Mamuradijas.lt
Prieš dvidešimt penkerius metus užsimezgęs Ievos ir Rūtos ryšys atgimė, kada abi moterys pradėjo lauktis pirmagimių.  Pašnekovių tėvai kadaise buvo vieni geriausių draugų, tačiau joms draugystės išsaugoti nepavyko. Tačiau čia koją pakišo motinystė ir nuo šiol Ieva Baronienė ir Rūta Oniūnienė ne tik koja kojon žengia kasdieniuose džiaugsmuose ir varguose, bet ir darbe. Nors darbu, ką jos daro, tikrai nepavadinčiau.
Moterys kuria „Zuikio pasaką“, kurioje ypatingai gera šiaulių mamoms, nes čia jos gali ne tik įsigyti unikalių drabužėlių, žaislų, aksesuarų vaikams, bet ir pažindyti, pervystyti savo mažylį, pasigrožėti gyvais zuikiais ar tiesiog išgerti arbatos puodelį.

A_PAGRINDINE

Lauros Mazalienės tekstas
Akvilės Razauskienės nuotraukos
Fotografuota „Vaflių namuose“
„Visiškai atsitiktinai po daugelio metų Rūtą sutikau viename vaikų būrelyje, kuriame lankiausi su pirmagime Amelija. Pakviečiau kavos ir nuo to karto mūsų draugystė atgimė“, – pasakoja „Zuikio pasakos“ pradininkė Ieva.
Tuo pat metu Rūta antrina, kad visada svajojo apie nuosavą verslą, tačiau nežinojo, kokioje srityje būtų mieliausia jos širdžiai. Lyg tyčia Ieva su pirmąja savo partnere jau buvo pradėjusi „Zuikio pasakos“ projektą, nes gimus pirmagimei Amelijai moteriai pritrūko Šiauliuose tokios vietos, kurioje būtų galima ateiti, paliesti, pajausti. Ieva taip pat pabrėžia, kad niekada nemėgo internetinės prekybos, todėl svajojo tik apie fizinę parduotuvę. Tačiau po metų jos bendramintei pasikeitė situacija ir ši turėjo palikti verslą. Tuo metu buvo tikrai krizinis laikotarpis, kilo minčių ir apie verslo pardavimą.
Viena kitai tapo svajonėmis dalimi
„Aš tuo metu jau laukiausi antrosios dukters Matėjos, mintis apie verslo pardavimą mane tikrai liūdino. Pirmagimė Amelija be proto myli zuikius, tai šis pavadinimas buvo tarsi dedikacija jai, būtų skaudu viso to netekti. Vieną naktį, niekaip negalėjau užmigti ir vis galvojau, ko imtis, kad tik nereikėtų parduoti savo „Zuikio pasakos“, ir tada prieš akis tiesiog sušmėžavo Rūta. Jos atsakymo laukiau su didele viltimi… Tai atrodė vienintelė ir geriausia išeitis.“, – prisimena Amelijos ir Matėjos mama.
 „Tai buvo mano svajonė. Dukrai Patricijai jau buvo suėję du metai, mintyse jau sukosi įvairiausios verslo idėjos ir kaip iš dangaus nukrito šis pasiūlymas. Buvau be proto laiminga. O su mano atėjimu į „Zuikio pasaką“ gimė ir mudviejų su Ieva vardinės rūbų kolekcijos vaikams. Pirmoji kolekcija tiesiog sprogo“, – džiaugiasi Rūta.
Likimo sutapimai ir noras įkurti darželį
Nors šiaulietės nieko bendra iki tol nebuvo turėjusios su verslu ar mada, Rūta Vilniuje baigė pedagokiką, o Ieva dirbo burnos higieniste, abi sutartinai tikina, kad ši veikla jas labai įkvepia ir veda pirmyn.  Smagus sutapimas, kad abi pašnekovės sostinę paliko ir grįžo į Šiaulius dėl meilės. Ir jis ne vienintelis. Vienmetės moterys turėjo gimti tą pačią dieną, tačiau Rūta į pasaulį pasibeldė mėnesiu anksčiau.
„Tiesa, besilaukdama norėjau įkurti ne parduotuvę, bet darželį vaikams. Būdama vaikas pasakodavau tėvams, kad noriu būti vaikų aukle, o jie tik juokdavosi, kad mano norai labai maži. Domėjausi, kaip čia viskas vyktų, bet likimas pasisuko kiek kitaip ir šiandien turime „Zuikio pasaką. Ateityje čia norėtume turėti ir tam tikrus užsiėmimus vaikams. Svajojame ir apie plėtrą į didžiuosius Lietuvos miestus bei turime pasiūlymų dirbti ir su užsienio rinka“, – šypsosi Ieva.
„Labai džiaugiuosi, kad su Ieva esame draugės gyvenime ir partnerės versle, nes tikiu, kad vienas lauke tikrai nesi karys.  Mes viena kitą puikiai papildome: Ieva – švelni, moka viską užglaistyti, jei kas nutinka. Aš gal kiek racionalesnė, tikslesnė, moku parduoti. Nebijome ir susipykti, manau, tai visiškas normalus procesas suaugusių žmonių gyvenime, svarbiausia – išsikalbėti“, – išgyvenimais dalijasi Patricijos mama.
Jaunos verslininkės atvirauja, kad viską šiandien jos daro dėl savo vaikų, moterims svarbu, kad dukros jomis didžiuotųsi. O visoms svajojančioms apie verslą Ieva ir Rūta pataria nieko nelaukti ir čiupti savo svajonę bei nesibaiminti, jog ne visada pavyks suderinti darbus ir šeimą: jei jausitės laimingos, laimingi bus ir jūsų artimieji.
„Yra tekę girdėti klausimų, tai kada jau pradėsi dirbti normalų darbą?  Siūlome praleisti tokias pastabas ir tikėti tuo, ką darote. Nėra geresnio jausmo, kai gali pildyti savo svajones, o jei dar jos gali tapti pajamų šaltiniu…“, – įkvepia Rūta.

VISĄ STRAIPSNĮ RASITE LEIDINYJE „ĮKVEPIANČIAI MOTINYSTEI“.

Ieškokite visose prekybos vietose.

baneris