Mamuradijas.lt
Laura BAGDŽIŪNAITĖ
Viktorija Ramoškienė – nuostabios vienerių metukų dukrytės mama ir unikalaus, laimę spinduliuojančio prekės ženklo „MAMAJUM“ kūrėja. Nors prieš vaiko priežiūros atostogas moteris dirbo viename komerciniame banke ir  tikina, kad nieko bendro su rūbų linijos kūrimu anksčiau neturėjo, įkvėpimo ir drąsos naujai veiklai nepritrūko.
 „Mano veiklos moto – svarbiausia, kad būtų smagu. Tiesiog manau, kad mamoms išties trūksta tos geros nuotaikos, juk pokyčiai didžiuliai, o laiko taip mažai gali skirti sau, jei išvis gali“, – pokalbį pradeda žavi pašnekovė.
Noras sukurti kažką, kas galėtų nors šiek tiek atnešti mamytėms to jaukaus žaismingo džiugesio, netruko išsipildyti – lygiai po trijų mėnesių mąstymo vasarį duris atvėrė internetinė drabužių parduotuvė.
– Ką reiškia šis įdomus pavadinimas – MAMAJUM?
– Labai norėjosi lengvai įsimenamo, bet kartu ir nešančio žinią pavadinimo. Jo reikšmė tiesioginė – skirta mamoms.
 – Pradėti šią veiklą jus įkvėpė motinystė ar kas nors kitas?
 – Vienareikšmiai motinystė. Tiesiog pati tapusi mamyte atradau, ko gi trūksta mamytėms. Trūksta palaikymo. Geros nuotaikos. Žaismingumo. Trūksta, kad kas joms pasakytų: „Mamytės – jūs nuostabios! Na ir kas, kad formos šiek tiek pasikeitė, jūs vis tiek esate tobulos su visomis savo formomis, visom emocijomis“.
 – Kuo jūsų rūbeliai išskirtiniai nuo jau esančių rinkoje?
– Man pavyko sukurti tokius rūbelius, kurie ne tik neštų tą gerą jausmą, būtų žaismingi, bet kartu ir kokybiški, patogūs ir universalūs. MAMAJUM rūbai dėl patogių medvilninių medžiagėlių tinka ir nėštukėms ir jau sulaukusioms savo stebuklėlių mamytėms. O puikiausia, kad dabar suknutes gali dėvėti ir maitinančios mamytės, nes suknutės turi visiškai į akis nekrintančius, paslėptus užtrauktukus, todėl dabar nebereikės mėgiamos suknutės palikti kaboti spintoje.

 

mam

 – Kas kuria nuostabius piešinėlius rūbeliams? Gal galite plačiau nupasakoti vykstantį procesą?
 – Piešinėlius kuria nuostabi mamytė ir dailininkė Kotryna Abromaitytė. Aš jai duodu piešinėlio mintį, o ji jau įdėdama didelę dalį savo širdies suteikia piešinėliui gyvybę. Kolekcija dar tik viena – Meilės obuolys. Bet labai tikiuosi, kad pavyks ją papildyti ir vasariškais modeliukais. Rūbelių kainos nesikandžioja – nuo 28 eurų.
 – Kokia jūsų sėkmės paslaptis?
 – Tikrai nedrįsčiau dar to vadinti sėkme… Sėkmingam verslui reikia daug daugiau nei vien geros idėjos. Reikia labai daug darbo, atsidavimo ir tikėjimo. Tiesiog aš nuoširdžiai noriu, kad mamytės nusišypsotų, kad pavyktų perduoti jom tą glėbį šilumos ir geros nuotaikos. Darau, tai kuo tikiu. Tai mane daro laimingą. Vis prisimenu savo tėčio žodžius: „Nelaimingu būt paprasta, o vat tu pabandyk būti laimingas“. Aš bandau, o jei kartu su manimi laimingi tampa ir kiti žmonės – tai didžiausia mano sėkmė ir įvertinimas.
 – Po penkerių metų  kaip įsivaizduojate MAMAJUM veiklą?
 – Tikiu, kad MAMAJUM taps geros nuotaikos mamyčių ambasadoriumi.
 – Palinkėkite ko nors mamoms turinčioms svajonių, tačiau nedrįstančioms jų įgyvendinti.
 – Mamytės – jūs tikrai nuostabios ir unikalios. Nebijokite būti laimingomis. Gyvenimas tik vienas ir pilnas gražių akimirkų. Juk jei kažko labai norite – visas pasaulis padės jums tai įgyvendinti. Tik nesustokit bandyti!