Apranga: Female
Nuotraukos: Akvilė Razauskienė
Tekstas: Laura Mazalienė
Make up: Lina Jakimčukienė / @pudryte
 Female prekinio ženklo įkūrėja Sandra Šernė nebijo pripažinti, kad namuose jai labai gera, o jos didžiausia vertybė ir stiprybė – šeima. Su vyru futbolininku Darvydu Šernu auginanti du sūnus moteris pasakoja, jog jos prioritetų sąraše visada buvo buvimas šalia nuolat keliaujančio vyro, o vėliau – ir dviejų sūnų.
Moteris interviu pradžioje prisipažįsta, kad jos šeimos gyvenimas žiniasklaidai yra tabu. Jau seniai jiedu su vyru suprato, jog namų erdvė jiems šventa, todėl stengiasi neviešinti savo asmeninio gyvenimo detalių, o ypač vaikų nuotraukų. Nors Sandra moteriškai paatvirauja, kad kartais norėtųsi pasidžiaugti šeimynine laime socialiniuose tinkluose ar spaudoje, tačiau vyro, futbolininko, Darvydo Šerno požiūris šiuo klausimu griežtas.
Savirealizacija šeimoje
Šiandien Sandra ne tik mylinti žmona bei mama, bet ir sėkminga verslininkė, kartu su bendraminte pradėjusi kurti sukneles moterims. Tačiau jauna moteris pasakoja, kad prieš pradėdama verslą, ji aštuonerius metus buvo atsidavusi šeimai ir nė neketino skųstis kasdiene buitimi. Juk toks buvo jos pasirinkimas – po 12-tos klasės baigimo ir metų draugystės su vyru Darvydu Šernu, Sandra kartu su mylimuoju išvyko gyventi į Rusiją. Ir nors spaudimas moteriai siekti karjeros aukštumų šiais laikais yra didelis, tačiau, Sandros nuomone, tokia nuostata beprasmė.
„Taip, mano nuomone, yra iškreipiamos vertybės. Darbas, karjera, tik aš, aš ir vien tik aš. Daug karjerisčių liūdi, nes jos yra vienišos. Juk ateina laikas, kai diplomai, pasiekimai tavęs nebelydi. Aš nuo pat pradžių buvau labai šeimyniška.
Esu jautis, pradėjus gyventi kartu su vyru, aš jį labai išlepinau, nes man reikėjo kažkuo rūpintis. Tai buvo be galo malonu, niekada nieko nedariau per prievartą. Mums abiems šeima – tai buvimas kartu. Gali nebūti jokių įsipareigojimų, bet būti šalia vienas kito – siekiamybė. Būtent todėl aš pasirinkau neakivaizdines studijas ir išvykau palaikyti vyro.“
Sandra pripažįsta, kad darbas jai niekada nebuvo svetimas: jei ne ofise, tai namuose ji puikiai save realizuodavo. Visgi jaunai moteriai teko susidurti ir su visuomenės nuostata, kad būti vadinamąja namų šeimininke – labai lengva.
„Kodėl visiems atrodo, kad sėdėti namuose yra paprasta? Pabūkite jūs taip, kad ir be vaikų… Iš tikrųjų tai labai sunku, nes tu esi už viską atsakingas. Lengva daugumai kalbėti, kad, va, sėdi namie ir nieko nedarai…
Aš nesijaučiau blogai tik augindama ir prižiūrėdama vaikus. Priešingai, jaučiausi daranti didelį darbą, o ir vyro karjera tuo metu tikrai buvo svarbi, aš prisidėjau prie jos savo palaikymu, nuolatiniu rūpesčiu. Tai ir buvo mano savirealizacija, aš jam padėjau morališkai ir mačiau, jog jam tai labai reikšminga.“
cmyk (72)
Sandra Šernė. Akvilės Razauskienės nuotr./ Razauskai photography
Vaikai turi matyti dirbančius tėvus
Nuotaikingai besišnekučiuojant Sandra prisipažįsta – be šeimos, ji turėjo ir labai seną svajonę – kurti sukneles. Nors pati baigė viešojo administravimo studijas, visada turėjo silpnybę moteriškoms suknelėms. Tad prieš pusantrų metų grįžus į Lietuvą ir susitikus su panašaus likimo drauge, kuri baigusi teisės studijas pradėjo mokytis siūti, ėmėsi svajonės įgyvendinimo.
„Su pirmąja kolekcija, manau, pataikėme į dešimtuką. Audiniai, stilius – patiko klientėms. Šiandien jau turime ir nuolatinių pirkėjų, kurios įsigyja ne po vieną suknelę. Tai labai didelis paskatinimas, mus palaiko ir šeima…O svarbiausia – mums tai teikia labai didelį malonumą.“
Neseniai Paryžiuje viešėjusi moteris prisimena kasdien vis sulaukdavusi keliskart vyro klausimų, ar tikrai viską pamatė, ką norėjo, ar negrįš tuščiomis. Sandra džiaugiasi, kad vyras rūpinasi ja ir  atrasta kūrybos aistra, kiek sunkiau su vaikučiais, – prisipažįsta.
„Vaikai kartais paprašo, jog neičiau į darbą. Tačiau nemanau, kad gerai, jog mažyliai auga tik su tėvais. Pirmasis sūnus iki dvejų metų augo tik su manimi, pastebėjau, kad jam buvo sunkoka bendrauti su kitais žmonėmis. Negalima pasigimdyti, apsikabinti ir niekam nerodyti sūnaus ar dukros. Mano vaikai man, kaip tikiu ir daugeliui mamų, irgi šventi, bet taip elgtis nesąžininga. Dabar maniškiai laiką leidžia ir su močiute, ir su aukle, bet nematau čia nieko bloga.
Manau, vaikai turi matyti mūsų įsipareigojimus, atsakomybes. Nors berniukai dar maži, aš jiems jau aiškinu: mama eina į darbą, nes jūs norite žaislo ar kokio saldainio arba, va, matote, dega šviesa, vadinasi reikia sumokėti už elektrą. Vaikai turi matyti dirbančius tėvus.“
Visą interviu skaitykite  Mamų radijo žurnale „Įkvepiančiai motinystei“.

UŽSISAKYTI ŽURNALĄ GALITE EL.P. LAURA@MAMURADIJAS.LT 

KAINA – 5,90 EUR

TIRAŽAS – LABAI RIBOTAS.

BE AUTORIŲ SUTIKIMO TEKSTĄ IR NUOTRAUKAS DRAUDŽIAMA PERPUBLIKUOTI.

Mamu-baltas-CMYK