Mamuradijas.lt
Greta KONDRATAITĖ
Danutė Regelskienė tikra aktyvistė, ji bėgioja, dalyvauja įvairiuose bėgimo varžybose ir viskas prasidėjo nuo ,,Bėgimo klubo‘‘, kuris dabar  ją taip motyvuoja. Ten ji susipažino ir su būsimu vyru su kuriuo dabar augina nuostabią mažylę. Tiesa sportas jų šeimai visuomet buvo artimas, na, o dabar tėveliai tikisi, kad ir Rytėja kiek ūgtelėjusi susidomės sportu, nors ir dabar mergaitė nenustygsta vietoje. Apie tai, kaip Danutė bėgiojo besilaukiant, kaip atsikratė svorio priaugto nėštumo metu ir kas ją taip žavi bėgime, skaitykite itin atvirame, kuriame ji atskleis ir apie ypatingą mergaitės vardo atsiradimo istoriją.
 • Esate aktyvi mama, sportuojate, bėgiojate, dalyvaujate įvairiuose bėgimo varžybose, tai kaip visur suspėjate?
Labai paprasta suspėti visur. Su sportu jau senai draugauja mūsų šeima, tai tiesiog tapo mūsų gyvenimo dalimi, todėl ir spėti yra natūralu… Juk taip ar taip visos mamos leidžia laiką su savo mažaisiais, kodėl gi to nepadarius aktyviai. Taip jau sutampa, jog įvairios varžybos vyksta savaitgaliais, kas labai smagiai suburia šeimą bei draugus.

O ši vestuvių foto

 • Esate profesionali bėgikė ar visgi save laikote megėja?
Nesu profesionalė, niekada ja nebuvau ir jau tikrai nebūsiu (šypsosi). Bėgioju savo malonumui, man tai jau tapo gyvenimo būdu, laisvalaikio praleidimu, bėgimuose susitinkame su draugais, tai įkvepia. Nebėgu laikui, su vežimu yra daug sunkiau bėgioti nei be, todėl kol bėgioju su vežimu tikslas yra įveikti bent minimalią distanciją.
 • Ar bėgiojote ir kol laukėtės?
Bėgiojau ir kuomet laukiausi, kadangi minėjau aukščiau, jog nebėgu laikui, o malonumui, tai ir nėštumo metu leidau sau judėti.
 • Koks buvo Jūsų nėštumas?
Nėštumas buvo lengvas, daktaras neprieštaravo. Bėgiojau iki 7,8 mėn (kaitaliodama su ėjimu) trumpas distancijas. Draugai juokėsi, jog pagimdysiu trasoje (šypsosi). Pagimdžiau gimdymo namuose.
 Kalėdinis Ąžuolyno 2017. Bėgome su kostiumais, trise.
 • Kiek laiko jau Jūsų dukrytei?
Mano dukrytei jau 14 mėnesių, auga aktyvi mergaitė, tikiuosi pamils sportą kaip ir mes – jos tėvai.
 • Kas sugalvojo tokį neįprastą ir unikalų vardą?
Rytėja vardą sugalvojau pati. Vyras labai norėjo dukros, vieną dieną nubudus kažkaip lyg susapnavau..Rytėja! Nuo tėčio vardo Rytis + madinga – tėja. Užregistravo kaip pirmą tokį vardą Lietuvoje.
 • Kaip manote, ar Jūs gera mama?
Hm…ar gera mama? Visos mamos nori būti geros mamos. Aš tikiuosi jog tokia ir esu. Rytėja vėlyvas ir pirmas vaikas, džiaugiuosi jog tapau jos mama.
 • Jūsų nuomone, kokia turi būti gera mama?
Mama turi būti tokia… laiminga! Laiminga mama – laimingas vaikas! Aš iš tų mamų, kurios linkusios aktyviai gyventi, neužsidaryti „mamystėje“. Aišku, būnu ir prie puodų ir prie skalbinių, bet mano gyvenimo būdas beveik nepakito gimus Rytėjai. Gal šiek tiek suvaržyta, bet tai natūralu.

Ši. Birštono pusmaratonis 2017

 • Kaip auklėjate savo mažylę?
Kol kas sunku kalbėti apie mažosios auklėjimą, dabar kaip tik pats svarbiausias – pažinimo metas, mokomės kartu su ja visko iš naujo. Kartais atrodo, jog dar tiek daug nežinojome iki jos, ji tikriausiai mums padeda labiau suvoktį šį pasaulį – ją.
 • Ar vyras padeda?
Taip jau susiklostė, kad vyras dažnai būna komandiruotėse, bet mes susitvarkome. Padeda visa kame. Aišku nėra toks sentimentalus kaip aš, bet mylime dukrytę abu be galo ir abu džiaugiamės jos kiekvienu mažu pasiekimu.
 • Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas susilaukus dukros?
Gyvenimas pasikeitė tuo, jog atsirado pilnatvė! Tik dabar suprantu savo mamą, tik dabar suprantu kas yra tikra laimė. Dukros gimimas užpildė nuoskaudas (artimų žmonių mirtį), nušvietė viską naujomis spalvomis. Motinystė yra nuostabus jausmas! Aš dėkinga gyvenimui už tai.
 • Ar ir dabar bėgiojate?
Bėgioju ir dabar, bėgioju ir su vežimu, ir be (jeigu vyras Lietuvoje bėgiojame pakaitomis, vienas prižiūri dukrytę – kitas bėgioja). Būna bėgame trise (Rytėja vežime).
 • Kaip pavyko atsikratyti svorio priaugto nėštumo metu?
Atsikratyti viršsvorio padėjo bėgimas, subalansuota mityba ir baziniai pratimai namuose. Dar keli kilogramai nepasiduoda, bet tai ne bėda – išbėgiosime.
 • Rytėja ramus ar labiau judrus ir nenustygstantis vietoje vaikas?
Rytėja būna visokia, – ir rami, švelni, ir nutrūkdgalvė. Bet mes esant energijos gausai sportuojame namie su gimnastikos kamuoliu, darome pritūpimus (jau lyg pradeda Rytėjai pavykti).
 • Tikriausiai panaši į mamą?
Taip, tikrai. Panaši į mamą ir į tėtį…abu mes nenusėdintys vietoje.
 • Palinkėjimas skaitytojams
Visiems skaitytojams linkiu pajudėti! Nesvarbu ar ėjimu, ar bėgimu, ar tiesiog keliais pratimais namuose! Tai duoda pasitikėjimo savimi, praskaidrina mintis!
Ypač mamos palinkėčiau esant galimybei kuo daugiau judėti su savo mažyliais (ypač dabar atėjus pavasariui). Imkite vežimus, važiuokite su mažaisiais į gamtą ir visi atsakymai ateis iš tikrųjų! Laimingos mamos – laimingi vaikai!
PERBUBLIKUOTI TEKSTUS IR JŲ ILIUSTRACIJAS GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA.