metu ji nesuprato, ką gali reikšti šie terminai, tad nesuvokusi jų rimtumo tiesiog džiaugėsi, kad yra nėščia. Su šia žinia atėjo daug papildomų atsakomybių, kurių ir taip nėščioms moterims netrūksta. Suvokus situacijos rimtumą, kurią labai tirštomis spalvomis nutapė pirmoji ginekologė, Skaistė išsigando. Jai trūko informacijos, bendraminčių, pasitikėjimo ir geros specialistės, kuri ja pasirūpintų teisingai ir daugiau žinotų apie būtent tokius atvejus. Po gana sunkių emociškai ir fiziškai pirmų mėnesių, per kuriuos pašnekovė lankėsi net pas 3 ginekologes, pagaliau Skaistė rado gerą specialistę, kuri rūpinosi tokiomis pacientėmis kaip ji ir net priėmė gimdymus. Pakliuvus į tinkamas medikų rankas viskas kardinaliai pasikeitė – gydytojai Skaiste rūpinosi ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai nuteikė tik geriausiam scenarijui. Iki tol moteris buvo gydytojų tikrinta ne kartą, tačiau niekas nenustatė jokios anomalijos. Paauglystėje aktorė ne kartą ieškojo priežasčių, kodėl menstruacijos jai trunka apie 15 dienų, ciklas nepastovus ir t. t. ir štai tik po tiek metų sužinojo apie turimą netradicinę gimdą, ir, žinoma, patyrė lengvą šoką. Gydytojai teigė, kad bus sunkiau pastoti, gresia persileidimas arba jei pavyks peržengti 13-os savaičių ribą, tuomet gims ankstukas. Taip pat buvo sakoma, kad 90% kūdikių tokiais atvejais gimsta tik atlikus planinę cezario operaciją, tačiau Skaistės istorija puikus pavyzdys, kad viskas įmanoma. Dabar ji dėkoja likimui ir tikėjimui savimi.

Simonos Kuzminskaitės nuotraukos. Skaistė Vievesė su vyru Irmantu

Taip jau sutapo, kad ir seriale ,,Monikai reikia meilės“ Skaistė tapo nėščia, bet tuo metu didelio palengvėjimo moteris nejautė, nes reikėjo slėpti vis didėjantį savo pilvuką – jos atliekamo vaidmens herojė nėščia tapo vėliau, nei ji pati – o ir pranešti filmavimo komandai Skaistė iškart nesiryžo. Nėštumas nebuvo sklandus ir pareikalavo didelio atsidavimo. Aktorė labai bijojo pranešti prodiuserinei kompanijai, nes viso nėštumo metu bet kada galėjo atsigulti į ligoninę, o nufilmuota buvo tik trečdalis serialo. Rizika didžiulė, tačiau net išgirdusi visas žinias ,,Urbstv“ komanda ją palaikė ir labai saugojo viso filmavimo metu. Dabar žinomai aktorei išlikę tik patys geriausi prisiminimai.

Būdama nėščia Skaistė dar filmavosi paskutinėse pirmojo sezono ,,Monikai reikia meilės“ serijose, tad tokį tempą atlaikyti jau buvo ganėtinai sunku, filmavimai vargino fiziškai. Pykindavo, norėdavosi miego, tad vos radus laisvą minutę nuo filmavimų arba laukdama savo eilės miegodavo filmavimo aikštelėje. Po filmavimo dienos jai jau nesinorėjo nieko kito kaip tik griūti į lovą. Pirmuosius nėštumo mėnesius Skaistė prisimena  kaip amžiną miego trūkumą.

Simonos Kuzminskaitės nuotraukos

Tiesa, filmavimo komanda turėjo nemažai iššūkių – pradėjus matytis Skaistės pilvukui pasikeitė ir aktorės laikysena, eisena, teko keisti aktorės batus, rūbus, kad tik ji jaustųsi patogiai ir saugiai.

Vėliau Skaistei teko susidurti su dar vienu iššūkiu – nėštumas moteriai ,,padovanojo“ cukrinį diabetą ir griežtą dietą, nors tuomet kaip tik norėjosi valgyti viską, ko negalima.

Aktorė tikrai neišsigando nei vieno likimo siųsto iššūkio ir dirbo iki pat 7-to mėnesio. Žinoma, saugodama save ir mažylį.  Suderinti darbus jai nebuvo sunku, nes filmavimai yra planuojami pagal aktorius, nėra griežto grafiko, galima derinti juos pagal savo poreikius ir galimybes. Viskas vyko gan lanksčiai, todėl sunkumų nekilo. Ir nors turėjo atsisakyti nemažai naujų pasiūlymų, Skaistė atvira – darbų netrūko, bet tempas nėštumo metu sulėtėjo dvigubai: ,,Iš aktyvios visur skubančios ir bėgančios voverytės tapau lėta žirafa.“

Laukėsi kartu su seserimi

Taip jau sutapo, kad vaikelio laukėsi ne tik Skaistė ir jos personažas seriale, bet ir aktorės sesuo. Kraujo ryšiu sujungtos pametinukės nuo mažens augo atskirai, tad anksčiau jas siejo tik keletas vaikystės prisiminimų. Užaugusios ir tapusios pilnametėmis sesės ėmė sąmoningai kurti savo santykius iš naujo, tik ir tai daryti nebuvo labai paprasta, nes Skaistės sesuo gyvena Prancūzijoje, o ji pati, kaip žinia, Lietuvoje.

