Mamuradijas.lt

Mama-ekspertė

Inga BLĖDIENĖ

 

Su šia knygele pirmą kartą susidūriau prieš porą metų panašiu metų laiku žvalgydamasi kalėdinių dovanų. Kadangi dukrai tuomet tebuvo vos pora mėnesių, o sūnui – beveik pusantrų metų, nusprendžiau, kad tokia dovana vienai bus per anksti, o kitam – per vėlai ir atsidūsėjusi padėjau ją atgal į lentyną. Prabėgo šventės, o mano akys, kaskart užsukus į žaislų skyrių, vis nukrypdavo į medinukų lentyną ir nejučia ieškodavo tos knygutės.

 

Kai dukrytei suėjo 10 mėnesių, nebeištvėriau – pagalvojusi, kad tai puikus priedas mūsų „automobilinių žaislų“ kolekcijai, nupirkau! Grįžusi namo su knygele sulaukiau didelio susidomėjimo ne tik iš dukters, bet ir iš sūnaus. Abu norėjo pavartyti, sūnus ėmė pirštais baksnoti į knygutėje pavaizduotus gyvūnėlius klausinėdamas „Kas čia?“, o dukra stengėsi nuo jo neatsilikti.

 

Knygutė sužavi savo paprastumu ir šiltumu: kadangi jos puslapiai mediniai, nebaisu, kad vaikas juos nuseilės, apkramtys ar suplėšys; dominuojančios ryškios spalvos keičiasi verčiant puslapius, todėl neatsibosta ir vis iš naujo patraukia mažylio dėmesį; tikroviški piešinėlių atvaizdai leidžia ne tik juos pažinti, bet ir mokytis skaičiuoti, skirti spalvas, kurti istorijas. O svarbiausia, ji akimirksniu pritaps bet kieno „automobilinių žaislų“ gretose, nes yra nedidelė, tvirta, nerenka dulkių, ir neužima daug vietos.

 

„Ar tikrai knygutė tinkama tik nuo 10 mėn.?“ Mūsų jauniausiajai mažylei greitai sueis 5 mėn., o jau teko pagulėti ligoninėje, tąkart pagriebiau tik kelis barškučius ir automobilyje buvusią Hape eco-toys knygutę. Kai barškučiai dukrytei nusibodo, neliko nieko kito, kaip išmėginti laimę ir pabandyti nors trumpam ją sudominti medinuke.

 

Vos tik išvydusi knygelę ji išpūtė savo akis, pravėrė burną ir ėmė nevaldomai mosuoti rankytėmis ir kojytėmis! Tai buvo įdomiau už bet kokį barškutį. Puslapis po puslapio jos akys vėl ir vėl plėtėsi, burna žiojosi, o rankos plevėsavo iš nuostabos. Viskas jai buvo įdomu – sugriebti ir paragauti knygelę, paliesti nupieštą gyvūnėlį, versti puslapius. Tad šiandien galiu drąsiai teigti, kad Hape eco-toys Mano pirmoji knyga tinka kūdikiams nuo 6 mėn., o kartais ir jaunesniems, su sąlyga, kad tėveliai padės ją mažyliui skaityti.

 

Mano įvertinimas: 10!