Mamuradijas.lt
Lauros MAZALIENĖS tekstas
Airos KLUNG nuotraukos
Patricija Gadžijeva neslepia, kad sugrįžti į darbus ir atitrūkti nuo motinytės, kai sūnui buvo vos 1-eri, nebuvo labai lengva: žavios verslininkės  nuolat neapleido mintys, ką jis veikia, ar sotus, kiek miega: “Tuomet mamai skambindavau labai dažnai, ji net pykdavo ant manes, bet šiandien viskas kitaip. Tereikėjo pamatyti, koks sūnus laimingas su močiute, ir visi jauduliai išnyko”, – teigia “Myliu save” ambasadore tapusi “Ali šokoladinės” bendrasavininkė.
„Turiu pripažinti, nesu ta moteris, kuri myli save lepindamasi grožio procedūromis. Man meilė sau – tai minutė, kada galiu ramiai išgerti arbatos puodelį, paskaityti knygą. Kitaip sakant, visiškai paprasti kasdieniai dalykai, tik be skubėjimo. Pavyzdžiui, man labai svarbus laikas ryte, kada Ajus iškeliauja pas močiutę, ir aš turiu valandėlę sau. Man to užtenka.
Suprantu, kad yra mamų, kurios laiką sau gali skirti tik tuomet, kai jų vaikai miega. Aš ir pati tai patyriau. Tuomet ir dabar man labai padėjo laiko planavimas. Neįsivaizduoju, kaip galima gyventi be jokio kasdienio plano.“
p
Patricija Gadžijeva, Laura Mazalienė, Loreta Valaitienė. AIROS KLUNG NUOTR.
Paklausus, ar motinystė žinomai moteriai sukėlė sunkių etapų, Patricijos veido neapleidžia šypsena: jų tikrai buvo nedaug, tad ir prisiminti juos nelengva, nes auginant sūnų visada padėjo mama.
„Galbūt kiek sunkesnis buvo tas momentas, kada grįžome iš ligoninės su Ajumi namo. Ir šiandien draugėms, kurios susilaukia mažylių, patariu neišsigąsti tos pirminės būsenos, kai suvoki, kad pasaulis apsivertė aukštyn kojomis. Pirmosios savaitės man buvo tarsi savotiška mistika.“
Nors Patricija interviu metu ne kartą padėkoja savo mamai už visokeriopą rūpestį padedant auginti pirmagimį, moteris nepamiršta įvertinti ir savo vyro Ali Gadžijevo:
„Kad ir kaip banaliai nuskambės, bet jis man pats geriausias. Ali visada man kartodavo, kad turiu rasti laiko sau. Kaip tėtis – jis labai didelę laiko dalį skiria Ajui, kiekviena laisva minutė dažniausiai atitenka sūnui ir jei tik Ali pastebi, kad mažasis nuobodžiauja iškart suka galvą, kaip jį lavinti, užimti. Jų tarpusavio ryšys labai stiprus, jie tikrai labai geri draugai“.
DSC03155
Patricija Gadžijeva ir Loreta Valaitienė. AIROS KLUNG NUOTR.
Tokiu savo laimės receptu Patricija Gadžijeva dalijosi su kita projekto dalyve, pusmetinuko mama Loreta Valaitienė. Besišnekučiuodamos moterys kartu praleido penktadienio dieną, joms buvo atliktas makiažas, o susitikimą vainikavo šventinio pyrago kepimo pamoka „Kulinarijos studijoje“, kur šefas Gian Luca Demarko ne tik pamokė moteris kulinarijos paslapčių, bet ir pasidalijo tėvystės patarimais.
„Mano istorija kitokia nei Patricijos. Sūnui šiuo metu pusmetis, tačiau paprasčiausiais motiniškais dalykais, kaip pavyzdžiui pasivaikščiojimas stumiant vėžimėlį, pradėjau džiaugtis visai neseniai. Nuo pat gimimo iki maždaug penkto gyvenimo mėnesio jis išvien klykdavo, aš jo negalėdavau net priglausti prie savęs. Neslėpsiu, su pavydu žiūrėdavau į tas mamas, kurios augina ramius kūdikius“, – atviravo Loreta.
Projekto sumanytojos „Mamų radijo“ įkūrėja Laura Mazalienė ir Musumazyliai.lt ambasadorė Lina Jakimčukienė džiaugiasi, kad idėja startavo sėkmingai ir pasakoja, kad tikslas – padėti kuo daugiau mamų, kurioms motinystė tapo tam tikru iššūkiu.
„Kiekvieną mėnesį su atrinkta mama ir žinoma moterimi bandysime grąžinti spalvas kasdienybei. Jau dabar gauname nemažai mamų laiškų, kuriose jos atveria savo širdį, ieško paramos. Norisi, kad tai būtų tikra, paliestų ne tik išorę, bet ir žmogaus vidinę būseną“, – idėjos tikslais dalijasi L. Mazalienė ir L. Jakimčukienė.
DSC03163
Projekto „Myliu save“ dalyvės su Kulinarijos studijos šefu Gian Luca Demarko. AIROS KLUNG NUOTR.
DSC03231
Gian Lucos Demarko senovinis pyragas. AIROS KLUNG nuotr.
 BE AUTORIŲ SUTIKIMO TEKSTĄ IR NUOTRAUKAS DRAUDŽIAMA PERPUBLIKUOTI.

Mamu-baltas-CMYK