Mamuradijas.lt

Ieva ANDRULYTĖ

 

Žavi ir veikli mama Reda teigia, jog atradus fotografiją jos gyvenimas pasikeitė iš esmės. Palikusi aukštas pareigas finansų srityje, moteris visas jėgas atidavė savo aistrai. Mėgstanti keliauti ir bendrauti su įvairiais žmonėmis, jauna mama neslėpia, kad fotografija jos gyvenime atsirado neatsitiktinai. Dukrytės gimimas paskatino Redą imtis širdžiai miela veikla.

 

Plačiau papasakokite apie save. Kiek vaikų auginate? Kokie jūsų pomėgiai?

 

Fotografija – mano pomėgis tapęs veikla, pragyvenimo šaltiniu. Teikiu fotografavimo paslaugas. Fotografuoju šeimas, jų kasdienybę, vestuves. Klientams suteikiu konsultacijas jiems rūpimais klausimais planuojant savo šventę. Pagal poreikį visuomet prisidedu idėjų sprendimais tiek planuojant fotosesijas, tiek pačią šventės tematiką.

Auginu dukrytę, jai gimus, mano gyvenimas pasikeitė iš esmės. Ateidama į šį pasaulį ji atnešė man dovaną–fotografiją. Aš atradau save, veiklą, kuri mane džiugina.

 

Kaip kilo idėja imtis fotografijos?

 

Fotografija mane visada traukė kaip magija, tik niekada jai neskyriau tiek laiko kaip dabar. Viskas prasidėjo tada, kai išėjau motinystės atostogų, ir, laukdamasi pirmagimės pagaliau radau laiko pažinti fotografiją. Gyvybės užsimezgimas manyje ir buvo pirmasis įkvėpimo šaltinis. Tuo metu tikslas buvo vienas – įamžinti savo mažylę nuo pirmų gyvenimo dienų ir palikti fotografijų skrynią atsiminimui. Šis troškimas gimė neatsitiktinai, kadangi pati neturiu nuotraukų iš kūdikystės,man buvo labai svarbu duoti tai, ko neturėjau pati. Ilgainiui mano domėjimasis fotografija tapo pagrindine veikla. Palikusi aukštas pareigas finansų srityje, nėriau visa galva į fotografiją, atrasdama vis naujų potyrių. Ir kai manęs draugai paklausia, iš kur pas tave fotografija, aš atsakau – fotografiją man padovanojo dukra.

 

Kaip sekasi derinti veiklą ir motinystę? Kas sunkiausia? Kas lengviausia?

 

Man tai buvo didžiausias iššūkis. Derinti motinystę ir veiklą tikrai nebuvo lengva, nors tada tai dar nebuvo mano darbas, bet viskas, ką dariau, man buvo nauja ir reikėjo daug ko išmokti. Turėjau paaukoti nemažai, pirmiausia savo poilsį, laisvalaikį,miegą. Kadangi dieną visą dėmesį reikėdavo skirti mažąjai, tekdavo mokintis vakarais arba naktimis. Imantis naujos veikos turi nemažai investuoti ir pirmiausia į save. Išbandymų metas buvo nelengvas, bet tai mane tik užgrūdino. Troškimas pažinti fotografiją buvo stipresnis, ir tai man suteikė jėgų. Žinoma, viena su tuo nebūčiau susitvarkiusi, čia man labai pagelbėjo vyras, kuris perėmė apleistus buities darbus. Pirmiausia – maisto gamybą. Dabar ne tik mūsų šeima, bet ir draugai mėgaujasi jo virtuvės šedevrais. Aš kartais net pajuokauju, kad ir vyras save atrado kitame amplua.

 

Ką patartumėte mamoms, kurios nesiryžta, augindamos mažylius, save realizuoti kokiose nors gyvenimo srityse?

 

Patarčiau neužsidaryti. Juk vaikelio auginimas, tai dar nereiškia, kad turite atsisakyti viso socialio gyvenimo, savo mėgiamos veiklos, tai kas jus džiugina, motyvuoja. Nieko neveikdamos tapsite neįdomios ne tik sau, bet ir artimiesiems. Manau yra labai svarbu tobulėti, augti ir progresuoti, nes tik tuomet jausitės laimingos ir išliksite įdomios, pirmiausia pačios sau. Daug svarbiau yra kokybiškai, o ne kiekybškai praleistas laikas su vaiku. Nei jums, nei juo labiau jūsų vaikeliui toks laiko praleidimas nebus naudingas. Asmeniškai man, svarbiausia yra ryšys su vaiku, o jis pasiekiamas bendravimu, išklausimu, dėmesingumu. Visada atsiras žmonių, kurie jus pasmerks už tai, jog imatės trokštamos veiklos užuot auginusi vaikelį.Neklausykite jų, juk daug patogiau yra nieko nedaryti, nei turėti vieną sėkmės formulę ir vedinant jos surizikuoti.Kelias tikrai nebus lengvas ir susidursite su kliūtimis, bet viskas yra įmanoma! Nebijokite krizių ir nepalūžkite, nesigręžiokite atgal, tiesiog veikite ir eikite į priekį.Tik nepamirškite, kad ką bedarytumėte visuomet bus ir pakilimo, ir nesekmių srovių, ne viskas gaunasi iš karto, viskam būdinga pusiausvyra. Kad tikrai pasisektų, jūs turite nuolat siekti ir turėti tikslų. Tikslas jus kryptingai ves ten, kur norite būti, jei jo neturėsite eisite į niekur. Motinystė, tai puikus metas atrasti save ir išbandyti kažką naują. Tai puiki proga įsitikinti, kad trokštama veikla jums tinka ir jus pilnai save realizuojate.

 

Kaip apibūdintumėte veiklią mamą? Kokie charakterio bruožai būdingi tokioms mamoms?

 

Veikli, tai ryžtinga, drąsi, nebijanti nežinomybės, siekianti naujų horizontų mama.

 

 Daugiau Redos nuotraukų galite išvysti čia