Žinių radijas

 

Lietuvoje tik 9 proc. moterų turi savo verslą, žemiau už mus yra tik Suomija ir Bulgarija. Europos Sąjungoje su tokiais rodikliais užimame 17-ąją vietą. „Tai labai didelis neišnaudotas potencialas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė.

 

„Moterys neišnaudoja savo galimybių pradėti savo verslą, aišku, jos labiau įsitraukia į vaikų auginimą, tačiau turint verslą, tokiu atveju galima lanksčiau žiūrėti į darbo valandas“, – tikino pašnekovė.

 

Moterimis nepasitiki

 

Lietuvoje vyrų verslininkų yra dvigubai daugiau, tad galima teigti, kad moterims šalyje pradėti verslą sekasi sunkiau. Su tuo sutinka ir M. Dargužaitė. Pasak pašnekovės, moterims ir Vakaruose yra daug sunkiau „prasimušti“ į vadovaujančias pozicijas.

 

„Moterims daug sunkiau gauti paskolą, bankininkai jas vertina kaip prisiimančias daugiau riziką. Tai čia galėtų būti kažkokia tai diskriminacija, kurią irgi reiktų išspręsti“, – teigė moteris.

 

Pasak M. Dargužaitės, moterims sunkiau savo verslą pradėti sekasi ir dėl šeimos. Jos teigimu, Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų tiek rūpintis šeima, tiek kurti asmeninį gyvenimą, siekti karjeros aukštumų.

 

„Šeimos išlaikymas yra viena iš didesnių priežasčių, nežinau, kaip Lietuvoje yra su vaikų darželiais, bet manau, kad tai sudaro sunkumų kilti karjeros laiptais. Vien tik dėl to, kad yra atsakomybė šeimoje. Kitas dalykas – požiūris. Čia aš matau didžiausią skirtumą Lietuvoje nuo Vakarų, manau, kad moterims čia yra daug sunkiau, nes vyrai į vadovaujančias moteris žiūri daug nepalankiau negu Vakaruose. Ten gal viskas labiau užslėpta, čia daug atviriau“, – sakė M. Dargužaitė.

 

Laikomos agresyviomis

 

„Į moterį žiūrima ne kaip į specialistę, o vadovaujanti moteris yra ta, kuri yra agresyvi, arogantiška, su ja daug sunkiau „susidirbama“. Lietuvoje moteris turi sunkiau dirbti ir daugiau įrodyti, kad ji kažką sugeba, kad pakiltų į aukštesnes pozicijas“, – pridūrė pašnekovė.

 

M. Dargužaitės tikinimu, moterims trūksta informacijos apie nuosavo verslo kūrimą. Pašnekovės nuomone, įvairūs seminarai ir renginiai padėtų joms sužinoti atsakymus į kylančius klausimus, išsklaidytų tvyrančias abejones, suteikdami reikiamą informaciją ar praktiškai pamokydami.

 

Ziniu_radijas