Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms. Šimtas pasakojimų apie išskirtines moteris – tai pasaulinis bestseleris, kurį neseniai lietuvių kalba išleido leidykla “Dvi tylos”. Kuo ši knyga įdomi ir ypatinga, kalbinome leidyklos vadovę Drasidą Žemaitę.
Kaip atradote šią knygą ir kodėl nusprendėte ją pakviesti į jūsų leidyklos namus?
Vos pasirodžius, ši knyga sukėlė daug diskusijų, sulaukė daug dėmesio, ji įėjo į istoriją ir kaip daugiausiai lėšų surinkusi knyga sutelktinio finansavimo platformoje. Vos išgirdusios apie šią knygą kartu su kolege Egle žinojome, kad norime išleisti šią knygą lietuviškai.
Siekiame, kad visos leidyklos Dvi Tylos knygos būtų stiprios vertybiškai, kad kiekviena knyga neštų svarbią žinutę. Knyga “Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms” būtent tokia ir yra. Ji kalba apie tai, kad tikėjimo pilna širdis gali pakeisti pasaulį, ji skatina svajoti drąsiai ir plačiai, tikėti savimi ir nebijoti jokių kelyje pasitaikančių kliūčių. Tuo pačiu ji padeda auginti laisvą nuo stereotipų jaunąją kartą, kuri tiki, kad tiek berniukai, tiek mergaitės gali gyvenime (ir žaidime) būti kuo panorėję: piratais ir piratėmis, kompiuterių mokslininkais ir mokslininkėmis, karžygiais ir karžygėmis, rašytojais ir rašytojomis, sportininkais ir sportininkėmis..
Ši knyga gali tapti artima net berniukams…Ar tikrai? Ir ar ketverių metų skaitytojas dar ne per mažas tokioms istorijoms?  
Autorės šią knygą rekomenduoja visiems smalsiems skaitytojams (berniukams ir mergaitėms) nuo keturių iki 99 metų. Per pusantro mėnesio, kada išleidome šią knygą lietuvių kalba, pastebėjome ir keletą tendencijų pačios: taip, knygą tikrai mielai skaito ir berniukai – juos žavi istorijos apie drąsias mergaites (mano pačios penkiametis sūnus labai mėgsta šias istorijas ir labai jų laukia – viena mėgstamiausių jo istorijų yra apie mergaitę piratę). Ketverių metų skaitytojams ši knyga yra labai tinkama – kiekviena istorija yra trumpa, išsitenkanti viename puslapyje, sakiniai trumpi ir lakoniški, parašyti kalba, tikrai suprantama ir keturmečiui. Visgi, priklausomai nuo vaiko amžiaus ir interesų, knyga gali būti tinkama ir vyresniems vaikams – kiekvienoje istorijoje gausu užuominų, apie ką galima daugiau diskutuoti su vaikais, ieškoti daugiau informacijos. Pastebėjome, kad šią knygą labai noriai perka ir mamos pačios sau, net kelios senjoros užsiprašė šios knygos savo vaikaičių.. Tad akivaizdu, kad ši knyga kalba universalia kalba, kurioje kažką svarbaus randa kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.
Knygoje 100 moterų paveikslų. Gal žinote, kodėl pasirinktos būtent šios asmenybės?
Autorės atliko milžinišką darbą atrinkdamos šimtą istorijų iš tūkstančių galimų. Jos siekė, kad visi portretai būtų kuo įvairesni, iš pačių įvairiausių sričių, laikotarpių, aplinkybių bei tikslų, kurių siekė ir pasiekė herojės. Visgi, akivaizdu, kad ruošdamos knygą, jos sukaupė tiek daug tinkamų herojų, kad natūraliai turėjo pasirodyti ir antroji knyga. Prieš šventes autorės anglų kalba pristatė ir antrąją knygos dalį, kurioje yra dar šimtas istorijų.
Kokia knygos gimimo priešistorė?
