Mamų radijas

Monika BURVYTĖ

Jei kūdikio besilaukianti nėščioji yra fiziškai aktyvi, tai labai padeda dar jos pilvelyje besivystančiam kūdikiui. Naujausių tyrimų rodikliai rodo, jog sportuojančių nėštukių kūdikių smegenys greičiau ir geriau vystosi nei nesportuojančių.

Tyrimai parodė, jog dar pilvelyje esančio kūdikio širdies ritmas padidėja kaip ir mamos, o vaikelio smegenys duoda impulsus taip, lyg jis pats sportuotų. Tyrimų metu atskleista, jog sportuojančių mamų kūdikių žymiai tvirtesnė kraujagyslių sistema lyginant su pritinginčių mamų kūdikiais.

 

Sportuojančioms labiau pasisekė

Eksperimente dalyvavo grupė moterų, visos jos buvo panašaus amžiaus, sveikos ir jaunos. Nė viena iš jų nebuvo profesionali sportininkė. Tik keletas iš jų retkarčiais užsiiminėdavo aerobika, bet ne daugiau nei du
kartus per savaitę.

Eksperimentas prasidėjo jau pirmajame nėštukių trimestre. Jos mankštindavosi triskart per savaitę po mažiausiai 20 minučių. Daugiausiai jos bėgdavo ristele ant bėgiojimo takelio arba tiesiog vaikščiodavo.

Visos moterys, laiku, nepernešiotus ir ne per anksti, pagimdė sveikus vaikučius, kuriuos po 12-os dienų leido mokslininkams ištirti. Vaikams buvo duodama klausytis įvairios, daugiausiai lengvos muzikos ir buvo
stebimas jų smegenų atsakas į tai. Po tyrimų paaiškėjo, jog jų smegenų veikla labiau išsivysčiusi nei nesportavusių nėštukių kūdikių. Kaip mokslininkai apibūdino savo išvadose šių kūdikių smegenys buvo labiau brandžios lyginant pagal jų amžių ir įprastą išsivystymą.

 

Sporto privalumas

Atskleista, jog kai mama sportuoja, jos organizme vyskta daug cheminių reakcijų, kurios turi įtakos vaikučio smegenų vystymuisi. Tai labai naujas tyrimas, tad yra daugiau teorinis, kad 100 procentų įrodyti šiuos
rezultatus, reikės atlikti dar vieną eksperimentą. Mat įrodymui reikia stebėti ir eksperimente dalyvavusių nėštukių augančius vaikus.

Tačiau tai, jog sportuojančios nėštukės vaikelio smegenys vystosi sparčiau – faktas.