Mamuradijas.lt
Kurį laiką savo gyvenimą kūrusi Slovakijoje Vaiva prieš pat gimdymą nusprendė grįžti į Lietuvą pas artimuosiuos. Ir nors svečioje šalyje skųstis nebuvo ko, šiandien jauna mama džiaugiasi, kad dukrytė Daiva auga būtent gimtinėje. Tiesa, pirmakartė mama ne tik augina mažylę, bet ir užsiima Lietuvoje dar tik populiarėjančia sporto šaka – pole dance (šokis arba akrobatika ant stulpo).
 
13570348_10154406728379040_1175503451_o
Justshot.sk nuotr.
– Kokia motinystės sistema Slovakijoje? Ar tau ji patiko?
– Ji tik šiek tiek skiriasi nuo lietuviškosios: motinystės atostogos trunka vos pusę metų nuo tada, kai išeini į dekretines atostogas, o į jas ten išleidžia likus mėnesiui iki gimdymo. Per tą pusmetį mamai kas mėnesį yra mokamas beveik šimtaprocentinis atlyginimas, o paskui trejus metus kiekviena gimdyvė gauna 203 eurų išmoką.
Kas dar? Likus keliems mėnesiams iki gimdymo turėjau pasirašyti dokumentus dėl epidūro gimdymo metu, kadangi ši procedūra yra mokama.
O mums su vyru pasisekė, nes tuometinis darbdavys finansavo privačios poliklinikos paslaugas, tad nereikėjo stresuoti laukiant ilgose eilėse pas reikiamus gydytojus.

– Kaip atradai pole dance? Koks lietuvių požiūris į šį sportą?
– Anksčiau žaidžiau krepšinį, užsiėmiau crossfit’u, bėgiojau, todėl turėjau problemų su keliais. Dėl šios priežasties ieškojau sporto šakos, kuriai jų nereikėtų (šypsosi). Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje į šią šaką žiūri ne kaip į viliojimą, o kaip į normalų sportą, kuriame “pajungiami” visi raumenys.
– Kaip į šį darbą reaguoja vyras?
– Kai norėjau eiti į pirmą treniruotę jis pasakė: “Ne, neisi, nenoriu, kad šoktum striptizą” (juokiasi). Bet dabar viskas gerai, jis žino, kad man tai labai patinka ir mane palaiko.
13647247_10154422156719040_453153239_o
Asmeninio albumo nuotr.

– Ar norėtum, kad dukra imtų pavyzdį ir propaguotų šią šaką?
– Ji jau dabar kartu su manimi nešynėje keliauja sportuoti. Jei tik norės, prašom. Juk Rusijoje yra net atskiros pole dance mokyklos vaikams.
13582348_10154406725974040_841163266_o
Justshot.sk nuotr.

– Pakalbėkime apie žindymą. Portalui Mamystė.lt minėjai, kad jis tau nemielas?
– Man tiesiog nepatinka, pats procesas. Tai darau, nes matau, kad dukrytei to reikia, žinau, kad su mano pienu ji gauna daug naudingų medžiagų, nors tikrai nesitikėjau, kad viskas taip ilgai užsitęs. Tiesa, žindau jau tik naktį, o dukrytei šiuo metu beveik 9 mėnesiai.
– Su dukra Daiva gyvenate pagal dienotvarkę. Kokią? Ji atsirado natūraliai ar stengeisi ją suformuoti?
– Ji turi, sakyčiau, griežtą dienotvarkę. Pirmąjį jos gyvenimo mėnesį leidau jai vadovauti, bet galvojau, kad “nušoksiu nuo proto”. Tada ėmiausi iniciatyvos: skaičiau knygą “Sveiko vaiko dienotvarkė”, kažką pasiėmiau iš jos, kažką pridėjau pati ir šiandien turime puikų rezultatą.
– Gyvenate su tavo tėvais. Tai palengvina ar pasunkina buitį su vaikučiu?
– Palengvina, ne tas žodis kaip. Jie labai ją myli, dainuoja, deklamuoja eilėraščius. Labai džiaugiuosi, kad jie yra šalia!