Mamuradijas.lt
Laura MAZALIENĖ
Dviejų šaunių vyrukų mama Kristina  Strakauskienė – dar viena nuostabi moteris, kurios gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Ne tik todėl, kad šeimoje lyderiauja nuostabūs vyrai, bet tam įtaką padarė ir  trečias vos kelių mėnesių „kūdikis“, vardu „Arde“. „Kas tai?“, – klausiame Kristinos. „Širdžiai mielas verslas“.
„Neslėpsiu, motinystė išties didelis iššūkis. Ypač auginant du, nedidelio amžiaus skirtumo vaikučius (1,5 m. ir 3,6 m., aut.). Būna sunkių momentų, pritrūksta kantrybės, bet tik akimirkai. Sūnelių juokas, laimės kupinos akys, mažučių rankučių apkabinimai, žodžiai: „mama, aš tave myliu, pasiilgau tavęs“ –  tai ir yra gyvenimo pilnatvė, prasmė, kurios į nieką neiškeisčiau“, – mūsų pokalbį pradeda Kristina Strakauskienė.
Veikli mama pasakoja, kad „ArDe“ pavadinimo reikšmė – pirmosios sūnelių vardų raidės.  O gaminiai, skirti ne kam kitam, o kūdikiams bei vaikams. Būtent dėl šios priežasties pašnekovė nusprendė, kad pavadinimas turi atspindėti jos didžiausius ikvėpėjus – sūnus Aroną ir Deimantą. O įkvėpimo įgyvendinimui Kristina pasirinko medžiagą liną, kuris, pasak jos, puikus ir stilingas akcentas vaiko kambaryje.

ArDe nuotr. ArDe nuotr.

„Linas yra viena iš seniausių tekstilės rūšių pasaulyje, nuo seno medicinoje yra gerai žinomos lino antialergines savybes. Tai ypač aktualu mamoms, auginančioms alergiškus vaikučius. Lininis audinys nesielektrina, todėl netraukia dulkių. Vasarą, esant aukštai temperatūrai, linas maloniai atgaivina, o žiemą – sušildo“, – pasakoja veikli mama.
Išskirtinumo kuriamiems lininiams gaminiams suteikia pasirinkta skandinaviška minimalizmo kryptis, kuri labai artima K. Strakauskienei: „Esu labai pedantiška. Sakoma, tvarkyti namus turint mažus vaikus, tai tas pats, kas valyti sniegą sningant…Tačiau šiuo klausimu su savimi nepavyksta susitarti. Skandinaviškas stilius pasižymi švariu minimalizmu, natūraliomis medžiagomis: linas, mediena, vilna ir t.t. Dominuoja ramios pastelinės spalvos – balta, pilka“.
Atrodo, šiandieninėje pasiūlos rinkoje nelengva ne tik surasti kūrybos išskirtinumą, bet ir derinti verslą su motinyste. Tam pritaria ir pašnekovė, tačiau, pasak jos, viskas yra įmanoma.
„Buvo ir sunkių akimirkų, norėdavosi palikti viską vėlesniam laikui, kai vaikai paaugs, kai bus mažiau rūpesčių. Bet tik  atitrūkus, norisi kuo greičiau vėl imtis darbų. Turbūt tai reiškia, kad dabar ir yra pats tinkamiausias metas“, – įkvėpimu dalijasi Kristina.

ArDe nuotr. ArDe nuotr.