Mamuradijas.lt
Žemę dengia žalsvai ruda žolė, rūškani žmonių veidai, pavargę akys, tik vienas kitas besišypsantis praeivis – lietuviško pavasario, rodos, dar visiškai nepersiritusio per naujo sezono slenkstį, pradžia. Energingu žingsniu artėjanti vietoj sagės gera nuotaika pasipuošusi moteris – Agnė Gilytė – spintos anatomijos ekspertė, žinias ir patirtį sudėjusi į tekstą, stiliaus paslaptis šmaikščiai atskleidusi knygoje „Spintologija“. Entuziazmu ir optimizmu spinduliuojanti mama tiki, jog visai nereikia būti super heroje tam, kad pasiektum savo Everestą, juk visa yra įmanoma, tereikia aktyviai to siekti, atsikratyti negatyvumo ir tikėti sėkme.
 
Terminai „mada“ ir „stilius“ dažnai vartojami tarsi sinonimai ar netgi tapatūs įvardijimai. Ar esąs skirtumas tarp minėtųjų žodžių? Jei taip, kas svarbiau – atrodyti madingai ar stilingai?
Mada yra tai, ką mums pateikia pasaulis. Tai gali būti ir madingi aukštakulniai, aksesuarai, automobiliai, telefonai, netgi madingos vietos. Stilingas žmogus geba atsirinkti iš gausybės pasiūlymų, derinti, adaptuoti, keisti, kitaip tariant, prisitaikyti sau, todėl akivaizdu, jog kur kas svarbiau jausti stilių, – gebėjimas pasirinkti iš didelės pasiūlos yra vertybė. Kiekvienas yra individualybė, todėl stilingas derinys yra tas, kuris ne tik orientuotas į konkretų figūros tipą, tačiau lygiai taip ir į charakterį, asmenybės būdą, veiklas.
Moters figūra akivaizdžiai pasikeičia prieš ir po gimdymo. Kai kurias apninka netgi depresija, nerimas, pasimetimas. Ką siūlytumėte dėvėti „nėštukei“ bei neseniai pagimdžiusiai, kad atrodytų stilingai?
Svarbiausia – realiai suvokti savo kūną, pasikeitimus, gebėti prisitaikyti. Vadovavimasis sveiku protu yra pagrindinė taisyklė. Esant nėščiai – jausti aukso vidurį, vengti labai aptemptų arba, atvirkščiai, itin apsmukusių drabužių, nesistengti nei pernelyg pabrėžti, nei paslėpti pilvuko. Tiesiog elgtis natūraliai. Po gimdymo vertėtų pamiršti svajones apie paauglystės laikų figūrą, nežvilgčioti su ilgesiu į nešiotus džinsus bei nepulti ieškoti efektyviausių dietų. Juk nelogiška tikėtis, jog per kelias savaites pavyks „pamesti“ tai, ką nėščioji priaugo per 9 mėnesius. Be to, figūros tobulinimas nėra azartiškos lenktynės, todėl geriau mėgautis buvimu su kūdikiu nei nuolat mąstyti ar lyginti save su kitomis. Gyvename dėl savęs, artimų ir mylimų, o psichologinės traumos tik nuodas jūsų laimės statinėje.
Kokia žinoma moterimi žavitės?
Greičiausiai Demi Moore, jos netipiniu grožiu, elegancija, moteriškumu, seksualumu, gebėjimu išlaikyti balansą. 
Kaip motinystė pakeitė Jūsų stilių? Koks dabar mėgstamiausias Jūsų drabužis?
Manau, tai, kokia esu dabar, nėra susiję vien su tapimu mama, kadangi stiliaus pasikeitimai yra nuolatiniai. Taip, tam tikri gyvenimo „perversmai“ skatina ir drabužių kismą, tačiau, kaip minėjau, viskas priklauso nuo charakterio savybių, veiklų. Tiesa, anksčiau aprangą rinkausi pagal nuotaiką, dabar esu minimalistinė, dalykiška moteris, dažniau renkuosi švarkus, marškinius, džinsus. Tai – kelionė, jos metu bręsta asmenybė, kurios drabužiai ir atspindi keliautoją. Esu aktyvi ir veikli moteris, derinu daugybę sričių, tiesa, mėgstamiausias mano drabužis greičiausiai yra odinis švarkas, „koža“.
Drabužis, pakeičiantis Jūsų būseną yra …
Ne drabužis, o kvepalai. Dabar turiu kelias skirtingas jų rūšis ir, norėdama pakeisti jauseną, tiesiog pasipurškiu ir įjungiu „on“ mygtuką tam tikrai nuotaikai. Mėgstamiausios kvapų natos yra ambra, muskusas.
Kokia pagrindinė Jūsų knygos „Spintologija“ žinutė?
Spinta fiziškai turi ribas, tačiau jos turinys – ne. Turiu omeny, jog nereikia savęs riboti, nuolat mąstant apie amžių, besikeičiančią figūrą. Jei drabužiai tarpusavy sukuria darną bei harmoniją, visos ribos išnyksta. Savo mintimis ir patyrimais – atradimais dalinuosi puslapy http://agnegilyte.lt/, užsukit, kai turit laisvą akimirką, rasit naudingų patarimų, kaip imti ekspermentuoti ir nebijoti keistis, bandyti, ieškoti.
Ką manote apie mamas, derinčias savo bei atžalų aprangą? Ar tai tinkama kasdienai, o galbūt derėtų susimąstyti apie šeimos aprangos derinimą tam tikrų švenčių proga?
Vaikas – individualybė, tad naudinga skatinti jį rinktis patį, mąstyti, derinti, keisti, nuo mažens pažinti ir mokytis. Be abejo, visa priklauso nuo amžiaus, todėl šliaužtinukų mažylis tikrai nepasirinks, tačiau augant labai svarbu skatinti nuomonės, asmenybės formavimasi, tai tarsi paruoštukė ateičiai.
 
Ar gimstama turint stiliaus pojūtį o gal to galima išmokti? Jei taip, kur patartumėte ieškoti vertingos informacijos? Kokius žurnalus ar blog’us rekomenduotumėte?
Galima išskirti du žmonių tipus: vieni intuityviai jaučia stilių, geba atrasti netikėčiausius derinius, sujungti tai, kas galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nesuderinama, tuo tarpu kiti – ilgai mąsto, dvejoja, trypčioja, atvėrę spintos duris, o galiausiai pareiškia: „Neturiu ko apsirengti“. Dėmesio, „antrojo tipo“ žmonės visuomet gali mokytis, tobulėti ir, galų gale, rečiau ištarti jau kuriozišku tapusį sakinį. Išties, knyga „Spintologija“ ir yra skirta tiems, kurie nori sužinoti daugiau bei išmokti. Patarčiau netgi kopijuoti patinkančius derinius, žinoma, ne aklai, o suvokus savo galimybes, labiau atpažįstant, kokie drabužiai dera arba, atvirkščiai, šokiruoja, tačiau kuria sintezę. Be to, platus akiratis padeda mąstyti be ribų, „out of box“, pavyzdžiui, aš skaitau ne tik su mada susijusius leidinius, tačiau domiuosi kinu, psichologija, stebiu aplinką, gatvės madą. Stilius – tai, visų pirma, yra asmenybė, įvairiaspalvė, gyvybinga, mylinti gyvenimą ir save.