Mamuradijas.lt
Gintarė ADOMAITYTĖ
Ibizoje gyvenanti Leonora Blekaitytė atnaujina moterų mąstymą tarsi kompiuterinę programą, tiesa, anaiptol ne taip mechaniškai, greitai ir techniškai. „Perkrauti moters mąstymą kaip kompiuterį reiškia ne pakeisti ją, o patobulinti, suteikti papildomų galimybių, parodyti naujus suvokimo būdus, išvalyti šiukšles, likusias po veikimo vienu rėžimu“ – teigia asmeninių pokyčių konsultantė, spinduliuojanti gyvybingumu, energija ir šiluma. Organizuodama mokymus moterims, Leonora skatina pažinti savo tikrąją prigimtį, pamilti save ir šiuo jausmu dalintis su aplinkiniais.
Esate asmeninių pokyčių konsultantė, daugiausiai dirbate su moterimis, ko jas mokote?
– Pažvelkime į visa tai iš šiek tiek toliau: socialiniai santykiai ir interakcija užima didžiąją dalį mūsų asmeninio gyvenimo laiko, juntama pakankamai stipri vyriška energetika. Pinigai, konkurencija, karjera, tikslai. Moterys natūraliai yra įtrauktos į visa tai. Kuo toliau, tuo labiau pamirštama moteriška prigimtis. Dažnai sakau, kad moteris teturi fizinį pavidalą, tačiau išnyksta esybė, kurią ir siekiu sugrąžinti mokymų metu. Susirinkusios turi bendrą tikslą – susipažinti su savyje gyvenančia laukine moterimi, vidine mergaite, vidine karaliene. Kiekviena nešiojamės šias tris prigimtis savyje, tačiau būtina pažinti, suvokti, atgaivinti. Pirmasis prisilietimas prie tikrosios moteriškos prigimties trunka savaitę, kurios metu mokomės puoselėti sąvąjį aš, panaikinti blokus, nuraminti sąmonę. Jei moteriai stinga laiko, drąsos, ryžto, tikėjimo – siūlau alternatyvas. Pavyzdžiui, turiu idėją šiam rudeniui –  trumpesnius, tačiau efektyvius kelių dienų mokymus gamtoje Lietuvoje.
Ko reikia moteriai, Jūsų manymu, kad ji jaustųsi laiminga?
– Ir sudėtinga, ir paprasta formulė – pasijusti moterimi, priimti prigimtį ir turimą galią, ją suvokti ir puoselėti. Leisti sau skleistis, žydėti, siekti pilnatvės, moralinio pasitenkinimo. Pamiršti apie šaltus ledo karalienių veidus konkurenciniame strategijų lauke. Tai – vyriška prigimtis, neteikianti laimės ir pozityvo moteriai. Moteris socialiniame gyvenime, gali veikti tokiu pačiu pajėgumu, adekvatumu ir konkretumu iš savo prigimties. Laiminga ji tik tada, kai atsigręžia į save, pasineria į ieškojimus, kol galiausiai randa karalienę, mamą, gimdytoją, žmoną, meilužę ir draugę viduje. Kiekviena tai pažinusi ir pripažinusi pasikeičia: kitaip suvokia aplinką, visuomenę, veiklas, pareigas, norus ir įsitikinimus.

11334691_827986167289161_1195068388_o

BE YOU: būti savimi, atrasti naująją save, o galbūt suformuoti, dėliojant detales iš turimų bei ugdomų savybių tarsi individualybės puzlę?
– Kiekvienas žmogus turi savo esmę, tai gali būti siela, tam tikra energija, vidinė jėga bei drąsa, unikalumas. Svarbu pažvelgti už charakterio ar genų ribų, individas savo esybe yra kur kas daugiau. BE YOU – Leonora, skatinanti grįžti į savo gyvenimą, turėti savo svajones, tikėti savo jėgomis, mylėti ir puoselėti sąvąjį aš. Tai – prasmės savyje ieškojimas, suteikiant pirmenybę dvasiai.

11417017_827986200622491_1352286736_o

Knygoje „Sielos Aritmetika“ skaitytojoms tiesiate ranką, lydėdama teigiamų pokyčių link. Siūlote keliauti į save. Papasakokite, kokia tai kelionė, kaip jai pasirengti, kokių rezultatų galima tikėtis.
– Tam, kad kelionė atgal, į savąją prigimtį, būtų prasminga ir efektyvi, pateikiu priemonę, padedančią suvokti, kaip pažinti ir priimti save tokią, kokia esi. Tai – BE YOU pratybų sąsiuvinys, kuriame daug praktinės informacijos, asmeninių ir klientų potyrių, kasdienių situacijų pavyzdžių, patarimų. Jokiu būdu knygos nevadinčiau  šimtaprocentine ir vienareikšmiška tiesa, tai daugiau galimybė ir pasiūlymas, atsirinkti savo būdus, kuries padeda asmeniškai kiekvienam pažinti save, augti ir tobulėti tiek vidiniame, tiek išoriniame pasauliuose. Grįžti į save mokytis nereikia, kiekvienas tam gali rasti geriausią būdą, tereikia paskatos, savianalizės, meditacijos žinių.
Pabaikite sakinį: jeigu nori pakeisti gyvenimą, tai…
– Turi pradėti daryti po truputį, bet jau dabar. Juk žmogus tiek svajoja, planuoja, įsivaizduoja, tačiau nežengia pirmojo žingsnio. O jei ir žengia, su baime ir nerimu. Gyvenimas yra mokykla. Gyvenimas yra vidinė laboratorija, kurioje kiekvienas yra ekspermentatorius.