Lapkričio 25-ą dieną vyko ne tik mitingas bei anti-mitingas dėl vaikų paėmimo iš šeimų. Savaitgalį į „Atsakingos tėvystės bendruomenės“ susitikimą bei šeimų forumą susirinkę atsakingi tėvai diskutavo apie pozityvius būdus, kaip padėti tėvams auginti vaikus.
Pastarojo susitikimo iniciatoriai yra VšĮ „Atsakinga tėvystė“, didžiausios konferencijos tėvams, seneliams, globėjams, pedagogams Lietuvoje organizatoriai, kurie nusprendė plėtoti „Atsakingos tėvystės“ vardą ir teikti nenustrūkstamas paslaugas šeimoms ištisus metus.
Nuo šių metų rugsėjo mėnesio startavo naujas projektas „Atsakingos tėvystės bendruomenė“, kuriuo siekiama sukurti pirmąją tėvų mokyklą, padedančią kurti darnius vaikų ir tėvus santykius, spręsti kasdienius šeimų iššūkius.
Įsigaliojus naujam vaikų teisių apsaugos įstatymui jau dabar matyti problemų šeimose mastas, iš nesaugios aplinkos paimta daugiau nei tūkstantis vaikų, šeimos jaučiasi nesaugiai, nes tiek tėvams, tiek specialistams trūksta žinių. Kaip teigia „Atsakingos tėvystės“ konferencijos ir viso projekto iniciatorė, psichologė Jūratė Bortkevičienė, tokių drastiškų priemonių, kaip staigus vaikų paėmimas, nereikėtų imtis, jei dirbtume su priežastimis, o ne pasekmėmis.
„Kartais patiems, šeimose, sunku susidoroti su santykių iššūkiais, todėl mes norime suteikti betarpišką profesionalią pagalbą iškart, kai tik prasideda problema. Mes mokome, dalinamės patirtimi ir teikiame pagalbą ne tik šeimoms, bet ir bendruomenių nariams, o visgi kaip elgtis, pastebėjus netinkamą auklėjimą, kaip spręsti iškylančius iššūkius“ , – sakė Jūratė Bortkevičienė.
Prie „Atsakingos tėvystės bendruomenės“ iniciatorių prisidėjo Simonas Urbonas (Saimis), kuris jau daugiau nei metus didelį dėmesį skiria maitinimo problemoms spręsti.
„Žinote, kai pradėjome narplioti vieną problemą, pamatėme kiek yra tų problemų ne tik ugdymo įstaigose, bet ir šeimose. Kasdien gaunu bent po kelias žinutes, su prašymais padėti spręsti problemas šeimose ar tiesiog patarti, kaip auklėti vaikus“, – kalbėjo jis.
Prie projekto iniciatorių prisijungė jau 43 sąmoningi tėvai bei krepėsi 6 specialistai, galintys prisidėti. Projektas jau sulaukė kasmėnesinės 235 eurų paramos. Kiekvienas norintis gali prisidėti prie projekto jau dabar.
Projektu siekiama suburti savo sričių profesionalus (psichologai, dietologai, gydytojai ir t.t.) ir visus tėvus, senelius, globėjus ir vystyti savitarpio pagalbos tinklą, sukurti pirmąją tėvų mokyklą Lietuvoje, kad kuo daugiau šeimų jaustųsi saugios ir mokėtų spręsti iššūkius.
Norintys prisidėti ar gauti daugiau informacijos apie projektą, kviečiame skaityti https://www.patreon.com/atsakingatevyste ar parašyti info@atsakingatevyste.lt.