Įžengėme į rugsėjį ir nespėsime sumirksėti, o tuoj pat ims kristi lapai, teliūškuošti balos, o gal net nukris pirmoji snaigė. Todėl svarbu yra iš anksto tinkamai pasiruošti šaltajam sezonui ir spintą papildyti reikiamais drabužiais.
Tėveliai ypač turėtume atsižvelgti į savo mažųjų garderobą ir parinkti tokius drabužius, su kuriais jų vaikai jausis šiltai, nesuprakaituos ir galės laisvai mėgautis lauko malonumais. Todėl čia ypač svarbų vaidmenį vaidina pirmojo sluoksnio drabužiai.

merino-vilnos-švarkelis-GREEN-ROSE-archyvas

Pirmajai sluoksniui – termo rūbeliai
Dauguma sutinka, kad drabužių sluoksniavimas yra puikus būdas palaikyti šilumą, kai lauke yra vėsu. Kiekvienas drabužis sukuria šilumos terpę, o sušilus, galima lengvai nusiimti viršutinį sluoksnį.
Rekomenduojama, kad pirmasis sluoksnis, tai yra esantis arčiausiai kūno, būtų termo rūbai. Termo rūbeliai labiausiai priglunda prie kūno. Jie sukuria bazinį šilumos sluoknį ir neleidžia šilumai pasišalinti. Vaikui tai galėtų būti timputės, apatinė maikutė ar marškinėliai.
Svarbiausia drėgmės išgarinimas
Tačiau dažnai tenka iš tėvelių išgirsti, jog jų vaikai grįžti namo itin perkaitę ir suprakaitavę. Juk visi žinome, kaip mažieji mėgsta dūkti lauke ar darželiuose. Dėl to vaikai dažnai suserga ir sukelia tėveliams papildomų problemų.
Šis perkaitimas atsitinka dėl blogai parinkto pirmojo sluoksnio. Problema yra ta, kad dauguma mano, jog termo rūbai yra tas pats, kas paprasti tradiciniai marškinėliai, kuriuos tėvai velka vaikams pirmajam sluoksniui. Tačiau tai netiesa. Įprasti marškinėliai dažniausiai yra pagaminti iš medvilnės. Šie, kai sušlampa nuo suprakaitavusio kūno, praranda šilumą ir, atvirkščiai, yra jaučiamas šaltis.
Kad to išvengtume, tėveliams siūloma atkreipti dėmesį į audinio tipą ir rinktis drėgmę išgarinančius drabužius. Šiuo atveju geriausia yra ieškoti merino vilnos. Merino padeda reguliuoti kūno temperatūrą – palaiko šilumą, o susikaupusią drėgmę pašalina lauk. Taip vaikas lieka sausas ir gali toliau mėgautis grynu oru.
Dar šiek tiek patarimų
Štai dar keletas patarimų, renkantis vaikui pirmojo sluoksnio drabužius:
  • Nepirkite didesnių dydžių, manydami, jog užteks keleriems metams. Per dideli drabužiai nepriglus prie kūno ir nesulaikys šilumos.
  • Termo rūbams rinkitės merino vilną. Žiūrėkite į drabužių etiketes arba pasiklauskite parduotuvės konsultanto. Jie jums patars, kurie drabužiai geriausiai tinka pirmajam sluoksniui.
  • Ieškokite termo rūbų komplektukų – viršaus ir apačios. Paprastai jie būna pigesni negu dvi prekės atskirai.
  • Vaikams viršutinei daliai geriau rinkitės marškinėlius aukštu kaklu. Jie geriau sulaikys šilumą ir atstos šaliką.
  • Patiems mažiausiems, kūdikiams, rinkitės drabužius su pėdutėm – šliaužtinius ar kelnes.
Šėlionės rudenį lauke vaikams yra pačios smagiausios – spalvotų lapų ir kaštonų rinkimas, bėgiojimas per balas. Juk ne veltui yra pasakymas „Nėra blogo oro, yra bloga apranga“. Rudeniui parinkite vaikams tinkamus pirmojo sluoksnio merino vilnos  drabužius. Taip mažieji neperkais bei nesusirgs.  Pasiruoškite ir ruduo bus nebebaisus!

Informacija parengta bendradarbiaujant su http://www.green-rose.lt/