Mamuradijas.lt
Geresnis viešbutis, skanesnis maistas ir daugiau pramogų – tokie atostogaujančiųjų pageidavimai vasarą lydėjo kelionių organizatorius. Nors kelionės šiais metais nebrango, tačiau patys lietuvaičiai noriai plačiau atvėrė pinigines. Skaičiuojama, kad vienam asmeniui kelionė vidutiniškai atsiėjo apie 650 eurų, o keliaujančiųjų buvo beveik 15 proc. daugiau nei pernai. 
„Paskaičiavome, kad šiais metais, lyginant su pernai, keliauninkų aptarnavome 20 proc. daugiau. Turkija praėjusį sezoną išliko numeris vienas tarp atostogaujančių lietuvių. Vasaros įkarštyje skrisdavo po lėktuvą, o kartais ir po kelis kiekvieną dieną. Tikėtina, taip bus ir ateinančiais metais. Po Maskvos paskelbtų ekonominių sankcijų Turkija galimai neteks didžiosios dalies Rusijos turistų. Tačiau galime neabejoti, kad bandydama kompensuoti galimus praradimus darys viską, kad pritrauktų kitų šalių atostogaujančius ir siūlys maksimaliai patrauklias sąlygas“, — teigia „TopTravel.lt“ vadovas Tadas Rimkus.
Skaičiuojama, kad visa kelionių rinka, lyginant su 2014 m. vasaros sezonu, šiemet augo maždaug 15 proc. Be Turkijos lietuviai rinkosi Graikijos salas, Bulgariją bei Kiprą, o labiausiai augo keliaujančiųjų į Ispaniją skaičius. Pastarosios šalies Kosta Bravos, Kosta Dorados pakrančių kurortų didelį populiarumą lėmė puikus susisiekimas ir iš dalies geopolitinė situacija. Viešbučiai, netekę poilsiautojų iš Rytų Europos, šiemet pasiūlė ypač patrauklias kainas.
Nesibaimina lietuviai ir kelionių į šalis, kurios susidūrė su pabėgėlių problema. Vienintelis regionas, kurį noriai renkasi tautiečiai ir kuris tiesiogiai susidūrė su pabėgėliais, yra Graikijos Koso sala, tačiau jokio keliauninkų sumažėjimo šia kryptimi nepastebima. „Pabėgėliai buvo matomi, sutinkami saloje, tačiau tokių problemų, kurias akcentuoja žiniasklaida, jie nekėlė ir nekelia. Pilni lėktuvai turistų iš visos Europos į Kosą rodo, kad pabėgėlių migracija atostogų planų nekoregavo ne tik lietuviams, bet ir atostogautojams iš kitų šalių“, — teigia T. Rimkus.
Taigi, kitų metų vasaros atostogų pasirinkimas, tikėtina, iš esmės nesiskirs nuo praėjusio šiltojo sezono. „Pigių skrydžių avialinijos siūlo atostogoms virš 10 skirtingų tiesioginių krypčių, o kelionių organizatoriai — patrauklius kelionių paketus. Jau dabar lietuviai planuoja ir perka kitų metų vasaros keliones. Manome, kad turėtų augti ir savarankiškai keliaujančiųjų skaičius“, — sako T. Rimkus.
Šioks toks persiskirstymas gali būti tik žiemos sezono kelionių statistikoje. Įvykiai Egipte ir nutraukti skrydžiai į Šarm el Šeicho kurortą lėmė turistų sumažėjimą šioje šalyje, nors už 700 km esanti Hurgada vis dar išlieka pakankamai populiari kryptis. Tačiau lietuviai žiemos atostogoms kur kas aktyviau pradėjo rinktis ir kitas kryptis – Kanarų salyną, Kiprą, Dubajų, Izraelį ar dar tolimesnius šiltuosius kraštus.