KNuotraukos Akvilės Razauskienės/ Razauskai photography

Mamostogos – šis skambus pavadinimas mamų bendruomenei primins vidurvasarį surengtą fiestą, į kurią rinkosi moterys su vaikais iš visos Lietuvos.

„Tegu nesumeluoti motinystės nuotykiai prasideda”, – festivalį tokiu šūkiu atidarė penkios jo organizatorės: Indrė Laveckienė, Alina Grybauskienė, Laura Mazalienė, Eglė Straleckaitė ir Erika Strazdauskaitė.  Festivalio sumanytojos džiaugėsi, kad palaikymo sulaukė ne tik iš sostinėje gyvenančių veiklių moterų. Į renginį „Vilnius grand resort” kupole skubėjo klaipėdietės, panevežietės, ukmergiškės, kaunietės.

„Pabūkime šiandien savanaudės. Kiek tik įmanoma, skirkime laiko sau. Atsipalaiduokime, šypsokimės, dainuokime. Norime, jog šiandien vienai dienai taptume viena kitai geromis bičiulėmis, kurios padėtų, patartų ir jokiu būdu nesmerktų”, – linkėjo organizatorės.

Pirmąkart moderatorės role pasimatavo buvusi sportininkė, tinklaraštininkė ir taip pat mama Inga Žuolytė. Žinoma mama neslėpė, kad kvietimas prisijungti prie “Mamostogų” tokiame amplua, ją labai nustebino ir pamalonino.

„Visada svajojau išbandyti tokį vaidmenį, tad net nedvejojusi sutikau”, – atviravo I. Žuolytė.

Viena iš organizatorių – Eglė Straleckaitė mamas su mažyliais pakvietė į Lietuvoje jau kiek primirštą flashmobą. Nedrąsiai pradėjusi mamų minia netruko atsipalaiduoti ir linksmai atsipalaiduoti.

„Norėjosi sukurti superinę nuotaiką nuo pat pradžių. Labai viliuosi, kad man tai pavyko – ne tik išjudinti kūnus, bet ir širdis”, – kalbėjo E. Straleckaitė.

Po energingos ryto pradžios mamos buvo pakviestos į veiklų bei pranešimų oazę. Pagrindinėje scenoje jų laukė įkvepiantys pokalbiai su verslininkė Julija Žižė, įdomus Jūratės Bortkevičienės pranešimas apie tai, kaip suderinti darbus ir vaikučio auginimą, gydytojos – dietologės Linos Barauskienės patarimai mitybos klausimais, „Marmaluzi” įžvalgos apie subalansuotą vaikų mitybos racioną, miego specialistės Dovilės Šafranauskės atradimai apie ramų šeimos miegą. Vakarą vainikavo „HiPP” padovanotas Baibos ir Augustės koncertas.

Pievos erdvėje mamų laukė pokalbiai prie kavos su aktyviomis tinklaraštininkėmis iš “Vincents voyage”, nevienintelemama.lt, „Gerduvos” palapinėje vyko piešimo su kava dirbtuvės, o Gintautė Sinkevičienė dalijo patarimus, susijusius su kūdikių gestų kalba.

Malonios „Gardu gardu” atstovės kvietė susikurti skaniausią beglitiminę pusryčių košę ar kokteilį iš gaivių vaisinių tyrių, kvapų deivės „Aromama” džiaugėsi galėdamos su mamomis pasidalinti eterinių aliejų paslaptimis. „Happimess” stende buvo galima apžiūrėti lietuvių kūrinių bei pasidaryti nepamirštamą rankų masažą, kurį dovanojo  „Vandens lelija”, o „Hipp” palapinėje laukė masažas nėščiosioms. „Juara” kosmetika mamoms dovanojo grožio pamokas bei kvietė išsitirti plaukų būklę. „Vilkės namai” sukūrė tikrą ramybės ir įkvėpimo oazę, kurioje moterys buvo kviečiamos į asmenines koučingos sesijas.

Mažieji festivalio lankytojai krykštavo stebėdami „Nieko sau” teatrą, dailinant veidukus kartu su „Doki poki” personažais, lavindami motoriką nerealioje Lavinuvaika.lt užimtumo erdvėje ar skaitydami „Vakaro žvaigždelės” žurnaliukus, o didžiausią įspūdį paliko piešimas ant “Kuria vaikai” automobilio.

Vaikus taip pat lepino ir jau mamų pamiltas prekės ženklas „Marmaluzi”, kuris dovanojo įvairiaskones tyreles, sultis bei sulą. Didžiuliu atradimu šeimos tapo liofilizuoti vaisiniai batonėliai FRUPP.

Pervystyti mažylius mamos skubėjo į „CHICCO” įkurtą zoną, kurioje buvo galima išbandyti ir “Mile of smile” skraistes ar pažaisti su naujausiais žaislais. Pailsinti kojeles festivalio svečius kvietė spalvingi „Pušku pušku” sėdmaišiai, įsikūrę ant kupole stebuklingai išdygusios saugios dirbtinės žolės ROYAL GRASS® iš “Svajonių vejos”.

Žinią apie festivalį skleidė puikus infopartneris 15min.lt

Festivalį gaivino vanduo „Akvilė“ ir sultys „Sun365“. Smaližiauti kvietė festivalio ledai „DADU“.

Nuostabias gėlių puokštes lektoriams dovanojo „Rožių namai”.

DR Browns ir Uriage – savo žiniomis apie mažylių primaitinimą bei pilvuko skausmus dalijosi su smalsiomis mamytėmis!

Nuostabią šienu kvepiančią pievą sukūrė “Vidurnakčio saulė”

Būti stilingai įkvėpė F8 OUTLET ir tinklaraštis “My tiny copy”

„Uoga uoga“ kosmetikai už dovanas

Vaikystės akimirkas paskanino “Noriu vatos”

Palapinėmis pasirūpino šauni Eurotent.lt komanda

Kupolo įėjimą balionais papuošė „Pooh“ balionai

„Garso guru“ – nuotabi komanda, kuri padėjo ne tik sutvarkyti garsą, bet ir sukoordinuoti pasimetusias viešnias!

Gražiausias akimirkas ir plačiausias šypsenas įamžino nuostabus šeimyninis duetas Akvilė ir Tomas Razauskai (Razauskai Photography & Razauskai Media)

Vasarišką fotosienę sukūrė šilta “PARTY INBOX” komanda.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie MAMOSTOGŲ! Ypatingai didelis AČIŪ nuostabioms savanorėms!