Mamuradijas.lt
Vaikų gimtadieniai šiandien tarsi ant bangos. Mamos nevengia investuoti savo santaupas ir laiką į dekoracijas, žaidimų erdves bei fotosesijas. Mamų radijas pasidomėjo, kad vidutiniškai vaiko gimtadienis, švenčiamas ne namie, šeimai kainuoja nuo 150-220 eur. Jei šventėje dalyvauja animatorius bei fotografas, ši suma gali siekti ir 300 eur.
Savo patirtimi dalijasi trys žinomos mamos, kurios mažylių gimtadieniu organizavo jau keliskart.
„Ali šokoladinės“ bendrasavininkė Patricija Gadžijeva pasakoja, kad 1-asis sūnaus gimtadienis jų šeimoje buvusi didelė šventė. Pasak žinomos verslininkės, šia gražia švente buvo būtina pasidžiaugti su seneliais, broliais, seserimis ir artimiausiais draugais.
„Tiesa, ši 1-ojo gimtadienio šventė, man atrodo, yra kur kas svarbesnė tėvams, nes mažasis jubiliatas tuo metu nelabai suvokia, kad tai jo šventė, ypatinga gyvenimo diena“, – pripažino žavioji pašnekovė.

Mamuradijas.lt Gadžijevai

Ieškodami vietos, kur būtų galima paminėti šią gražią progą, Gadžijevai susidūrė su gana keistomis nuostatomis: vienur vaikai buvo nepageidaujami, kitur – tikimasi, kad tėvai negailės investicijų ir švęs it tai būtų vestuvės.

Ajus [fullsize] -3

„Sutinku, kad tėvai savo vaikams nieko negaili, tačiau laikausi tokios nuomonės, kad kai kuriuose dalykuose turi būti ribos bei išlikti sveikas protas.“
Ir visgi dailių akcentų tąkart netrūko: vietą floristės dekoravo gyvomis gėlėmis, milžiniškais balionais, o svečiai vaišinosi specialiai šventei sukurtais Ali Gadžijevo desertais.

Ajus [fullsize] -25

„Norėjosi, kad tai būtų įsimintina diena, jog primintų tą stebuklingą momentą, kai į pasaulį atkeliavo mūsų sūnus. Tikiu, kad po daugelio metų mums bus be galo malonu atsiversti šeimos albumą ir prisiminti, koks mažas lėliukas jis tada buvo“, – jaukiai svarstė Patricija.
Antrojo gimtadienio planus sujaukė netikėta sloga ir kosulys, tad teko atšaukti sustyguotus šventės planus ir šventę paminėti namuose. Patricija juokiasi, kad per rūpesčius nepagalvojo apie užsakytą dviejų aukštų tortą, tad į įveikti teko jiems trims.

IMG_0558

„Gimtadienio išvakarėse karpiau, klijavau įvairias dekoracijas, pučiau balionus, pakavau Ajaus dovanas. Bandžiau kuo labiau išpuošti namus, kad nubudęs Ajus suvoktų, kad šiandien jo šventė. Man tai priminė savotišką pasiruošimą Kalėdų rytui, kad miegant šeimos nariams pakuoji gražiausias dovanas.
Galiu pasidžiaugti, kad šis Ajaus gimtadienis mums buvo nuostabus: laiką leidome tryse, nereikėjo rūpintis papildomais dalykais, namuose veikėme tik tai, ką norėjo sukaktuvininkas: šokome, dainavome, statėme lego pilis, įsisukę į antklodę žiūrėjome filmą bei prisiminėm įsimintiniausius tų metų įvykius. Buvo nuostabi mūsų visų šventė!”.
ANTRĄKART JAU GALIMA NUSTEBINTI
Prodiuserė, dviejų mažylių – Jokūbo ir Motiejaus – mama Goda Skačkauskaitė-Jokūbaitienė įvardija pagrindinį pirmojo ir antrojo gimtadienio skirtumą: antrąkart, aišku, ir vėliau, vaiką jau galima nustebinti, gimtadienis gali būti apsuptas mėgstamais vaiko personažais ir atributais, kurie jam patinka.

Jokubas_61

Priešingai nei Patricijos šeima, Goda su artimaisiais pirmąjį pirmagimio Jokūbo gimtadienį paminėjo kukliai, tačiau svarbiausia, jog šalia buvo artimiausi giminaičiai ir draugai, tortas ir puiki nuotaika. Štai antrasis sūnaus gimtadienis buvo tikra šventė mažyliui.

IMG_8792-2

„Darėme jį vaikų žaidimų aikštelėje, stalą puošė tortas su Mašos ir Lokio personažais, tuo metu tai buvo jo mėgstamiausias filmukas, o į šventę atėjo ne tik mano, bet Jokūbo draugai, vienmečiai, su kuriais jis susipažino ir susidraugavo pamokėlėse.

IMG_8250-2

„Aš mačiau, kaip sūnus negali patikėti, kad visi kas ateina, jam atneša dovanas! Toks buvo mano sumanymas, kad visi svečiai atneštu Jokūbui tai, ko jis nori, apie ką svajoja ir kas jam patinka. Priešingai nei per pirmąjį gimtadienį, kurio metu visi sunešė dovanų kuponus. Abi šventes organizavau pati, man tai labai svarbi ir reikšminga diena, todėl noriu, kad ir mano pirmagimis tai pajustų, visada žinotų, koks jis yra ypatingas ir svarbus man, ir kad gimtadienius reikia švęsti!”, – patirtimi dalijosi geros nuotaikos nestokojanti Goda.

IMG_8579-2

KUO TOLIAU – TUO SMAGIAU
Prekinio “Buboo” ženklo įkūrėja, Dovydo ir Izabelės mama Erika Puodienienė prisimena, kad apie pirmajį gimtadienį pradėjo svajoti vos pirmagimiui sukako mėnuo. Tokia pati savijauta aplankė ir susilaukus dukters. Tačiau viską gerai pergalvojus Erika su vyru suprato, kad pompastiškos šventės reikia nebent mamai, bet tikrai ne vaikams, o ir per didelis dėmesys, svetima aplinka vaikus gali labiau gąsdinti nei džiuginti. Dėl šios priežasties pirmuosius gimtadienius šeima paminėjo tik artimųjų apsuptyje.

21618296_10155795248150820_1301724707_o

“Šventėme kukliai, bet dekoracijų ir torto nepamiršome. Kadangi Dovydas gimė žiemą, jo gimtadienio tema buvo žvėreliai, o Izabelės šventėje dominavo cukraus vatos atspalviai. Didelį dėmesį skyriau tortams, vardinėms girliandoms, mėnėsiukų nuotraukoms ir atsiminimų knygoms, kurias pildė svečiai. Man tai buvo labai svarbu”, – pasakoja vieno populiariausių Lietuvoje prekinio ženklo savininkė.

21640520_10155795246820820_165039801_o

Erikos mažyliai antruosiuos gimtadienius atšventė žaidimų erdvėse. “Jie tokie komunikabilūs, turi daug draugų”, – džiaugėsi mama. “Negalėjome švęsti tik namuose. Tikiu, kad kuo toliau, tuo šventės bus įspūdingesnės.”
 21682771_10155795244320820_1883194889_o
BE AUTORIŲ SUTIKIMO TEKSTĄ GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA PERPUBLIKUOTI.