Mamuradijas.lt

„Užaugau su pasaka, todėl esu labai laiminga. Tokius žodžius tikiuosi išgirsti iš savo mažosios po kokių dešimties metų. Kodėl? Todėl, kad stengiuosi ją augini su pasakomis. Kiekvieną vakarą skaitau lietuvių liaudies pasakas arba kartu su visa šeima klausome naujos vardinės pasakėlės apie mažąją išdykėlę Gabrielę“, – pasakoja ilgametė mamų radijo klausytoja ir mylėtoja mama Toma.

Išbandžiusi galimybę mažajai dukrytei padovanoti vardinę pasakėlę, mama net nesvarstė: „Noriu, kaip įdomu.“  Užpildžiusi specialią vardinės pasakėlės anketą, mama Toma kantriai laukė beveik dvi savaites, kol galiausiai vardinė pasakėlė iškeliavo iš Vilniaus į Šiaulius.

„Labai laukėmė, o gavę ją, labai nustebome. Gerąja prasme. Toks šilumos ir jaukumo jausmas užplūdo klausant įrašo apie mūsų mažąją, jos pomėgius, gerumus ir blogumus. Nors pasakelė nėra ilga, trunka vos penkias minutes, emocijos neatperkamos“, – pasakojo mama Toma.

Būtent laukimo metą mama-ekspertė įvertino kaip vienintelį pasakėlės minusą. Nors pati pasakos trukmė taip pat neilga, pasak vertintojos, to užtenka, kad mažosios veidą ilgam papuoštų šypsena.  Vienas iš vardinės pasakėlės pliusių – galimybė pasirinkti pasakojimo tipą:  šventinį, pamokomąjį, šviečiamąjį.

Šventinė pasakėlė gali būti apie gimtadienį, Šv. Kalėdas ar mažylio krikštynas. Pamokomosios turinys šiek tiek rimtesnis: stengiamasi paaiškinti vaikučiui, kodėl reikia valytis dantukus arba šukuotis plaukučius.  Jei norima vaikučiui papasakoti apie dangaus kūnus, metų laikus, šaltį ir karštį – tėveliai turėtų rinktis šviečiamąją pasaką. Mama džiaugėsi, kad bet kuri pasakėlė yra pritaikoma individualiai pagal kiekvieną vaiką.

„Vardinės pasakėlės klausymas nuo šiol yra mūsų šeimos tradiciją prieš miegą“, – džiaugėsi moteris.

Vertinimas 10/10.