2o16-Burbuliatorius-Arturasz-8
Startuoja 8-tasis „Burbuliatoriaus“ sezonas
birželio 6, 2016  |  By:   |  Aktualu  |  1 comment

Pilietinė iniciatyva „Burbuliatorius“ jau 8-tą sezoną kviečia miestų ir miestelių gyventojus muilo burbulais atgaivinti pamėgtus skverus ir aikštes. Vasaros sezono metu Lietuvos ir užsienio miestų gyventojai kas antro pirmadienio vakare susitinka miesto erdvėse ir organizuoja iškylas, dalyvauja meninėse improvizacijose ir literatūros skaitymuose, eksperimentuoja su milžiniškais muilo burbulais. Šiais metais kartu su Lietuvos ir Didžiosios Britanijos miestais iniciatyvoje dalyvauja Čikaga ir Čekijos miestas Nachodas. Šį sezoną viešąsias erdves gaivinančioje iniciatyvoje dalyvauja 15 miestų.
Birželio 6 d., 18 val. Lietuvos ir užsienio miestuose įvyks antrasis aštuntojo sezono „Burbuliatorius“. Dalyvauti gali kiekvienas: tereikia atsinešti muilo burbulų indelį, lauko žaidimų, pakviesti artimuosius bei draugus. Kiekviename mieste yra tradicine tapusi burbuliavimo vieta, Vilniuje tai žalioji Lukiškių aikštė, Kaune – žalia erdvė prie Kauno Pilies, Klaipėdoje – Atgimimo aikštė, Jaunimo parkas – Alytuje. Šiais metais pradėjus Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbus renginys bus keliamas į gretimai esančia pievą prie Baltojo tilto.
Anot iniciatyvos autorių, kūrybinės grupės „Laimikis.lt“ atstovų, per 7 metus Lietuvos viešosios erdvės išgyveno pokyčius, miestiečiai ėmė aktyviau naudotis viešųjų erdvių teikiamomis galimybėmis. „Sugalvojome „Burbuliatorių“ kaip viešųjų miesto erdvių gaivinimo ritualą, suburiantį miestiečius kas antrą pirmadienį muilo burbulų pūtimui ir iškyloms viešosiose erdvėse. Mūsų įsitikinimu, kolektyvinis kūrybinis veiksmas gali atgaivinti užmirštas miesto vietas, jis sukuria emocinį ryšį tarp miestiečių ir pasirinktos vietos, padeda išvystyti naujus veiklos scenarijus. Šis erdvių prijaukinimo procesas reikalauja laiko. Vienas iš iššūkių, su kuriais susiduriama siekiant palaipsniui atgaivinti viešąsias erdves per miestiečius suburiančių atvirų laisvalaikio formų išvystymą – tai viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektai, kurių rengėjai neatsižvelgia į miestiečių poreikius ir jau susiformavusias ir prigijusias laisvalaikio formas“, – komentuoja „Burbuliatoriaus“ iniciatorė, miesto antropologė Jekaterina Lavrinec.

2o16-Burbuliatorius-Arturasz-9

2009 metais Vilniuje užgimusi iniciatyva unikali tuo, kad ji vyksta vienu metu daugiau nei 15 Lietuvos ir užsienio miestų, tiesdama tiltus tarp skirtingų pasaulio miestų gyventojų. „Burbuliatorius“ subūrė užsienyje gyvenančias lietuvių bendruomenes. Dažniausia „Burbuliatorius“ pasiekia užsienio miestus keliaujančio jaunimo ir į užsienį atsikrausčiusių gyventi šeimų dėka. Ši iniciatyva plačiai pristatoma skirtingų šalių spaudoje, garsindama Lietuvos gyventojų kūrybingumą. Šiais metais prie „burbuliuojančių“ miestų pirmą kartą prisijungią Čikaga bei Čekijos miestas Nachodas. „Šios iniciatyvos privalumas yra jos absoliutus atvirumas: tereikia ateiti su savo muilo burbulais ir atsinešti atsarginį buteliuką kitam praeiviui. Kryptingai siekėme išlaikyti šią iniciatyvą nepolitizuota ir nekomercine, kad ji išliktų atvira kiekvienam miestiečiui. Atvirumas skirtingų įsitikinimų žmonėms yra esminė viešųjų erdvių charakteristika. Neturime pamiršti, kad aikštės savo kilme yra ne oficialių paradų, o susitikimo ir dialogo tarp skirtingų miesto gyventojų grupių vieta“, — pabrėžia kūrybinė grupė „Laimikis.lt“.
Aštuntojo Burbuliatoriaus sezono kalendorius: gegužė 23 d., birželio 6 ir 22 d., liepos 4 ir 18 d., rugpjūtis 8 ir 22 d., rugsėjis 5 d. Šiais metais dalyvaujantys miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Alytus, Biržai, Panevėžys, Vievis, Šilutė, Telšiai, Mažeikiai, Marijampolė, Gargždai, Dundalkas (Airija), Linkolnas (Anglija), Nachodas (Čekija), Čikaga (JAV). Daugiau informacijos – facebook grupėje „Burbuliatorius“.
Nuotraukų autorius: Artūras Žukas (Arturasz Photography)
Apie autorių :

1 Comment to “Startuoja 8-tasis „Burbuliatoriaus“ sezonas”