Knygą autorės Francesca Cavallo ir Elena Favilli parašė pastebėjusios, kad apie 95 % pasakų ir TV programų vaikams, su kuriomis jos užaugo, stokoja pagrindinių herojų mergaičių. Atlikusios tyrimą pastebėjo, kad situacija per dvidešimt metų nelabai pasikeitė, o mergaitėms reikia gyvų istorijų ir pavyzdžių-moterų, su kuriomis galėtų tapatintis ir jomis sekti. 
Kuo šis leidinys ypatingas/išskirtinis?
Asmeniškai man ši knyga yra apie svajones. Visos knygos istorijos kalba apie tai, kad tikėjimo kupina širdis gali pakeisti pasaulį. Neabejoju, jog ši knyga ne vienam vaikui (o galbūt ir suaugusiems) įkvėps pasitikėjimo siekti savo svajonių, nebijoti kelyje pasitaikančių kliūčių. Knygą ypatinga daro ir tai, kad visos istorijos yra apie tikras, realiai egzistavusias ar tebegyvenančias moteris, o šimtas iliustracijų, kurias parengė daugiau nei šešiasdešimt dailininkių iš viso pasaulio traukia ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį. Taip pat ši knyga yra ypatinga ir tuo, kad visos istorijų herojės yra moterys ar mergaitės, kas yra išties reta literatūroje, skirtoje vaikams, taigi, mergaitėms šios herojės gali tapti sektinais pavyzdžiais, o berniukams ši knyga skiepys žinojimą, jog ir mergaitės gali būti piratės, pilotės, architektės, sportininkės ar karžygės.
Kaip reikia skaityti šią knygą? Užsiminėte, kad aktualu internete pasiskaityti ir artimiau susipažinti su herojėmis…
Labai rekomenduojame knygos istorijas su vaikais skaityti po vieną ar porą kas vakarą, tuo pačiu paieškant ir daugiau informacijos apie herojes internete. Kiekvienoje istorijoje gausu užuominų, už kurių galima užsikabinti ir vystyti tolesnes diskusijas su vaikais (priklausomai nuo vaiko amžiaus ir interesų), pvz. kodėl buvo laikai, kai Rusijoje buvo draudžiamos tam tikros knygos ar kodėl anksčiau moterys negalėjo dalyvauti profesionaliame dviračių sporte? Kaip atrodo Zahos Hadid suprojektuoti pastatai? Kaip atrodė šešiolikmetės buriuotojos, apiplaukusios aplink pasaulį, kelionė (pažiūrėkite jos video dienoraštį)? Vaikus nepaprastai žavi galimybė daugiau sužinoti ir pamatyti internete daugiau vaizdų apie ką tik skaitytą heroję.
Kodėl knyga “mergaitėms – maištininkėms”?
Dauguma istorijų herojų yra moterys, kurios siekė savo svajonių ir tikslų, net jei jiems nepritarė artimieji, visuomenė ar tuo metu egzistavusi politinė ar socialinė santvarka. Jos turėjo maištauti, kad įrodytų, jog gali pasiekti ką panorėjusios, tokiu būdu praskindamos kelią ir kitoms moterims (pvz. pirmoji dviratininkė moteris, išsikovojusi teisę dalyvauti profesionaliose lenktynėse).
Kur galima ją įsigyti?
Knygą galima įsigyti knygos.lt, patogupirkti.lt, “Vagos” ir “Pegaso” knygynuose, kino teatre “Pasaka”, kūdikių akademijoje “Mažųjų Valdos”.
Kokia Jums istorija patiko labiausiai? 
Pastebėjau, jog man kiekvieną savaitę patinka vis kita istorija – tikriausiai priklausomai nuo to, kokią svarbią temą širdyje tądien konkreti istorija atliepia. Vienos mėgstamiausių yra apie Džesiką Votson, šešiolikmetę buriuotoją, kuri viena apiplaukė aplink pasaulį, ar apie aklą baleto šokėją, kuri įsteigė savo šokio teatrą.