Akvilės Razauskienės nuotraukos/ Razauskai photography (www.razauskai.lt)

Kiekvienais metais visame pasaulyje rugpjūčio pirmą savaitę yra švenčiama Pasaulinė Žindymo Savaitė (angl. world breastfeeding week). WABA (World Alliance for Breastfeeding Action) kviečia  jungtis, prie šios puikios iniciatyvos. Džiaugiamės, kad šiemet Lietuva yra  šios šventės dalyvių žemėlapyje.

Violeta Repcenkaite (2)

Šiais metais Vaikų Ligoninės Paramos Fondas organizuoja šį projektą drauge su Lietuvos Dietologų draugija, Akušerių sąjunga bei Donoriniu Motinos Pieno Banku. Fotografė Akvilė Razauskienė mielai sutiko sukurti foto parodą šiam projektui. Džiugu, kad nebuvo sunku pasikviesti ir visą būrį spalvingų, tiesiog ypatingų žindančių mamų, pasidalinti savo gyvenimo istorijomis kodėl „žindymas yra gyvenimo pamatas“ ir įkvėpti visas Lietuvos mamas žindyti savo mažylius, kiek įmanoma ilgiau.
  • Šią parodą atidarysime rugpjūčio 1 d. 11val., Vilniaus Santaros klinikų Vaikų ligoninės fojė.
  • Fotoparodą „Žindymas gyvenimo pamatas“ bus galima apžiūrėti rugpjūčio 1-8d., Vaikų ligoninės (VUL Santaros klinikos filialo), didžiosios auditorijos foje. Santariškių g. 7, Vilnius.
  • Vėliau paroda persikels į Naujagimių skyrių iki rugpjūčio pabaigos.
Paroda visus metus keliaus po visą Lietuvą tuo prisidėdama prie žindymo skatinimo, palaikymo iki kitų 2019 metų.  Norėtųsi, kad projektas pasiektų visas mamas ir kad kitais metais galėtume pratęsti jį kitomis įkvepiančiomis istorijomis.
Visi norintys labai kviečiami prisidėti prie šio projekto, iš anksto dėkojame ir linkime mūsų mažyliams sveikai gyventi jau nuo pirmos gyvenimo dienos.

Virginija Kuklyte (2)

VAIKŲ LIGONINĖS PARAMOS FONDAS
A/S LT 307300010135084529 Swedbank
Nurodant projekto pavadinimą: „Žindymas gyvenimo pamatas“
Gimus mažyliui, prasideda tikra gyvenimo šventė, kupina įvairiausių iššūkių visai šeimai.  Kiekviena mama be abejonės nori būti pati geriausia ir vaikui duoti tik tai kas geriausia. Kartu su motinystės virsmu ateina nauji potyriai, kyla daug klausimų, kuriuos išspręsti gali šalia esanti akušerė, tikiu ji padės surasti tinkamą atsakymą. „Žindymas gyvenimo pamatas“ tai svarbiausia žinutė būsimai ir esamai mamytei, nes mūsų sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, o naujagimio pirmoji patirtis labai svarbi tiek jam, tiek šeimai. Pirmojo žindymo metu tėvai pradeda suvokti naująjį žmogų, kaip savarankišką asmenybę, o naujagimis sušyla, gauną gerąją mamos mikroflorą, pailsi ir išmoksta savo pirmąją pamoką.
Pirmos 1000 dienų – tai ypatingas laikotarpis nuo vaisiaus užsimezgimo pradžios iki 2 metų amžiaus. Genetikos pakeisti, deja, kol kas negalime, o mitybą ir su tuo susijusią sveikatą paveikti galime. Moksliniai tyrimai įrodo, kad mitybos įtaka būtent pirmaisiais gyvenimo metais daro ilgalaikį poveikį sveikatai, o vėliau – ir visai gyvenimo kokybei. Mityba yra ypač svarbus faktorius, turintis įtakos bei programuojantis ne tik kūdikio fizinį augimą, metabolizmą, endokrininę sistemą, imunitetą, bet ir nulemianti kai kurių ligų pasireiškimą vėlesniais gyvenimo etapais. Šiandien jau neabejojama, kad mamos pienas yra tinkamiausiais kūdikių maistas, o žindymas turi ypatingą poveikį motinos ir vaiko, o vėliau ir suaugusio žmogaus sveikatai ir asmenybės formavimuisi.