 „Santykis iki šiol buvo labai paviršutiniškas“, –  neslepia pašnekovė. Tačiau viskas pasikeitė tada, kai Skaistė paskambino sesei norėdama pranešti, kad laukiasi. Sesuo tada labai apsidžiaugė ir suvokė, kad ir pati jaučiasi labai panašiai jau kitą dieną atlikusi nėštumo testą tokia pat žinia su Skaiste pasidalijo ir ji. Nuo tada abiejų sesių ryšys sustiprėjo naujos patirtys jas labai suvienijo. Gimusius mažylius skiria vos vienos savaitės skirtumas! Netikėta, neplanuota ir taip stebuklinga!

Dar iki gimdymo dienos Skaistė su vyru Irmantu buvo nusprendę, jog jei vyras norės – jis galės dalyvauti gimdyme. Ir nors rizikų buvo daug, viskas įvyko itin sklandžiai. Prasidėjus sąrėmiams Skaistė kantriai ir ramiai išbuvo namuose, kol laiko intervalai tarp sąrėmių sumažėjo nuo 15 iki 7 minučių (visas šis etapas užtruko lygiai 12 valandų). Skausmas buvo pakeliamas, tad Skaistei norėjosi likti savo aplinkoje, kur jautėsi saugi ir rami. 5-tą ryte aktorė pažadino vyrą, dar leido jam ramiai išsimaudyti, papusryčiauti ir  tuomet jau išvyko į Santariškes. 7-tą ryte Skaistę paguldė į gimdymo palatą su prasivėrusiais 6-iais centimetrais, o jau 7.59 h savo rankose aktorė  laikė sūnų Vėją, kuris gimė natūraliai ir be nuskausminamųjų. Vyras dalyvavo gimdyme ir kaip pati sako: ,,Buvo mano akys, ausys bei užnugaris! Visi blogi daktarų scenarijai ištirpo it rūkas, o gimus kūdikiui  užplūdo nežemiška palaima.“

Tiesa, nors gimdymą priimanti gydytoja švelniai priešinosi vyro dalyvavimui, Skaistė nenusileido jos įkalbinėjimams ir paprašė vyro grįžti į palatą, nors prieš tai jis jau buvo paprašytas personalo išeiti. Dabar aktorė labai džiaugiasi tokiu savo ir vyro sprendimu.

Grįžus į namus pradžia su kūdikiu buvo sunki. Skaistė kelis kartus neteko sąmonės, hormonai siautėjo (vaikas verkia ir ji iš paskos), jautėsi visiškai bejėgė rūpintis sūneliu, nes per pirmas jo gyvenimo dienas pavargo labiau nei per gimdymą.

Skaistę užklupo ir žindymo problemos, nes vaikas nemokėjo žįsti. Dėka puikių specialisčių Santariškėse ir poros visiškai bemiegių naktų, ji viską išmoko ir toliau viskas ėjosi puikiai: ,,Norėčiau maitinti tiek, kiek pats sūnelis norės, neplanuoju pati nutraukti.“

Tačiau kaip tik šiuo metu artėja gana sunkus etapas aktorės šeimoje: sūnus jau sulaukė keturių mėnesių ir tėtis turės eiti vaiko priežiūros atostogų,  nes Skaistė grįžta į filmavimo aikštelę. Baugina faktas, kad Vėjas priešinasi čiulptukams ir buteliukams, tad panašu, jog vyrui Irmantui teks vykti kartu į filmavimus.

Tiesa, Skaistei labai svarbus santykis su vyru, kurio nenori apleisti, todėl kitąmet šeima planuoja pusmečio trukmės kelionę svetur su sūneliu.

„Tik mes trys ir visas pasaulis po kojomis! Visi skeptiškai žiūri į šią mūsų ,,fantaziją“. Su tokiu mažu vaikeliu keliausite? O mes visiems atsakome –  kada jei ne dabar!?“

Neįsileiskite nuodingų minčių

Kitoms panašaus likimo moterims Skaistė linki tikėti savimi ir savo kūnu – viskas kam lemta nutikti – įvyks. Nurimti žinomai aktorei labai padėjo meditacija ir kvėpavimo pratimai – puikiai išvalydavo visas blogas mintis. Skaistė viliasi, kad savo istorija viešai dalijasi ne veltui, tam ją paskatino informacijos trūkumas, su kuriuo ji pati susidūrė nėštumo metu.

 „Viso nėštumo metu kirbėjo mints, kad gal nereiktų dalytis, nes gali nepavykti, tačiau šios mintys nuodingos, neįsileiskite jų. Aš atverčiau naują lapą su nuoga ir nuoširdžia istorija, į kurią atsiliepė daugybė moterų su įvairiomis patirtimis ir skauduliais.“