Mamų radijas
Nuotr. ALINA PHOTOGRAPHY
Birželio 16 d. dešimtys mamų popietę praleido nuostabios gamtos apsuptyje kartu su „Kalanetikos mokyklos“ įkūrėja Aiste-Guste Jančiukiene ir konferencijos „Atsakinga tėvystė“ sumanytoja bei psichologe Jūrate Bortkevičiene.
Aistės Gustės-Jančiukienės inicijuota mankšta dalyvėms ne tik leido artimiau susipažinti su kalanetika, bet ir įkvėpė labiau mylėti save ir savo kūną.
AUGAME KARTU_35
Mankštos akimirkos. ALINA PHOTOGRAPHY NUOTR.
„Čia pratimai atliekami savu tempu, judant itin lėtai, subtiliai ir plastiškai. Daugiau kvėpuojame, nesilygiuojame su kaimyne, užsimerkiame, atsipalaiduojame. Stebime kūno siunčiamus signalus (kur įtempti, kur atpalaiduoti). Tai lyg meditacija judesyje. Nurimęs protas budina moters sąmoningumą. Vystosi natūralus noras jausti šį malonumą – darnų kūno ir ramios būsenos susijungimą.
Ir ne tik kelias valandas per savaitę mankštos metu, o apskritai kasdien gyvenime. Imame lengviau atpažinti būsenas, kuriose sau patinkame ir kyla noras jų skaičių didinti, iki jomis užsipildo kiekviena diena. Tokie užsiėmimai stiprina ne tik moterų šlaunis, bet ir imunitetą, savivertės ir meilės sau jausmą”, – mankštą pristatė lėktorė.
AUGAME KARTU_30
Mankštos akimirkos. ALINA PHOTOGRAPHY NUOTR.
Po pirmojo užsiėmimo dalyvės mėgavosi „Ievos skanėstų“ gardėsiais bei su nekantrumu laukė antrosios susitikimo dalies, kurioje Jūratė Bortkevičienė ne tik mielai dalijosi savo žiniomis apie vaikų raidos etapus, bet ir mielai atsakinėjo į individualius mamų klausimus.
AUGAME KARTU_15
„Ievos skanėstų“ keksiukai. ALINA PHOTOGRAPHY.
„Vaikui reikia leisti pajusti savo galią, kuri tarsi simbolizuoja pirmąjį atsiskyrimą nuo mamos, jis tampa didvyriu, galinčiu kažką nuveikti be tėvų pagalbos. Labai svarbu, jog tėvai leistų vaikams daryti tai, kas yra jų galiose, o vaikai tikrai parodys, kiek jie gali.
Kitokiu atveju vaikas gali įgyti labai daug baimių, tapti priklausomu nuo tėvų. Iš vienos pusės tėvams tai gali būti netgi patogu, bet ar tikrai to linkime savo vaikams? Tai, ką vaikai išgyvena šiuo metu, formuoja tolimesnius jų gyvenimo etapus“, – dėstė J. Bortkevičienė.
AUGAME KARTU_53
Jūratė Bortkevičienė. ALINA PHOTOGRAPHY NUOTR.
JŪRATĖS BORTKEVIČIENĖS PATARIMAI, PASIDALINTI RENGINIO METU:
·         Iki 1-erių metų nereikia vaikų palikti „išsiverkti“
·         Tėvams svarbu išmokti valdyti savo emocijas
·         Negalima manyti, kad maži vaikai nieko nesuprantu
·         Vaikams reikia fizinio kontakto, ypač jei šeimoje auga mažesnis brolis ar sesė: apkabinkite ir bučiuokite juos
·         Dėl vaiko nelaimių negalima kaltinti sienų ar grindų, reikia aiškinti, kad kai kurie veiksmai turi atitinkamą atoveiksmį
·         Pirmiausia šeimoje moteris turi pasirūpinti savimi,  tada vyru ir tik trečioje vietoje – vaikais
·         Jei vaikas mušasi, galima taikyti žaidimą „Pliaukšt pliaukšt“ (pasak psichologės, rekomenduojama tik PROTINGOMS mamoms).  Galima vaikui per rankutės padaryti atitinkamą „pliaukšt“ veiksmą, kuris nebūtų labai malonus. Vaikas kaipmat atsisakys šio žaidimo.
AUGAME KARTU_49
Jūratė Bortkevičienė su mamomis. ALINA PHOTOGRAPHY NUOTR.
„Mamų radijo“ mamos Indrė ir Laura kviečia Jus į antrąjį vasaros susitikimų renginį „Auginame/Augame kartu“ jau liepos 14 d. Šįkart savo patirtimi dalinsis žinoma jogos mokytoja Milana Jašinskytė ir psichologė Jūratė Baltuškienė. Daugiau informacijos čia.
AUGAME KARTU_45
Laura ir Indrė su renginio draugais iš FLORESHOUSE.LT, kurie mamoms ir lektorėms dovanojo pasakiškas gėles. ALINA PHOTOGRAPHY NUOTR.
AUGAME KARTU_50
FLORESHOUSE.LT dovanos mamoms. ALINA PHOTOGRAPHY NUOTR.

Mamu-baltas-CMYK

BE AUTORIŲ SUTIKIMO TEKSTĄ IR NUOTRAUKAS DRAUDŽIAMA PERPUBLIKUOTI.