Mamuradijas.lt
Skambinu draugei.
-Klausyk, gal susitinkam?
– Žinoki, negaliu. Vaikas užmigo, tai turiu parašyti tekstą savo tinklaraščiui, išbandyti kelis produktus, nufotografuoti juos, paskui reikia susitikti su viena pažįstama dėl vienos verslo idėjos, o ką jau kalbėti, kad reikia ir su vaiku dar pabūti.
Tas “DAR” mane išmušė iš vėžių. Ir tada stabtelėjau ir susimąsčiau, kad aš tokia pat kaip ji. Lekiu, skubu, galvoju, kuriu. Nuolatos gyvenu įtampoje, kad kažko nespėju. Ir tai dėl ko? Kažkada, kol dar neturėjau dukrytės, veikli mama man atrodė puikus epitetas. Tačiau šiandien aš suprantu, kad TA VEIKLI mama, turi milijoną darbų ir mažai laiko artimiausiems. Tačiau kas vyksta? Nes visos mano pažįstamos yra būtent tokios – veiklios??? Negi būti TIK MAMA jau nebemadinga? Ar vengdamos TIK auginti mažylį bandome atsikratyti Sovietinių stereotipų – sėdžiu namie su vaiku, skalbiu,darau valgyt ir, suprask, esu niekam neįdomi. Ar tiesiog 21 a. mums moko gyventi ir išgyventi kitomis sąlygomis? Tik „išėjusios motinystės atostogų“ draugės tai pradeda siūti, rašyti, dekupuoti ir t.t. Atranda dar neatrastus talentus, o jei jie dar sulaukia susidomėjimo, tada ta veikla  dar labiau pradeda „vežti“. Ir taip „užveža“, kad pamiršti, kaip gera BŪTI TIK MAMA.
Imi ir pamiršti, kaip gera ryte atsibusti ir kartu pagulinėti, pasijuokti, leisti tampyti už plaukų. Pamiršti, kaip gera vonioje leisti valandų valandas taškant vandenį ir krykštaujant. Pamiršti, kaip gera išeiti į parką tik su vaiku ir ten praleisti pusdienį be jokių telefonų, kompiuterių. Pamiršti, kaip gera kartu gaminti valgyti, nors namai po to ir atrodo nekaip. Ir dar daug dalykų pamiršti, nes tas veiklumas reikalauja daugiau laiko, nei mes suvokiame galinčios skirti. Kažkas nuo to vis vien nukenčia: jei ne vaikas, vyras, tai mes pačios.
Artėjančios MAMOS DIENOS proga aš labai noriu sau ir visoms mamoms palinkėti išmokti pabūti tik MAMOMIS. Išmokti sustoti ir gyventi ta akimirka, kuri yra svarbiausia mažiausiam nariui. Kaip bebūtų tai ilgai netruks.
Motina gamta nuostabi. Ji duoda mums dvylika metų, kad pamiltume savo vaikus, o tada jie tampa paaugliais. (W.Galvin)
Su artėjančia TIK MAMOS DIENA!
šiltai pavasariškai, Laura
Nuotrauka iš prisiminimų skrynios. Ačiū AMBER FOTO.