Mamuradijas.lt

Lauros Mazalienės tekstas

Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu neretai moterys atideda įvairias grožio procedūras neribotam laikui ne tik dėl laiko stokos, bet ir todėl, jog baiminamasi nedraugiškų aplinkai bei kūnui priemonių sudedamųjų dalių. Visgi pasirinkus tinkamas alternatyvas, moterys bei jų vaikeliai gali jaustis saugiai.

Ilgai pasakoti, kodėl nėštumo ir žindymo metu reikėtų rinktis natūralesnes priemones, nereikia. Jūs, mamos, puikiai žinote, kad savo kūnų ir tai, kas jame yra, dalinatės su savo mažyliais.

Taip pat, nėštumo ir žindymo laikotarpiais dažnai pamirštame save, nes visas dėmesys sukoncentruotas į mūsų „stebuklus“. Noriu Jums papasakoti, kaip galima atgaivinti meilę sau neskiriant tam labai daug laiko bei pastangų ir, svarbiausia, gražintis sveikai, nekenkiant nei sau, nei savo mažyliui.

Šiame straipsnyje rašysiu apie bene svarbiausią moters grožio atributą/ detalę – plaukus.  

Kodėl reikėtų pagalvoti apie plaukų dažymą įprastiniais cheminiais dažais?

Tokiuose dažuose naudojamos medžiagos agresyviai atveria plauko kamieno žvynelius, prasiskverbia į plauko šerdį ir svogūnėlį, neretai patenka į kraujotaką ir taip sukuria disbalansą moters kūne. Ką jau kalbėti apie poveikį įsčiose esančiam ar žindomam mažyliui.

Taip pat, „nedraugiškos“ medžiagos neigiamai veikia mūsų galvos odą, nes tokie dažai nėra subalansuoti palaikyti ją sveiką, ko rezultatas – atsiranda įvairios galvos odos ar plaukų sveikatos problemos.

Kokia alternatyva įprastiems plaukų dažams?

2001m. „Grožio ir mados guru” prancūzai sukūrė natūralius ir moters kūną tausojančius ilgalaikius plaukų dažus Color&Soin (liet. Dažymas ir Priežiūra), kurie savo sudėtyje turi net 99 proc. natūralių pigmentų, gaunamų iš augalų. Dažai yra išvalyti nuo mineralinių aliejų, sunkiųjų metalų, rezorcinolio, formaldehido darinių, kurie gali patekti ir į bendrąją kraujotaką bei neigiamai paveikti sveikatą. Todėl tai saugus pasirinkimas, kai norime būti gražios, tačiau ne savo, ar savo mažylių sveikatos sąskaita.

„Dažai sukurti tokių medžiagų pagrindu, kurios maksimaliai tausoja ir puoselėja tiek pačią galvos odą, tiek plaukus. Labai svarbus akcentas – galvos oda, kurioje „gyvena“ plauko svogūnėliai. Jei plaukai pradeda pernelyg riebaluotis, ar dėl išsausėjimo atsiranda galvos odos pleiskanojimas, plaukų slinkimas – mes retai pagalvojame, kad galbūt tai plaukų dažymo pasekmė, nes naudojami plaukams dažyti dažai visada liečia ir galvos odą, ir vienareikšmiškai, ją vienaip ar kitaip paveikia.“, – pasakoja vaistininkė ir rinkodaros specialistė Rūta Trakšelė.

 „Color&Soin natūraliuose dažuose nėra amoniako, todėl ne taip agresyviai atidaromas plauko žvynelis dažams prasiskverbti. Dėl šios priežasties, tam, kad plaukai (net ir žili) būtų kokybiškai nudažyti yra pasitelkiama moderni mikropigmentacijos technologija, kurios dėka mažos pigmentų dalelės puikiai, nežalodamos prasiskverbia į plauką ir padeda jį ilgalaikiai padengti visu 100 proc. Be viso to, plaukų dažai atsparūs UV bei chloro poveikiui, todėl neverta baimintis, kad po kelių dienų plaukų spalva pasikeis.“

Specialistė pabrėžia, jog labai svarbu plauką ne tik nudažyti, bet ir prižiūrėti: grąžinti jį į natūralią būseną, kokia buvo iki dažymo, sudrėkinti ir uždaryti plauko žvynelius. Tai daro dažuose esantys augaliniai bei eteriniai aliejai ir baltymai.

Toks produktas leidžia moteriai būti ir gražiai, ir sveikai tuo pačiu metu.

„Taip pat moterys, kurios susiduria su odos išsausėjimo problema, ar padidinta alergijų rizika, drąsiai gali išbandyti Color&Soin plaukų dažus.“, – patikina vaistininkė.

Mano patyrimai

Nors iki šiol plaukus dažiau kirpykloje, tačiau sužinojusi apie Color&Soin dažus ir jų ypatybes nusprendžiau juos išbandyti „buitiniu“ keliu. 😊 Šiais dažais plaukus man nudažė vyras (kas mane sekate, matėte Instagram‘o „storiuose“ bei „postuose“ kaip mums sekėsi ir koks buvo rezultatas). Likau tikrai patenkinta rezultatu. O svarbiausia, kol sūnelis reikalauja pakankamai nemažai dėmesio, sugaišau nelyginant mažiau laiko dažydamasi namuose, nei kirpykloje. Plaukai po dažymo buvo tikrai švelnūs ir glotnūs, lyg po aliejuko naudojimo. Beje, labai „faina“, kad namuose netvyrojo tas kartais nepakeliamas amoniako kvapas.

Tad būkit gražios, sveikos ir pagaliau atriekite gabalėlį meilės sau! 😉