Mamuradijas.lt
Roberta ŠURKUTĖ
Stilistė, makiažo meistrė, vaizdo įrašus „YouTube“ kurianti Gražina įkvepia daugybę Lietuvos moterų. Moteris, geriau žinoma kaip „Mūza“ teigia, kad grožis yra saviraiškos forma, vidinės būsenos išraiška, tad tai nuo kitų gyvenimo veiklų neturėtų būti atskirta.“Mūza“ nuo vaikystės domisi grožio sritimi, sukaupta patirtimi dalinasi su savo sekėjais: „šį žodį pasirinkau dėl nuolatos gaunamų laiškų, žinučių iš savo žiūrovių, sekėjų, kurios dėkoja už tai, kad jas įkvepiu džiaugtis gyvenimu, rūpintis savo grožiu“.
Svarbiausia, pozityvus mąstymas
Gražina yra ne tik stilistė, makiažo meistrė, proginio įvaizdžio kūrimo specialistė, karjeros ji siekia ir kitose srityse bei augina ir mažą sūnelį. Pašnekovė neslepia, kad nuovargis aplanko, tačiau jam nepasiduoda, teigdama, kad geriausiai visais atvejais padeda pozityvus mąstymas ir visų problemų pavertimas juokais.
„Verkšlenti moka visi ir tai daro masiškai, ypač Lietuvoje. Aš sau tiesiog neleidžiu liūdėti, būti piktai. Jeigu tik matau mažiausią grėsmę, stengiuosi to išvengti. Jeigu nepavyksta, keičiu mąstymą, bandau ieškoti pliusų ir trinti iš atminties minusus. Esu 100 proc. įsitikinusi, jog mūsų savijauta ir gyvenimas tiesiog priklauso nuo nusiteikimo, mąstymo. Jeigu blogos mintys apsigyvena mumyse, reikia staigiai gelbėtis, o milijonas darbų, užsiėmimų labiausiai gelbsti, nes privalu koncentruotis ir tuomet blogoms mintims nebelieka vietos“, – portalui Mamuradijas.lt sakė socialinės akcijos „Nes mama yra pati gražiausia“ dalyvė.
DSC_2918
Mūza su sūneliu. Sakyksūris.lt nuotr.
Grožio ritualai – vidinė ramybė
Gražinos sūnus visuomet mato mamą besirūpinačia savimi, kartojančią sau, kad „mamytė turi būti graži…“, tad pašnekovė spėja, kad sūnus jau dabar supranta, jog jo mamai patinka jaustis gerai, tam tikri grožio ritualai jai yra būtini.
„Mano pagrindinės grožio taisyklės, tai geras miegas ir pasitikėjimas savimi, pozityvus mąstymas, kas benutiktų. Nuo to ir pradedu. Visos papildomos priemonės, tokios kaip veido kremai, dekoratyvinė kosmetika, kaukės, procedūros yra tik detalės, svarbios detalės, tačiau jas nuolatos keičiu. Kalbant apie grožio rutiną, žinoma, praktiškai kasdien pasidarau makiažą, vakare būtinai jį krupščiai nuvalau, padrėkinu veidą, masažuoju odą. Labai mėgstu bandyti naujas priemones, tai tiesiog nuolatinis procesas! Ką jis man duoda? Tikriausiai vidinę ramybę, kad darau viską, ką tik galiu savo išorinio grožio labui.”
„Kaip manote, kas seja grožį ir vaikystę?“, – klausiame.
Gražina be abejonių atsako, kad kai moteris jaučiasi graži, tai yra puikus, pakilus jausmas, suteikiantis džiaugsą, o juk vaikystė, tai džiaugsmingiausias gyvenimo laikotarpis, beje laikinas, kaip ir grožis. Tai juos, tikriausiai, ir sieja.
Mamos grožis vaikeliui – jos gerumas
Dukros savimi rūpintis išmoksta iš savo mamų, perimdamos tam tikras tradicijas, patirtį. Gražinos mama visuomet pasidažydavo akis blakstienų tušu, paryškindamo akių formą juodu pieštuku, lūpų dažai ir šukuosena buvo taip pat neatsiejama kasdienio grožio ritualo dalis.
„Tai būdavo privaloma kasdien einant į darbą. Taip pat buvo ir privalomas baldas mūsų namuose – atskiras veidrodis makiažui ir šukuosenoms daryti. Niekada mūsų šeimos moterys to nedarydavo vonioje. Šį įprotį išsiugdžiau ir aš, kur begyvenčiau, visuomet turiu atskirą grožio kampelį“, portalui Mamuradijas.lt pasakojo „Mūza“.
„Kaip manote, kaip mamos grožį suvokia vaikas?“, – teiravomės.
„Manau, kad vaikeliui mamos grožis yra tiesiogiai susijęs su jos gerumu. Mylinti, gera mama yra gražiausia, tad tai labiau susiję su vidumi nei išore. Mylėkite save labiau už viską ir dalinkitės ta meile su aplinkiniais“, – pokalbį užbaigia Osvaldo mama „Mūza“.
Mamų radijo ir fotografų komandos „Sakyk sūris“ organizuotos socialinės akcijos „Nes mama yra pati gražiausia“ dalyvės su nekantrumu laukia galutinio fotosesijos rezultato, kuris bus eksponuojamas fotografijų nuo balandžio 25 d. iki gegužės 6 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“.