Iš pirmųjų vaiko makaliūzių gimsta raidės, iš raidžių – žodžiai, iš žodžių – sakiniai ir tekstai. Labai svarbu, kokia gi ta pirmoji vaiko pažintis su rašymo priemone. Be abejo, ji turi teikti vaikui džiaugsmą, tad į viską pažvelkime kūrybiškai!
Žurnalo 2-4 metų mažyliams Kutis autorė Ilona Bumblauskienė įvardija, su kokiais iššūkiais susiduria mažylis, pirmą kartą į ranką paėmęs pieštuką:
1) Pirmiausia rašymo priemonė turi sudominti vaiką.
2) Kitas labai svarbus žingsnis – pieštuko suspaudimas delne ir laikymas. Tai reikalauja rankytės raumenukų darbo ir užsispyrimo! Ne viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti suaugusiam.
3) Ir štai vaikas susiduria su dar vienu nemenku iššūkiu – pieštuku reikia pataikyti į lapą. Tėveliai puikiai žino, kokio meninio chaoso namuose gali pareikalauti šie pirmieji bandymai.

Ilona Bumblauskienė

4) Kai jau pieštukas suspaustas delne ir po kelių bandymų į lapą visgi pavyko pataikyti, brėžiant linijas reikia stengtis nepaleisti rašymo priemonės.
5) Mažylis mato savo darbo rezultatą ir supranta, kad pieštukas palieka ant lapo žymes. Puiku!

3

Tėveliams belieka tik pagirti mažylį už atliktą didelį darbą, tačiau ties tuo neverta sustoti. Žaiskime toliau! Gal makaliūzėje slypi obuoliukas? O gal grybas? Boružėlė? Nupieškite trūkstamas detales – vaikas matys, kad jo pirmieji bandymai virsta tikrais paveiksliukais, tad bandyti dar ir dar bus smagiau! Stiprės rankos raumenukai, bus lavinama vaiko fantazija!
Dideli žurnalo Kutis puslapiai itin patogūs pirmiesiems mažylio bandymams suvaldyti rašymo priemones: brėžti linijas, spalvinti, vedžioti punktyrines linijas, paišyti taškelius. Žurnaliuko kūrėjų komanda rašymo įgūdžių lavinimo užduotėles pateikia žaidimo forma: viename piešinėlyje mažylio makaliūzė virsta paukščiukais, verčiant kitą puslapį – saldainiukais, brėžiamos linijos tampa gyvūnėlių uodegomis ar gėlių žiedais… Maži pirmieji bandymai virsta gražiu išbaigtu paveikslu, o mažylis – jo autoriumi.
 Ilona Bumblauskienė 2
Kutis moko:
  • Lipdukų klijavimas lavina mažylio pastabumą ir moko sutelkti dėmesį;
  • Štampavimas piršteliu stiprina raumenukus, moko atskirti ir maišyti spalvas;
  • Skaičiukų jungimas moko skaičių sekos;
  • Rankos arba pėdutės apvedžiojimas ugdo vaiko vaizduotę, kūrybiškumą;
  • Karpymas žirklėmis ir detalių klijavimas lavina riešo ir pirštukų judesius bei akių ir rankos koordinaciją.
Lauros Mazalienės įspūdžiais apie „KUTĮ“ :
„Šio žurnalo laukiame abi su dukra, nes man čia pati didžiausia relaksacija vakarais, dukrai – saviraiškos forma, kūrybinė laisvė ir idėjų lietus. Šįkart numeris taip patiko, kad net miega su juo kartu! 😊 😊 😊
25346490_10210948982227632_1681879875_o
Pirmas darbelis, kurį Deimilė iškart atlieka – susklijuoja visus lipdukus į jų vieteles. Aišku, man dažnai tenka pakovoti, kad jie atsidurtų ne ant stalo, tėčio kaktos ar sesės rankų, bet po truputį jau aikškėja mintis, kodėl jie turi nugulti žurnaliuke.

25344594_10210948982307634_475889888_o

Smagiausia dalis – spalvinimas ir štampavimas pirštukais 😊 Vienas štampas ant nosies, du į žurnaliuką, pamažu ir žaismingai mokomės įvykdyti užduotėles. Dar labai smagu nupiešti personažams  akutes – miegančias, džiaugsmingas ar liūdnas, taip kartu aptariame draugų emocijas ir savijautą.
KIRPTI. Čia vaiko akys pasidaro pačios didžiausios per visą dieną. Taip, ji bando kirpti, šiame numeryje kirpome kvadratines dovanėles. TIKRAI NEPAVYKSTA, sunkus darbas, bet lavinti rankutes reikia reikia ir dar kartą reikia. O svarbiausia, kad toks lavinimo būdas dukrai labai priimtinas. O ir mums, tėvams, smagu stebėti, kaip su kiekvienu numeriu jos įgūdžiai vis tobulėja (šį žurnaliuką skaitome nuo rugsėjo, tuo metu Deimilei buvo 2 m. 1 mėn.)
Sunkiausiai sekasi sujungti taškiukus, iš kurių susiformuoja paveiksliukas, bet kaip ir minėjo leidinuko kūrėja Ilona Bumblauskienė, mažyliui tai gana sudėtingas darbas, kuris galbūt nepavyks iš pirmo karto ir pareikalaus daugiau ryžto ir kantrybės.
Mane kaip mamą žavi visai paprasti dalykai. Štai, kad ir langelis, kuriame galima įrašyti vaiko vardą. Kaskart spausdintinėmis raidėmis įrašau “DEIMILĖ”, taip vyresnėlei pakartodama, kokios raidės sudaro jos vardą.
Kiekviename numeryje, o ypač šiame, kalėdiniame, gausu nuostabių gyvūnėlių, kurie visi ką nors veikia: pelytė kepa šventinius keksiukus, pingvinas gaudo snaiges, meškiukas miega ant debesies ir t.t. Nerealu klausyti, kaip vaikai stebi spalvotus puslapius ir kuria istorijas!“