Mamuradijas.lt
Gretos Kondrataitės tekstas
Nuotraukos iš asmeninio albumo.
Artėjant didžiosioms metų šventėms dažnai susiduriame su klausimu, kaip papuošti namus, kokios dekoracijos šiemet madingos, geriau gyva ar dekoratyvinė eglutė, jeigu namuose yra ir mažylių ir augintinių? Ką reikia daryti, kad papuošimai namuose keltų  tik teigiamas emocijas kiekvienam šeimos nariui? Maži namų interjero pokyčiai gali daryti stebuklus. Tad kaip žinomos mamos puošia savo namus Kalėdoms, kokias tradicijas puoselėja?
Atlikėja Baiba Skurstene – Serdiukė:
Dažniausiai namus papuošia eglutė ir gal dar kalėdinė gėlė. Šventinį stalą dekoruoti stengiausi minimaliais kalėdiniais elementais, ar tai būtų servetėlės, ar žvakės. Turiu keksiukų popierėlių su kalėdine tematika. Ne kiekvienai šventei ruošiuosi atskirai. Praeitais metais pagaminau rankų darbo kalėdinius žaisliukus labai jais džiaugiausi. Mes esame už gyvą eglutę, bet tokią, kurią paskui galima persodinti, tai šiemet persodinsime šalia esančiame miškelyje. Ir dar šioks toks pokytis, šiemet mūsų eglutė stovi terasoje, nes katinas dar jaunas ir jam viskas labai įdomu, todėl eglutei namie būtų tiesiog nesaugu.

24204881_10210232988561270_2031767549_n

Vokalistė, renginių vedėja, filologė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė:
Mūsų namuose du vaikai. Kartu su jais atėjo ir rimtesnio namų puošimo laikotarpis. Tradicinis ritualas – eglutės puošimas. Kol vaikai buvo maži rinkomės dirbtines eglutes. Ir jos tikrai ne kartą griuvo, buvo ragaujamos ar išbandomos perstatymo ar kitais tikslais. Dažniausiai, kai tėvai nemato. Vis tik namuose norisi eglutės kvapo, kurį pamename nuo vaikystės. Tad šiemet pasiryžome ieškoti eglutės vazone, kurią vėliau sodinsime savo sodybos kieme. O namų puošimas vyksta įvairiais etapais – pradedame eglute, vėliau mažieji gamina šventinius, žiemos plakatus, karpo snaiges, puošiame sienas, langus. Kalėdų metu visad vaikus apima įkvėpimas ir jie būna labai kūrybingi. Dažnai ir eglutės žaisliukus gaminame patys. Iš popieriaus, gamtos gėrybių, savo nuotraukų ar saldainių.

24829173_10215209659740223_949441024_n

Šokėja Justina Žemaitytė-Gaučienė:
Namus dekoruojame įvairiais kalėdiniais atributais. Vainikėliai, žvakės, lemputės ir žinoma eglutė. Kūčių vakaras lieka ramesnis: su mama ir sese visada ruošiame 12 patiekalų, o per Kalėdas stengiames aplankyti artimuosius, laiką leidžiame šeimos rate. Keičiamės dovanomis, laukiame Kalėdų senelio. Eglutę dažniausiai puošiame gyvą, nors buvo metų, kad rinkomės ir dirbtinę.
Aktorė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė:
Savo namus puošiame  ganėtinai anksti, jau lapkričio pabaigoje ar gruodžio pirmomis dienomis, mat mūsų mažieji šeimos nariai labai nekantrauja, kada gi kada pagaliau visuose namuose mirgės tos jaukios kalėdinės lemputės. Puošiame eglutę, kabiname žaisliukus ir girliandas, visuose namuose dėliojame kalėdines dekoracijas bei vanile ir cinamonu kvepiančias žvakutes.
Namus visuomet puošiame drauge su vaikais. Tai jiems suteikia begalę džiugių emocijų. Jie smalsiai apžiūrinėja traukdami iš dėželių trapius žaisliukus. Gyvai aptarinėja, kur kurį šiais metais pakabinti. O paskutinį žaisliuką ant eglutės viršūnės uždeda vyresnėlis sūnus. Tai jau tapo savotiška mūsų šeimos tradicija.
Kalėdiniu laikotarpiu visuomet kepame raugintais kopūstais įdarytą antį. Pagardiname ją šviežiais obuoliais bei spanguolėmis. Manau, kad gyvos eglutės skleidžiamo kvapo, kaip ir paties gyvo medelio, niekas nepakeis. Būtų išties smagu kiekvienais metais pasistatyti namuose didelę gyvą žaliaskarę, tačiau visuomet pagalvojame ir apie tai, jog prabėgus šventėms labai daug medelių būna paprasčiausiai išmetami, todėl turime namuose dirbtinę eglutę, o miško kvapą suteikia graži, nedidelė gyvos eglutės šakelė ant stalo.
 24891558_10208476835598248_1086874759_n