Mamuradijas.lt
Šeštadienį šimtai ikimokyklinukų tėvų rinkosi į  jau antrą kartą organizuojamą konferenciją „Atsakinga tėvystė“, kurioje  žinias gilino vaikų pykčio tramdymo ir drausminimo, taisyklingos mitybos srityse, domėjosi, kaip šeimos vyresnėlius paruošti naujo nario sutikimui.
Konferencijos „Atsakinga Tėvystė“ organizatorė Jūratė Bortkevičienė tikina, kad daug lengviau galima auginti vaikus, kai žinome ko iš jų tikėtis kiekviename jų augimo tarpsnyje. Taip sukauptos žinios tėveliams padės labiau pasitikėti savimi, o vaikai taps ramesni ir paklusnesni.
„Tėvais galima būti ir niekur neinant, nieko nedarant. Tėvais mes tampame, bet tam, kad užaugintume sėkmingą asmenybę turime domėtis, žinoti pagrindinius  auklėjimo principus – tai yra mokslas. Reikia nepamiršti ir to, kad geriausiai vaikai mokosi iš mūsų pavyzdžio, o tėvų kantrybė juk kažkada irgi trūksta“, – portalui Mamuradijas.lt teigė Jūratė Bortkevičienė.
Lektorė pritarė nuomonei, kad šiandieniniai tėvai neretai susiduria su reiškiniu „kuo daugiau žinau – tuo mažiau žinau“. Esant begalei informacijos šaltinių rinkti informaciją gana lengva, tačiau sudėtingiau ją pritaikyti kasdienėje praktikoje.
„Informaciją reikėtų įsidėmėti, bet nevengti jos interpretuoti pagal save. Labai dažnai bijome būti būti blogi, daryti klaidų, bet juk iš to mes ir mokomės, kuris metodas, elgesys tinka geriausiai, ko reikėtų atsisakyti. Nereikia bijoti eksperimentuoti. Reikia atsiminti ir tai, kad vaikai negimsta laukiniais, jie tampa tokiais, jei  tėvai yra laukiniai“, – patirtimi dalijosi J. Bortkevičienė.
Tėvai, pasak specialistės, turi atminti kelis dalykus, kurių negalima daryti su vaikais: rėkti ant jų, mušti ir daužyti. O visa kita, jos teigimu, atitaisoma.