Mamuradijas.lt

Laura MAZALIENĖ

Chicco aspiratorius – pomputė. Puikiai tinka naujagimiams ir esant vandeningai slogai.

Žiema mamų pasaulyje neatsiejama nuo ligų sezono. O viskas dažniausiai prasideda nuo iš pirmo žvilgsnio „nekaltai“ atrodančios slogos.

Noriu pasidalinti keliomis savo įžvalgomis, kokius aspiratorius geriausia rinktis tam tikrais vaiko gyvenimo momentais.

Mano nuomone, svarbiausi du kriterijai:

  1. Vaikučio amžius (naujagimis, kūdikis, vaikas)
  2. Slogos tipa (vandeninga, pažaliavusi)

Naujagimio laikas

Tokiu metu aš naudočiau tik aspiratorių – pomputę, kuri turi optimalią trauką.

Chicco įprastas aspiratorius. Puikiai tinka virusinei slogai ir vyresniems nei pusės metukų vaikams.

Kūdikis – nuo pusmečio, manyčiau, galima taikyti tiek pomputę, tiek įprastą aspiratorių. Kodėl nuo pusmečio? Iki 6 mėn. Vaikas turi stiprų imunitetą įgytą dar įsčiose per mamos placentą, po to jis pradeda silpti, ligos gali labiau „kabintis“. O kartu su jomis skaidri sloga labai dažnai virsta virusine.

Vaikas – jam naudočiau tik įprastą aspiratorių, nes traukdama orą, mama gali išpūsti vaikui nosį daug efektyviau, nei naudojantis pompute. Aišku, didžiausias minusas, jog betraukiant – sekretą dažnai galima įtraukti sau į gerklę.

Mes naudojame „Chicco“ aspiratorius. Tačiau tai mūsų asmeninis pasirinkimas, o nuotraukos – įvaizdinės.  Kalbant apie šios firmos aspiratorių (ne pompą), man patinka tas momentas, kad niekada neįtraukiu sekreto į savo gerklas. 

Pliusas ir tas, kad visada žinau, jog pametus galvutes – jas rasiu parduotuvėje ir niekada nereikės pirkti naujų aparačiukų.

Pomputė šio prekės ženklo taip pat puiki – jos galiukas užgludintas, nėra aštraus kirtimo, kurie dažnai traukiant vaikui nosytę gali ją pažeisti.

Abiejų priežiūra labai lengva, lengvai keičiasi dalys bei puikiai išsiplauna.

Slogos tipas

Vandeningai slogai – puikiai tiks pomputė.

Virusinei – tik įprastas aspiratorius.