Psichologai nuolat kartoja, jog  nuo auklėjimo ir tėvų rodomo pavyzdžio priklausys, koks užaugs vaikas. Tiesa, ne tik nuo tėvų elgesio ar gerų norų priklauso, kokioje aplinkoje formuosis vaiko charakteris. Lygiai taip svarbūs ir draugai, bendraklasiai, kiemo bičiuliai, kurių pasirinkimas priklauso ne tik nuo vaiko, tačiau ir nuo tėvų. Vis klausiate savęs, – kaip prisidėti prie atžalos draugų kompanijos pasirinkimo? Vadovaukitės ne tik protu, tačiau ir širdimi.
Galima tėvų įtaka vaiko draugų pasirinkimui priklauso nuo jo amžiaus, tačiau iki paauglystės vaikams gimdytojų nuomonė yra labai svarbi. Jei ikimokyklinukui arba pradinukui bus pasakyta, jog jam derėtų draugauti su vienu ar kitu vaiku, greičiausiai taip ir bus pasielgta. Visgi, anot psichologų, ir patys tėvai turėtų susimąstyti, kodėl jiems nepatinka jų mažylių bendravimas su tam tikrais vaikais, derėtų stengtis kuo daugiau sužinoti apie atžalos draugus.
Kartkartėmis tėvams nepatinka kokio nors vaiko tėvai, ypač jei draugauja darželinukai, tad, norint mažyliams susitikti ir už darželio ribų, gimdytojai turi aktyviai į tai įsitraukti. Reikia atminti, jog atžala gali turėti įvairių charakterio savybių, todėl vaikas nebūtinai esąs tėvų kopija, o galimybė vaikams pažinti vienas kitą yra būtina.
Tiesa, esą situacijų, kai aktyvesni vaikai gali imti išnaudoti pasyvesnį mažylį ar netgi iš jo tyčiotis. Tada verta pasvarstyti, kuo tokia draugystė naudinga. Jei vaikas vis tiek nori draugauti su valdingesniu bendraamžiu, verta pabandyti pasikalbėti ir suprasti, kuo draugystė jam patinka. Kartais valdingumas gali suteikti jausmą, kad bičiulis globoja, rūpinasi, visgi, jei iš vaiko retkarčiais šaipomasi, svarbu pasikalbėti, pamokyti, kaip apsiginti. Iš draugystės įprastai abi pusės ką nors gauna, dėl to nori draugauti toliau: tėvams derėtų sužinoti, ką tokia draugystė duoda jų vaikui ir, jeigu jiems tai nepatinka, pagalvoti, kuo ją galima būtų pakeisti. Nurodyti, su kokiais draugais reikėtų bičiuliautis, taip pat ne išeitis, juk per prievartą nuomonės neįteigsi.
Paauglystės laikotarpiu gimdytojams būna kur kas sudėtingiau nukreipti vaikų elgesį ir draugystes jiems palankia linkme. Pastarajame amžiaus tarpsnyje bendraamžių nuomonė tampa labai svarbi, todėl, jei paaugliui draugai bus itin artimi, greičiausiai darys viską, kad išsaugotų draugystę, kartais netgi paaukodamas gerus santykius su tėvais. Netgi tada, kai vaiko bičiuliai, anot tėvų, elgiasi netinkamai, nėra paprasta  nutraukti draugystę: paauglys gali pasitelkti gudrybes, pavyzdžiui, susitikti su draugais po pamokų. Išties, didžiausią įtaką paauglio bičiulių pasirinkimui daro šeimos vertybės, tėvų santykiai su vaiku nuo pat kūdikystės, ankstyvosios vaikystės iki paauglystės pradžios. Tuo metu formuojasi atžalos savivertė, požiūris į pasaulį, žalingus įpročius, visgi, paauglystėje išryškėjantys požymiai yra rezultatas vaikų auklėjimo nuo pat pirmųjų jo dienų.
Norint pakeisti vaiko elgesį, patarti, su kuo bendrauti, kokių žmonių vengti, pirmiausia svarbu paaiškinti, draugiškai pasikalbėti ir padėti suprasti, kuo bičiuliai yra svarbūs ir reikšmingi.