www.steadyhealth.com
www.steadyhealth.com

Mamuradijas.lt

Norinčioms pastoti neretai laukimo akimirkos tampa tikra kančia. Viena, dvi, trys dienos, kada vėluoja mėnesinės ir viltis, kad užsimezgė gyvybė, vis didesnė. Tačiau nelemtasis nėštumo testas rodo neigiamą rezultatą. Po savaitės  – vėl tas pats, baltame langelyje išryškėja viena raudona juostelė, vadinasi, rezultatas neigiamas. Taigi  kada jau galima pasitikėti ankstyvaisiais nėštumo testais , kaip ir kokius reikia pasirinkti?

Naujausi nėštumo testai, vaistinėje kainuojantys apie 30 Lt, jau gali ne tik parodyti, ar jūs laukiatės kūdikio, bet ir nustatyti kiek laiko jūsų vaisiui. 1-2 savaitės – tokį anksčiausią nėštumą gali parodyti teisingas atliktas testas. Visgi gydytojai skeptiškai žiūri į tokius nustatymus, nes, jų įsitikinimu, ankstyvąjį nėštumą kraujas ir šlapimas gali parodyti tik po mėnesio.

Nors ankstyvųjų nėštumo testų gamintojai teigia, kad šių testų rodmenys ir 99 proc. teisingi, statistika kitokia: 46 – 89 proc. Visgi yra tokių duomenų, kad ankstyvojo nėštumo testai gali nustatyti nėštumą net 80 proc. 28-tą jų ciklo dieną.

Iš 100 moterų, kurių ciklas nereguliarus, 10-20 jų nėštumo testas 28-tą jų ciklo dieną gali rodyti klaidingus rezultatus, nors kiaušialąstė bus apvaisinta. Tokioms moterims reiktų sulaukti ilgiausio periodo dienos. Pavyzdžiui, jei jūsų ciklas yra 30 – 35 dienos, testą vertėtų darytis 36-tą dieną.

Pirmieji nėštumo požymiai:

Vėluojančios  mėnesinės

Patamsėjusios krūtys ir (arba) speneliai

Galimas bėrimas

Didelis nuovargis

Rytinis pykinimas

Dažnesnis nei įprastai šlapinimasis

Padidėjusi bazinė kūno temperatūra

Vidurių užkietėjimas