Trečiąkart vykstant klausimų nėkiek nemažiau. 🙈 Peržiūrėjus internetinius sąrašus susikroviau du lagaminus (vienas man, kitas lėliukui, o vyras atskirai dar kuprinę atsivežė), o panaudota buvo duok Dieve, pusė daiktų… Labai noriu pasidalinti savo pastebėjimais, galbūt jie jums bus naudingi.🌙🙏🏻 Yra skirtumas, kai gimdai pati ir tau daro cpo. Tą skirtumą, kol veriasi gimdos kaklelis ir vyksta vis skausmingesni sąrėmiai patyriau keliskart. Trečiąjį kartą tiesiog nužygiavau į operacinę pati.

KAI GIMDAI PATI:

✅ patarčiau gimdykloje turėti vandens. Mane labai troškino. Tiesa, skirtingose ligoninėse, skirtingose taisyklėse. Man nutiko taip, kad gerti niekas neleido, tai vyras vis atnešdavo paslapčia.

✅ vazelinas ar bepanthen tepalas. Būna, jog labai džiūsta lūpos. Vazelinas momentiškai pataiso situaciją, o štai bepanthenas iš tikro atstato drėgmę.

✅ būna moterys vežasi užkandžių lengvų, bet man tokiomis situacijomis apie maistą neina net pagalvoti. 🙈

✅ Naktinukai, kurių negaila po to išmesti

KAI TAU CPO:

✅ Į ligoninę atvyksti dieną prieš, padaromi elementarūs tyrimai ir paskiriamas CPO laikas, susipažindina, kada ir kiek gali valgyti, gerti ✅ Prieš operaciją per lašinę lašinami skysčiai (daug skysčių, dėl ko man vėliau labai ištindavo pėdos), o per kateterį į ranką gaunate antibiotikų dozę (tiesiog tokia profilaktika)

✅ Marškinius operacijai suteikia ligoninė.

PO GIMDYMO:

✅ Man labiausiai pasiteisino kelnaitės-pampersai… jų turėjau daugiau nei 3 vnt. Ir keičiau dažnai. Labai patogu ir saugu. 💚 Palutes davė ligoninėje, savų net neprireikė. Įprastų paketų prireikė irgi tik vykstant namo. Aišku, aš kalbu apie standartinį trijų dienų laikotarpį be komplikacijų.

✅ Miegoti, būti, žindyti man patogiausia buvo su laisva maikute ir šortukais. Kadaise vežiausi žindymo naktinius, tai man jie visiškai nepasiteisino, bet čia tik mano asmeninė patirtis.

✅ nežinau, kaip po natūralaus gimdymo, bet po cp, man būdavo sudėtinga galvą plauti! Tai aš pasiėmiau SAUSĄ ŠAMPŪNĄ ir žiauriai pasiteisino (naudoju BATISTE iš Douglas) 👌🏻

✅ Spenelių kompresai – Multimam! Nežinau, ar yra geresnė pagalba žindančiai mamai.