Mamuradijas.lt
“Vieną šaltą, vėjuotą ir niūrų kovo rytą su vyru ir 20 mėnesių berniuku nutarėme, jog norime ištrūkti kažkur, kur saulėta, šilta ir kitaip nei Lietuvoje. Pirmiausia sumanėme, jog šiaušime aplankyti draugų, gyvenančių Italijoje, netoli Pizos. Tačiau pradėję planuoti ir analizuoti kelionės detales, nutarėme, jog pirma vaiko  kelionė turėtų būti kiek įmanoma paprastesnė”, – pasakojimą pradeda mama Jurgita Mačiulaitienė.
Po svarstymų buvo  nuspręsta – Turkija. Tėvai suskubo ieškoti vežimėlio – skėtuko, kurio lig šiol neturėjo. Šioje situacijoje jiems pagelbėjo draugai.  Likus 4 savaitėms iki kelionės Mačiulaičiai įsigijo sveikatos ir neįvykusios kelionės nuostolių draudimą, taip pat mažajam keliautojui buvo pradėta pasakoti, kada šeimyna išskris, supažindino jį  su lėktuvu, ko tikėtis kelionės metu.
“Mūsų didžiam nustebimui, po pirmojo tokio pasakojimo, kitą dieną, jis pats močiutei ir seneliui rodė kaip skris lėktuvu su mama ir tėčiu”, – prisimena mama.

Vakaras iki kelionės ir rytas prieš ją
“Mažajam temperatūra užkilo iki 38, 1 laipsnių,  kadangi vaikas dar mažas, su vyru pradėjome kurpti planą, ką daryti – galbūt atsisakyti kelionės ir kreiptis į draudimą, kad atgautume bent 80% kelionės isšlaidų ir nerizikuoti, jog mažyliui sveikata gali pablogėti, o galbūt skristi ir tikėtis pagerėjimo”, – pasakoja mama Jurgita.
Kitą rytą tėvai apsilankė pas pediatrą, kuris tėvams vis dėlto patarė nekeisti planų ir keliauti į Turkiją.
Kelionė lėktuvu
„Pirmasis skrydis lėktuvu mažajam nesukėle nei streso, nei nerimo: ramiai dairėsi, kalbino mergaites ir piešė, karts nuo karto mums papasakodamas, jog  skrenda. Tiesa, į patį lėktuvą mes įsinešėme Panadol sirupą (jeigu temperatūra užkiltų), Hipp košelę (nes pietų laikas), vaikišką buteliuką vandens ir gertuvėlę su liepžiedžių arbata ir medumi – nieko neliepė nei išpilti, nei palikti“, – patirtimi dalijasi mama.
Maistas
„Švediškas stalas gausus, kai kas skanu, kai kas nelabai. Man patiko krosnyje kepamos bandelės, o vegetarui vyrui – daržovių ir sūrių gausa. Mažajam nepatiko niekas: nei blynai, nei košė, virta ypatingai saldžiame piene, nei pyragaičiai, nei mėsa, nei žuvis. Kadangi namuose kerta viską ir didelėmis porcijomis, nutarėme, jog tai dėl temperatūros ir siūlėme tik vandenį ir arbatą“, – situaciją apibūdina Jurgita.
„Meryan “ viešbutis ir aplinka
„Meryan“ viešbutis labai tvarkingas, žmonės malonūs ir labai myli vaikus. Mūsų mažasis šviesus, žydrų akių, su duobutėmis skruostuose, tai net vaikštant po viešbutį niekas nepraeidavo pro šalį nepakalbinęs, nepakilnojęs ar nepabučiavęs, kas mums buvo ganėtinai neįprasta… Bent iš pradžių.
Nors pati viešbučio aplinka tikrai maloni akiai, kupina pramogų vaikams ir kavinių, barų suaugusiems, už jo ribų didelio grožio nėra. Viešbutis įsikūręs apie 30km iki Alanijos, kur bet kuriuo metu gali nuvykti autobusu už 2,5 EUR suaugusiam žmogui, vaikui kelionė nekainuoja. Nutolęs nuo viešbučio apie 1,7km yra didelis turgus, į kurį galima nukeliauti ir pėsčiomis (bet kelionės vaizdais nelikome sužavėti), ir tuo pačiu autobusu. Ten patogu įsigyti lauktuvių namiškiams ar kokių nors suvenyrų, tačiau reikia neužmiršti derėtis!

20150418_163251

Labai smagu, jog viešbučio terirotijoje yra tvarkinga vaikų žaidimo aikštelė su auklytėmis. Panelės, kalbančios rusiškai ir angliškai, užsiima su mažaisiais poilsiautojais karpydamos, statydamos ar tiesiog supdamos juos karuselėje. Mes nebandėme, tačiau kiti tėvai patiki savo mažuosius joms, o patys pramogauja prie jūros ar baseino. Kiek mačiau, auklytės pakankamai gerai tvarkosi ir su pačiais mažiausiais.
Kas vakarą 20:20 vykdavo ir mažųjų diskotekos, sutikti lietuviai su panašaus amžiaus mergyte džiaugėsi, jog animatoriai mielai užsiima su vaikučiais, o jų mergytei “šokiai pokiai” labai patinka.”
Summa summarum
„Visa kelionė su 5* UAI viešbučiu 3 asmenims kainavo 938EUR, papildomai išleidome tik pirkdami lauktuves ir autobusu keliaudami iki Alanijos (kelionė į abi puses mums kainavo 10EUR), taip pat apie 50EUR mums kainavo kelionės draudimas su viskuo, kas į jį įeina (sveikatos, civilinės atsakomybės, kelionės nuostolių, pamesto bagažo etc.). Parsivežėme daug vitamino D, geros nuotaikos ir malonių įspūdžių“, – tikina J. Mačiulaitienė.

———————————————————————————————————————————————————————–

 

Naujas mūsų projektas – KELIAUJANTI ŠEIMA! Jei jūs nebijote išvykti kartu su vaikais, labai lauksime jūsų įkvepiančių istorijų ir nuotraukų! 🙂

Pasidalinkite savo įspūdžiais ir tapkite pavyzdžiu kitiems 🙂 Jei norite, kad apie jus ir jūsų kelionę parašytume straipsnį, rašykite laura@mamuradijas.lt