Mamuradijas.lt
Lauros MAZALIENĖS tekstas
Jomilės KAZLAUSKAITĖS/Jomile Photography nuotr.
Gintarė Žeimytė šiuo metu negali atsidžiaugti trijų mėnesių dukrele Frėja, o šiuos jausmus dar labiau sustiprina iš naujo atrasta meilė vyrui. Ir nors jauna mama tikina, kad šiandien ji labai laiminga, pripažįsta, kad šis laimės kelias nėra pats lengviausias.
„Galvojau, kad bus lengviau, bet pasirodė, kad motinystė nėra paprasta. Manau, dabar toks metas, kada vaikai yra idealizuojami, kalbu apie viešają erdvę. Žinomos mamos publikuoja preciziškas vaikučių ir jų kartu laimės akimirkas, tačiau mažai, kas parodo tikrąjį motinystės veidą. Vaiko gimimas – tai neapsakomas stebuklas, bet kartu su juo atsiranda ir galybės rūpesčių: bemiegės naktys, maitinimo problemos.
Iš pat pradžių buvo ir ašarų. Pirmąjį mėnesį labai padėjo vyras su savo palaikymu. Dabar būna aplanko mintys, kad namie sėdžiu beprasmiškai. Bet kai pasižiūriu į dukrą, kaip ji keičiasi, tobulėja, tokios mintys kaipmat išnyksta, ateina suvokimas, kokį didį darbą darau – aš auginu žmogų. Šiandien ji yra mano gyvenimo atspirtis“, – atvirauja Gintarė.
DSC_1022
Interviu su Gintare Žeimyte. Jomile Photography nuotr.
Projekto „Myliu save“ dalyvė pasakoja, kad iki dukros gimimo ji gyveno taip, kaip norėjosi: daug keliavo, dirbo aktyvų ir mylimą darbą, laisvalaikį leisdavo su vyru ir draugais. Pasak pašnekovės, jai buvo svarbus laisvės jausmas, ko šiandien ji neretai pasigenda.
„Dukrytė dienomis miega po pusvalandį, vežime būti jai nepatinka, tad man sunku su ja išvykti kur nors, todėl dažniausiai laiką leidžiame namuose. Pokolkas laukiu, kol ji paaugs.“
Pirmakartė mama tik pačiais šilčiausiais žodžiais atsiliepia ne tik apie dukrytę, bet ir apie savo vyrą, kuris nors ir turi daug darbų, labai stengiasi padėti ir myli pirmagimę. Gintarė net pripažįsta, kad vyras labai norėjo atžalos, tačiau moteris kurį laiko gyveno mintimis apie ateitį be vaikų.
„Anksčiau svarsčiau apie gyvenimą be vaikų, maniau, kad moters savirealizacijai jie nėra reikalingi. Bet po kurio laiko nuomonė pasikeitė ir šiandien esu pati laimingiausia, kad turiu dukrytę. Kiekvieną dieną aš ją dievinu vis labiau. Tačiau apie antrą vaikutį jokių kalbų nėra.“
„Iš tikrųjų po gimdymo savo vyrą pamačiau kitomis akimis, įsimylėjau jį iš naujo, visa tai sukėlė jo didelis rūpestis dukra. Labai džiaugiuosi, nes dažnai tenka girdėti, kad atsiradus vaikui, poros santykiai atšąla. Pas mus atvirkščiai, prasidėjo antras medaus mėnuo. Mes labai laimingi tryse“, – šypsosi pašnekovė.
Gintarė projekto metu ne tik dalijosi savo patirimi, bet kartu su žinoma mama – Ieva Mackevičiene kartu praleido pusdienį: dailinosi vizažistės kėdėje, dalyvavo mini fotosesijoje bei „Šokio harmonijoje“ mokėsi aistros šokio – tango paslapčių.
DSC_1033
Gintarė Žeimytė su Ieva Mackevičiene, projekto „Myliu save“ akimirka. Jomile Photography nuotr.
DSC_1044
Tango pamoka „Šokio harmonijoje“. Jomile Photography nuotr.
Projekto sumanytojos „Mamų radijo“ įkūrėja Laura Mazalienė ir Musumazyliai.lt ambasadorė Lina Jakimčukienė džiaugiasi, kad idėja startavo sėkmingai ir pasakoja, kad tikslas – padėti kuo daugiau mamų, kurioms motinystė tapo tam tikru iššūkiu.
„Tai metus truksiantis projektas, kurio metu kiekvieną mėnesį su atrinkta mama ir žinoma moterimi bandysime grąžinti spalvas kasdienybei. Jau dabar gauname nemažai mamų laiškų, kuriose jos atveria savo širdį, ieško paramos. Norisi, kad tai būtų tikra, paliestų ne tik išorę, bet ir žmogaus vidinę būseną“, – idėjos tikslais dalijasi L. Mazalienė.
DSC_1036
„Myliu save“ kūrybinė komanda. Jomile Photography nuotr.
Norinčias dalyvauti projekte „Myliu save“ ir suteikti kasdienybei naujų spalvų, kviečiame trumpai papasakoti savo motinystės istoriją ir siųsti kelias savo nuotraukas el.p. laura@mamuradijas.lt 🙂 Susisieksime tik su atrinktomis dalyvėmis.

Mamu-baltas-CMYK