Mamuradijas.lt
Mama-ekspertė Inga BRAŽELIENĖ
Kai už lango nei žiema, nei pavasaris, kai nesulaukiame nei šaltuko, nei šilumos, mintys nori nenori pradeda skrieti tolyn. Organizmas išsekęs, vitamino D trūksta, o šildančios saulės dar teks palaukti. Arba… paplanuojam atostogas!
Prisėdu pasižvalgyti, ką šiemet siūlo mūsų vietiniai kelionių bei pigių skrydžių organizatoiai. Tiesą pasakius maloniai nustembu (gal todėl, kad pastaruosius kelis metus vis išpuldavo pavasariai be atostogų). Dar prieš keletą metų pavasario kelionėms pasirinkimas būdavo labai aiškus – jei nenori Egipto, renkiesi Kanarus arba… Kanarus 🙂
Šiandien lenkiu pirštus, kur galima nuvykti pavasarį – vienos rankos nebepakanka. Mano didžiai nuostabai kelionių operatoriai jau nuo kovo galo siūlo vykti į… Turkiją! Žiūrim, kokius turime orus: balandį vidutinė oro temperatūra apie 16-18 C, vanduo 17 C. Gal ir nekažkas, bet jau galiu įsivaizduoti kaip su šeima vaikštinėjame pakrante apsivilkę megztukais, ar lengvomis striukytėmis, jaučiu, kaip saulė skverbiasi į sustirusius nuo lietuviškos žiemos kaulus.  O vanduo mums, Baltijos ruoniams, praktiškai arti tobulumo. Aišku, su vaikais karas garantuotas – pavargsite traukti pamėlusius iš vandens kad apšiltų (jiems gi, matot, niekada nešalta).
Bet pasirinkus viešbutį su vidiniu šildomu baseinu šis nesklandumas išspręstas. Kadangi Turkijoje tai sezono pradžių pradžia, viešbutį derėtų rinktis ypač atsakingai. Daugelis tokiu metu dar tik bunda iš žiemos miego, pradeda ruoštis naujam sezonui, o pradžia dažnai lydima nesklandumų (tai trūksta personalo, tai maisto pasirinkimas labai skurdus, tai personalas visas naujas ir dar nesustyguotas). Todėl siūlyčiau rinktis viešbučius, kurie dirba ištisus metus, juose tikrai taip nesijaučia sezoniniai pokyčiai. Aišku, čia namų darbas, bet informacija prieinama, o pasistengti tikrai verta. Be to, ir  kainos gerokai skiriasi nuo vidurio sezono kainų, tad tai puiki galimybė palepinti save geresniu viešbučiu, į kokį vasarą nuvykti su šeima galbūt būtų per brangu.
Jei vis tik traukia šiaurės Afrika – be Egipto nuo balandžio pradžios šiemet siūlomas ir Marokas iš Vilniaus. Atrodytų, ta pati Afrika kaip Egipte, bet Marokas labiau paveiktas europiečių, ypač prancūzų kultūros. Jis kitoks. Žinoma, saugumą reiktų įtraukti į svarstytinų klausimų sąrašą renkantis tiek vieną, tiek kitą kryptį.
Ieškantieji karštos vasariškos saulės ir šilumos dar gali suspėti pasišildyti saulėtame Dubajuje. Tiesa, paskutinis skrydis jau kovo viduryje. Tai tikrai nebus pigi kryptis, bet dėmesio verta!
Grįžkime į Europą. Kanarų salos su amžinu pavasariu – patrauklu. Pavasarį čia tiek oro, tiek vandens temperatūra apie 20 C. Saugumas, švelnus klimatas, šviežias geras maistas, organizuotos ekskursijos, galimybė nuomotis automobilį ir keliauti savarankiškai – neabejotini pliusai šiai krypčiai. Jei jau priekabiauti, rasime ir minusų – skristi reikės ilgokai, apie 6val. Be to, tai tikrai ne pati pigiausia kryptis. O jei čia jau buvote, ir galbūt ne kartą, jei patiko, bet tiesiog norisi kažko naujo – nuo gegužės vidurio tiesiogiai iš Vilniaus galite pasiekti nuostabiąja Madeiros salą (Portugalija).
Pavasarį ilsėtis kviečia ir Barselona. Galite patys pirkti pigius bilietus ir susirasti tinkamą viešbutį, galite rinktis kiek brangesnius organizatorių siūlomus paketus su užsakomaisiais skrydžiais, kur jus pasitiks, nuveš, viskuo pasirūpins. Tai patraukli kryptis keliaujant su vaikais. Čia nesunku derinti paplūdimio atostogas su miesto pramogom, patogu ir nesudėtinga apvažiuoti apylinkes. Lankytinų vietų gausu tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, tad kompromisą rasti nesunku.
Vienas kelionių organizatorius šiemet nuo gegužės siūlo ilsėtis Italijoje, Kampanijoje. Oras gegužę 17-20 C, vanduo apie 19 C. Ledai, picos, makaronai – vaikai čia tikrai turėtų džiūgauti!
Pigių skrydžių operatoriai kviečia aplankyti Graikiją (Kreta, Kosas, Rodas), Kiprą, Maljorką, Romą. Aišku, balandį Europoje dar ne karšta, bet rasime ką veikti praktiškai kiekviename taške. O nemėgstantiems spūsčių ar nepakeliamo karščio šis metas net ir patrauklesnis. Svarbiausia – nusiteikti, kad važiuojame tik sušilti, ne pasikaitinti. Jei su oru pasiseks labiau – nuo to būsite tik laimingesni.
Jei šeimoje dar neturite mokinių, naudokitės proga ir rinkitės kelionę ne moksleivių atostogų metu (mūsų mokinukei pavasario atostogos šiemet 03.21-04.01, šiek tiek gali skirtis skirtingose mokyklose). Tikrai sutaupysite, nes moksleivių atostogų laikas visada gerokai brangesnis, kelionės greičiau išgraibstomos, pasirinkimas būna mažesnis.
Čia labai trumpai apžvelgtos kryptys, kur šį pavasarį galima nuvykti tiesiogiai iš Lietuvos. Žinoma, visada galima rinktis skrydžius su persėdimais, tuomet pavasario kelionių žemėlapis gerokai prasiplės.