Mamuradijas.lt
Nuotr. iš asmeninio albumo
Lauryna Glicienė pakeri ne tik moterišku žavesiu, bet ir labai stipria motiniška dvasia. Ir nors kadaise moteris buvo labiau žinoma iš pramogų pasaulio, šiandien ji verčia naują puslapį ir aktyviai prisijungia ne tik prie verslo, bet ir prie mamų pasaulio. Prieš pora mėnesių Vilniuje įsikūrė vaikų dizaino studija „Lovely mess”, o kartu su ja atsirado ir seminarų ciklas mamoms bei  tinklaraštis „Mama iš didžiosios M”, kuriame Lauryna skatina mamas pasidalinti savo įvairiaspalviais išgyvenimais.
„Aš augau viena, todėl man šeimos vizija visada buvo tokia – norėjau, kad vaikai augtų su broliais, seserimis. Mano tėvai be galo mylėjo vaikus, deja, mūsų šeimai nepavyko tapti didesnei. O aš visada pavydėjau to brolių-seserų ryšio. Mano geriausia draugė gyveno tame pačiame name kaip ir aš, tik keliais aukštais aukščiau, ir ji turėjo seserį. Be galo jai pavydėjau.“
Lauryna nuoširdžiai juokiasi, kad kol neturėjo sūnaus, svajojo apie tris vaikus, tačiau dabar svarsto: gal užteks ir dviejų. Anot jos, svarbiausia, kad vaikas turėtų draugą, nesijaustų vienišas šeimoje. Šiuo metu „Lovely mess“ šeimininkė su vyru augina antrąjį gimtadienį neseniai atšventusį Matuką.

untitled-38

„Mano nėštumas buvo labai lengvas, sportavau, visur laksčiau, priaugau vos 8 kg, gimdymas gal buvo kiek labiau komplikuotas, bet tikrai nieko nepamirštamo. Tačiau  vėliau apėmė kažkoks sąmyšis, galbūt tai buvo vadinamieji nuotaikų svyravimai – baby blues. Skambinau draugėm, klausiau, ar čia normalu. Juk turėčiau nenustygti vietoje iš džiaugsmo, o štai čia sau verkiu. Manau, tam įtakos turėjo ir metų laikas, juk aš pagimdžiau spalį, kuris bent man nėra pats gražiausias metas. Puikiai pamenu, kai po mėnesio išlindo saulė ir labai prašiau draugės, kad išeitų su manimi į miestą pastumdyti vežimėlio ir atsigerti kavos. Juk vasarą mamos taip ir gyvena“, – juokiasi Lauryna.
Svajonės apie dukrą ir genetikų patarimai
Verslininkė pasakoja, kad nors sūnus ir nėra „pats lengviausias“ vaikas, visgi su vyru jau svajoja apie antrąją atžalą. Ir visai ne paslaptis, jog Lauryna norėtų susilaukti dukros. Moteris pasakoja, kad svarbiausia, jog vaikams būtų gera augti kartu, bet norėtų pajausti, ką reiškia pinti kasas ir rinkti sukneles.

IMG_0530

„Genetikė pasakojo, kad yra toks metodas, kada gali apskaičiuoti vaiko lytį ir net patikino, jog jo veiksmingumas 78 proc. Tereikia įsigyti ovuliacijos testą ir žinoti dar kelis tam tikrus niuansus”, – patirtimi nuotaikingai dalijasi “Lovely mess” įkūrėja.
„Visada norėjau aktyvaus vaiko, kuris nesėdėtų vietoje.  Ir mano norai išsipildė su kaupu (juokiasi). Sūnus turi stiprų charakterį, dabar toks metas, kai gyvename derybų rėžimu. Kartais pritrūksta kantrybės, bet kasdien mokausi būti vis pakantesnė. Ir puikiai žinau, kodėl tai darau. Neseniai buvo taip, kad Matukas tikrai „prisidirbo“ ir aš pakėliau balsą. O jis sustojo, pažvelgė į mane suaugusiojo žvilgsniu ir man tokiu pat tonu atšovė atgal. Tada dar labiau suvokiau, kad vaikų elgesyje atsispindi mūsų emocijos. Tikiu, kad tokia situacija mus ištiko pirmą ir paskutinį kartą.“
Nustojus blaškytis – atradau save
Šiandien Laurynos visgi negalima pavadinti tik vieną mažylį auginančia mama – prieš keletą mėnesių Vilniuje, Ogmios mieste, ji įkūrė vaikų dizaino studiją „Lovely mess“, o pagrindinis šio projekto įkvėpėjas – sūnus Matas.
„Taip jau nutiko gyvenime, kad likau be mylimo darbo, ilgai blaškiausi, kol galiausiai radau savo vietą po saule. Iki tol atidarinėjau visus gyvenimo stalčius, kol nuėjau pas vieną moterį ir ji liepė man nurimti ir atsiduoti šeimai. Ir ką jūs galvojate? Atsirado vyras, po metų Matukas ir dar po kelių – atėjo metas ir kitam mano kūdikiui „Lovely mess“.

IMG_1368

Stengiausi atrasti save ne tik dėl saviraiškos, bet ir dėl to, kad mano vaikas galėtų manimi didžiuotis. Viskas išėjo labai natūraliai. Laukiantis norėjau stilingai įrengti mažylio kambarį, be stereotipinių rausvų ar melsvų meškinų, pradėjau ieškoti ir gražiausius dalykus radau tik internete, ir net ne Lietuvos  rinkoje. Taip ir gimė mintis atidaryti stilingą interjero studiją vaikams. Juokiuosi, bet aš viską dariau nuoširdžiai pasikliaudama savo intucija ir, tikiuosi, ji nepaves. Noriu parodyti tėvams, kad vaikystė gali būti ne tik rožinė, mėlyna, bet ir stilinga. Juk pasaulio suvokimas prasideda nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų.“, – pokalbį užbaigia Matuko mama, verslininkė Lauryna Glicienė.