Mamuradijas.lt
Tekstas Gretos  Kondrataitės
Nuotr. asmeninio albumo
Artėjant Kalėdoms tėveliai skuba ieškoti vaikams šventinių laukimo kalendorių, juk taip daug linksmiau ir įdomiau. Motinystės įkvėptos, išradingos ir veiklios  Rūta Brazdauskienė ir Dalia Bružienė sukūrė ne tik sveiką, bet ir įdomų bei linksmą advento kalendorių su įvairiais gyvūnėliais ir jų istorijomis.  Ši naujovė sparčiai išpopuliarėjo, o tėveliai kalendorių užsisako jau lapkričio mėnesį. Daugiau apie šią idėją, švenčių laukimą ir pasiruošimus, atvirai pasakoja –  Rūta ir Dalia.
– Kaip kilo idėja sukurti būtent tokį advento kalendorių?
– Mūsų šeimose Šv.Kalėdų laukimas yra tikrai svarbus ir ypatingas. Kasmet kuriame vaikams advento kalendorius su mažomis staigmenėlėmis. Kai žiemą būna niūru, vaikams reikia sugalvoti kuo daugiau įdomybių. Kurdamos advento kalendorius, rinkoje pasigedome sveikuoliškų variantų, todėl nusprendėme pagaminti savo vaikams sveiką – patrauklų kalendorių ir juo pasidalinti su kitais.
– Ar jis skirtas tik vaikams?
– ,,SveiKalėdų“ kalendorius sukurtas vaikams, tačiau jis gali džiuginti, kaip kalėdinė dekoracija bei sveika sudėtimi ir kitus Kalėdų laukiančius ,,didžiuosius” asmenis.

kalendorius-girlianda

– Juk tikriausiai ne paslaptis, kad mažieji yra tikri smaližiai ir dažniausiai jiems patinka įprasti saldūs su šokolado gabalėliais papuošti advento kalendoriai, kuriuos galime įsigyti parduotuvėse. Tai visgi kuo Jūsų kalendroius kitoks?
– Mūsų ,,SveiKalėdų“ kalendorius yra išskirtinis dėl savo sveikos, bet tuo pačiu skanios sudėties – juk dauguma vaikų mėgsta uogas/vaisius. O tėveliai gali džiaugtis, kad žiemos metu vaikai gauna vasariškų vitaminų.
Dar vienas išskirtinumas – žaisminga iliustruota girliandos forma. Kartu su žvėrelių personažų istorijomis bus smagiau laukti Kalėdų. Beje, teigiama, kad įpročiui išsiugdyti reikia 3 savaičių. Kadangi kalendoriuje vaisių ir uogų yra beveik 4-ioms, tikimės, kad ir vaikams tai bus puikus būdas išmokti rinktis sveikesnius užkandžius.
– Kokių skanumynų vaikai gali tikėtis?
– Mūsų kalendoriuje – tik lietuviškos, aukščiausios rūšies uogos: braškės, avietės, miško žemuogės, mėlynės, aktinidijos. Vitaminais gausių vaisių – obuolių, moliūgų. Ir naujai rinkoje pasirodžiusių vaisių tyrių formelių.
– Kiek vidutiniškai užtrunka pagaminti vieną tokį kalendorių?
– Jei neskaičiuotumėm ilgo liofilizacijos proceso ir produkcijos supakavimo, tai vien girliandos suvėrimas ir supakavimas trunka apie 35 min. Visa tai – kruopštus ir nuoširdus rankų darbas.

SveiKaledu-kalendorius-kvadrate

– Ir prieš kiek laiko maždaug tėveliai jau užsisako šiuos neatsiejamus švenčių atributus?
– Buvome nustebę, kad jau pirmosiomis lapkričio dienomis, vos pradėjus prekybą, tėveliai skubėjo įsigyti šį kalendorių – ir srautas kasdien tik didėja. Tai rodo, kad tokiomis dovanomis tėvai pradeda rūpintis iš anksto.
– O kaip Jūsų  vaikai vertina kitokį advento kalendorių?
– Mūsų vaikai net iki kalendoriaus “gimimo” labai mėgo liofilizuotus vaisius, o dabar dar ir mato visą kalendoriaus gaminimo procesą – jie jau turi savo kambaryje pakabintą girliandą ir skaičiuoja dienas, kada galės pradėti Kalėdų laukimo etapą.
– Beje, kada Jūs pati pradedate ruoštis šventiniam laikotarpiui?
– Šiais metais Kalėdoms pradėsime ruoštis tada, kuomet išsiųsime paskutinį SveiKalėdų kalendorių.

SveiKaledu-kalendorius-isskleistas-zydrame-fone

– Ar dovanas perkate iš anksto, kruopšiai planuojate kaip dauguma mamų, ar viską tenka daryti paskubomis?
– Dažniausiai apgalvoju iš anksto, nesinori komercinių dovanų – dažnai renkuosi netikėtas dovanas, kurių dažniausiai pats sau neperki. Giminėje praktikuojame vienos dovanos koncepciją – kai traukiam vardus, kas kam dovanoja kalėdinę dovanėlę. Taip išvengiame bereikalingo pirkinėjimo.
– Tikriausiai sutiksite, kad Šv.Kalėdos vaikams pati didžiausia šventė metuose, tai ar Jūsų vaikučiai jau parašė laišką Kalėdų seneliui ar dar neskubate?
– Dabar su vaikais kaip tik kuriame laišką Kalėdų seneliui. Padėkosime už visus gėrius, kas įvyko šiais metais, parašysime, ką pasižadame kitiems metams ir tada užsiminsime, ką norėtumėm rasti po eglute.
– Palinkėjimas skaitytojams.
– Linkime, kad per šventes susirinktumėte visi palikę darbus nuošalyje, kad pasidžiaugtumėte tuo, ką turite, kad pasvajotumėte apie ateities planus, o svarbiausia – padėkotumėte vienas kitam.
Įsigyti SVEIKALĖDŲ KALENDORIŲ galite čia.
Smagaus Šv. Kalėdų laukimo ir gražių artėjančių švenčių!