Mamuradijas.lt
Nuotr. iš asmeninio albumo
Aistė Norkevičienė ypatinga moteris. Ne tik puiki dviejų vaikučių mama, bet ir be galo įdomios idėjos sumanytoja – ji rašo laiškus nuo Kalėdų Senelio. Ši graži idėja slepiasi po šmaikščiu „Zuikio pašto“ pavadinimu.
Nors Norkevičių šeimoje auga vienuolikos metų dukra ir vos devynių mėnesių sūnus, šeimyniniam verslui laiko nepritrūksta. Priešingai, Aistė džiaugiasi, kad kasmet laiškų laukia ne tik vaikai, bet ir kūdikiai su senjorais.
„Jauniausias žmogus, kuriam rašiau laišką vos 3 mėnesių, o vyriausias – 75. Beje, rašome laiškus ir suaugusiems. Dažniausiai laiškus užsako žmonos vyrams, tokių užsakymų tikrai daug. Žymiai mažiau vyrai užsako mylimosioms. Laiškai suaugusiems šmaikštūs ir linksmi“, – pasakoja įkūrėja.
23798131_10210792853484511_1644527027_o
Tokio laiško sulaukia vaikučiai iš „Zuikio pašto“.
„Zuikio paštas“ užgimė lygiai prieš dvejus metus, kada belaukiant švenčių Norkevičių šeimoje kilo diskusija, tai visgi egzistuoja tas Kalėdų Senelis ar ne?
„Pamenu, važiavome automobiliu ir svajojau apie Kalėdas, artėjantį jų šurmulį, kai staiga netikėtai kilo mintis, kad galėtume rašyti laiškus vaikams. Tuo metu mūsų didžiajai dukrai buvo devyneri, šeimoje jau ne kartą buvo iškilęs klausimas, ar Kalėdų Senelis tikras. Ir vyrui mintis iškart patiko. Sakau, darom? Sako, darom! Jau tą pačią dieną susitikome su vyro broliu, kuris kuria svetaines ir papasakojome savo viziją. Netrukus turėjome ne tik svetainę, bet ir pavadinimą „Zuikio paštas“. Pavadinimą sugalvojo vyras. Kodėl būtent Zuikis? Nežinau, matyt taip turėjo būti“, – prisimena Aistė.
Ne visi tėvai žino, apie ką svajoja jų vaikai
Norint užsisakyti laišką, tėvai turi užpildyti anketą tinklalapyje zuikiopastas.lt apie savo vaiką. Klausimų daug, bet tai padeda kūrėjams paruošti kuo asmeniškesnį bei įdomesnį laišką. „Zuikio pašto“ sumanytojus nustebino, kad nemaža dalis tėvų nežino savo vaiko svajonių, norų, pomėgių, todėl Aistė tikisi, kad šis užsiėmimas padės ne tik kūrėjai, bet ir patiems tėvams geriau pažinti jų vaikus.
„Labai įdomus klausimas anketoje: ką naujo vaikas išmoko šiais metais? Atsakymai būna įvairiausi: išmoko šokti kaip M.Jacksonas, įkišti siūlą į adatą, daryti prisitraukimus, sėdėti ant puoduko, susitvarkyti žaisliukus, šokti baletą, kepti blynus ir pan. Aiškiai matosi ir vaikiškų žaislų bei filmų tendencijos, pavyzdžiui, šiais metais dauguma žiūri „Kakę Makę“ ir „Mašą ir Lokį“, Šuniukus Patrulius. Jau amžina, bet dažniausiai vaikai žaidžia su „Lego“, lėlėmis ir mašinytėmis. Dauguma jų mėgsta valgyti picą“, – pasakoja „Zuikio pašto“ sumanytoja.
Vaikai net miega su gautais laiškais
Ypatingai išpuoštus laiškus kūrėjai vaikams pradeda siųsti jau lapkričio pirmoje pusėje, o Kalėdoms pati Norkevičių šeima ruoštis pradeda jau rugsėjo mėnesį, kadangi vėliau nebelieka laiko. Aistė pabrėžia, kad visi tėveliai, kurie nori užsakyti vaikučiams tokius laiškučius, užklausas turėtų pateikti iki gruodžio 15 d.
„Kadangi laiškų užsakymų sulaukiame labai daug, tai plušame dieną naktį, štai ir vakar vaikams sumigus, su vyru dirbome iki 4 val. ryto. Dabar pats įkarštis, o pati maloniausia mūsų darbo dalis – vaikų ir tėvų reakcijos. Sulaukiame labai daug atsiliepimų, tėvai netgi atsiunčia nuotraukas, kaip vaikai miega apsikabinę mūsų laiškus arba laiko juos rankose, žaidžia su jais. Vaikai būna apstulbę, kad Kalėdų senelis viską žino apie juos, jų draugus ir užsiėmimus. Jie pagaliau įsitikina, kad Kalėdų senelis yra ir juos stebi. Sužavi tai, kad Kalėdų senelis rašo būtent jiems ir būtent apie juos.“
 PERPUBLIKUOTI TEKSTĄ IR NUOTRAUKAS BE REDAKCIJOS SUTIKIMO GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA.