Pradėkime nuo to, kad ši bėda kamuoja ne visus kūdikius. Bet jei jaus skaitote šio įrašo pradžią, matyt, Jums tai taip pat aktualu kaip ir mums 🙂
Mūsų mažoji pirmąsias gyvenimo savaites miegojo puikiai! Aš net pagalvoti negalėjau, kad teks tiek “suvargti” norint užmigdyti dukrą.
Taigi viskas prasidėjo, kai mums “suėjo” mėnuo. Nors miegoti savo lovytėje ji nemėgo nuo pat pradžių. Dieną – jokių problemų – vaikas miegojo bet kur, tačiau naktį – tik tėvų lovoje. Kadangi dar iki gimstant stebuklui su vyru buvome sutarę, kad mažoji turės miegoti savo lovytėje, tokio noro laikėmės ir jos sulaukę. Bet visgi kartais norai ir lieka norais 🙂 O galiausiai ir dieną užmigti pačiam kūdikiui pasidarė “misija neįmanoma”.
Mūsų išbandyti miego pagalbininkai:
  • Šilta kaldra: nedrįskite galvoti, kad jei jums šilta, jog taip pat jaučiasi ir jūsų kūdikis. Deja, dėl termoreguliacijos trūkumo, mažyliams reikia daug daugiau šilumos, nei numanome. Mūsų dukrytė gime vasaros pabaigoje, tačiau tiek dienos, tiek naktys buvo šiltos, todėl bandėme ja migdyti naktimis su keliais, mano galva, neplonais pledukais. Čia labai tinka žodelis BANDĖME. Ir mums nepavyko 🙂 Nes vaikas tiesiog nemiegodavo vienas savo lovytėje, o įsikėlus ją į mūsiškę – problema išnykdavo kaipmat. Ir tai tęsėsi tol, kol nesugalvojau ištraukti normalios kaldros, kurią ruošiausi naudoti rudenį. Taigi atminkite, mažyliams labai reikia šilumos, ypač naktimis.
  • Čiulptukas: dabar madinga auginti vaikus be jo. Visgi aš tokio pasipriešinimo nelabai suprantu. Jei vaikas norėdamas nurimti baigiai praryti savo pirštukus, nemanau, kad blogai – pasiūlyti jam alternatyvą, kuri galbūt jam padės. Kiek teko skaityti ir kalbėti su gydytojais, jei iki vienerių metukų atpratinsime kūdikį nuo čiulptuko, jokio poveikio jo sąkandžiui nebus. Svarbu, tik nepražiopsoti to momento. Bet dabar ne apie tai.
Pirmojo mėnesio proga mažylei pasiūlėme čiulptuką. Sužavėta ji tikrai neliko, o miegelio problemos jis juo labiau neišsprendė. Tačiau po savaitės bandymų mažylė pamėgo taip brukamą čiuptuką ir mielai užsimanė su juo miegoti…Netgi pati užmigdavo be jokių liūliavimų, bet…Viskas nesibaigė taip laimingai, kaip mes tikėjomės. Dukrytė nemoka jo čiulpti. Čiulptukas nuolat iškrenta…O baisiausiai būna tada, kai vaikas migdosi…Vos tik čiulptukas iškrenta, ji baisiausiai pradeda rėkti ir išsibudina. Todėl, bent jau kurį laiką, šį žaisliuką bent jau prieš miegą padedame į stalčių.
  • Gimnastinis kamuolys: veikia labai gerai! Tačiau prie gero greitai priprantama ir jau po kelių dienų migdymo mažoji nebeįsivaizdavo, kad gali būti kitaip. Joks nešiojimas ant rankų nebepadėjo. Tad patarčiau labai neįsismarkuoti su šiuo reikalu, nes po kurio laiko pradeda nuo šokinėjimo skaudėti strėnas. Tačiau jei reikia nuraminti įsiklykusį mažylį, tai kone geriausia ir efektyviausia priemonė, keli šoktelėjimai atsisėdus ant kamuolio ir į namus grįžta ramybė 🙂
  • Specialus vystymo rūbas: šitam rūbeliui duodu dešimt su pliusu. Nerealus dalykas! Jei kūdikis iki tol negalėjo pats užmigti, tai suvysčius į šią aprangą, jam nieko kita nelieka kaip tik miegoti! Kodėl? Todėl, kad mažiukai labai dažnai mosikuoja savo rankutėmis, o jie dar, bent būdami kelių mėnesių, nelabai supranta, kad jos yra jų ir kaip jas kontroliuoti. Būtent tas rankų blaškymasis jiems trukdo užmigti, o be to daro ir meškos paslaugą – nutraukia šiltą kaldrą, todėl mažylis pradeda šalti ir pykti. Vystymo rūbo paskirtis – sutramdyti rankutes, kad jos nemosikuotų visur. Ir patikėkite, tai labai veikia. Aš iš pradžių abejojau, ar verta pirkti šį specialų vystyklą, tačiau jei atsukčiau laiką atgal, tai būtų vienas pirmųjų mano mažylės kraičio pirkinių. Aišku, galima mėginti vystyti vaiką su pleduku “vokelio” principu. Tačiau mūsiškei šis metodas netiko, nes rankutes ji vis vien sugebėdavo išlaisvinti.
  • “Baltasis triukšmas”: veikia labai raminančiai ir bent mūsiškę jis užmigdo. Turiu parsisiuntusi mobiliąją programėlę „White noise baby“, kurioje galima rasti ir lietaus lašų garsų, ir plaukų džioviklio, ir dulkio siurblio ar automobilio ir t.t. garsų. Žodžiu, kas kam patinka. Bet vėlgi viskam turi būti saikas. Nemigdykite nuolatos su šiais garsais, nes vos tik išjungsite šį garsą, įpratęs prie jo mažylis iškart pabus.
  • Marlė: irgi geras daiktas, jei mažylis nesipriešina svetimkūniui ant veido. Geriausia, kad marlė kvepėtų mamos pienu. Nes jei dėsite paprastą, gali nebūti jokio raminančio efekto. Nebijokite, mažylis tikrai neuždus. O jam įmigus, tiesiog ją patraukite nuo veiduko.
  • Ramunėlių arbata (tik nakčiai). Bandėme keliskart. Negaliu pasakyti, kad padėjo. Nors teko girdėti, kad kitiems suveikia. Rekomenduotina (gydytojų) kūdikiui prieš miegą duoti du arbatinius šaukštelius arbatos.
Reziumuojant galiu pasakyti tik tiek,kad mums vaiko migdymas – didis mokslas: pasiseka arba ne. O dabar, kai dukrai jau keli mėnesiai, vėl viskas keičiasi. Vis dažniau ji užmiega viena ir be jokių pykčių. Tačiau čiulptukas, marlė ir specialus vystymo rūbas lieka neatskiriami miego draugai, juos ir rekomenduoju! 🙂
p.s. nepamirškite, kad vakare (kūdikiams vakaras jau nuo 17 val.) negalima intensyviai žaisti su kūdikiais, o ir šiaip rekomenduojamas ramybės režimas. Patikėkite, ne veltui :).  Dieną su vaiku žaiskite iki 20 min, po to padarykite pertraukėlę.
Laura