Mamuradijas.lt
Greta KONDRATAITĖ
Nuotraukos iš asmeninio albumo.
Tikriausiai daugelis puikiai pažįsta Justiną Čėsnaitę – Jarutę, anksčiau ji net trylika metų dirbo modeliu. O dabar sėkmingai sukūrusi šeima kartu  ,,Freaks on Floor‘‘ vokalistu Justinu Jaručiu augina metų ir trijų mėnesių dukrytę Adelę. Justina atvirai pasakoja, kad nėštumas nebuvo rožėmis klotas, o knygos skaitytos apie žindymą, patarimus vaiko auginimo klausimais susilaukus dukros, nukeliavo tiesiai į šiukšlių dėžę, nes vaikai neateina su instrukcija. Apie nuoširdžią patirtį susilaukus pirmagimės bei visus sunkumus ir džiaugsmus, kviečiame skaityti itin atvirame Justinos interviu.
 
 • Papasakokite koks buvo Jūsų nėštumas?
Tragiškas. Nėr čia ko vyniot į vatą. Ir su greitąja švyturiuojančia pasivažinėjau, ir priverstinių lovadienių daug buvo. Labai gaila, kad ,,korta nepaėjo” tokiam ypatingam laikotarpyje. Tai vienintelis metas, kai gali pirštais paliesti laukimą, visas svajones.
 • Kaip į naujieną, kad laukiatės reagavo vyras ir šeima?
Be abejonės džiaugsmingai. Mamai tai pirma anūkė, ji jos laukė tikriausiai jau ilgą laiką. Vyrui, aišku, buvo lengvas šokas, man pačiai gal kiek didesnis, bet tai, mano galva yra absoliučiai normali reakcija. Reikia laiko, kad galvoje kilęs sąmyšis tvarkingai sugultų į stalčiukus.

34118620_10216195556747305_4858138079459803136_n

 • Beje kiek dabar jau laiko yra Adelei?
Vieneri metai ir trys mėnesiai.
 • Ir kas sugalvojo būtent tokį vardą dukrytei?
Aš pasiūliau idėją, vyrui patiko, tai ir likome prie Adelės. Žinojome, kad nenorime dviejų vardų, tad tiesiog pasirinkome seną vokiečių kilmės vardą.
 • Ar tapus mama įvyko kažkas tokio?
Ko tik neįvyko. Tas jausmas, kad gyvenimas niekada nebebus toks, koks buvo prieš atžalą, atėjo greitai. Pradžia nebuvo rožių žiedlapiais barstyta. Reikėjo suprasti savo vaidmens svorį, išdrįsti priimti sprendimus, kuriuose subjektyvia nuomone visiškai neturi kompetencijos. Vaikai neateina su instrukcija, o visos knygos (apie žindymą, patarimus vaikų auginimo klausimais), kurias skaičiau iki gimstant dukrai, nukeliavo šiukšlinėn.
 • Apskritai, kaip manote ar esate gera mama?
Mano viena psichologijos dėstytoja kartą tarė: ,,Nesijaudinkite, kiekvieno jūsų vaikai savo prichoanalitikui turės ką papasakoti apie savo tėvukus”. Kiekviena mama savo vaikui yra geriausia mama. Nereikia lygintis, konkuruoti ar teisti. Tik tu žinai kas yra geriausia tavo vaikui, o tavo vaikas nieko daugiau gyvenime taip nemylės kaip savo mamą ir tėtę.

34176862_10216195555947285_6584945086864293888_n

 • Kuo užsiimate dabar, kaip Jūsų modelio karjera?
Modelio karjera man praeitas etapas. Neblogai sekėsi, tad darbuotis teko net 13 metų. Ir taip per ilgai užsibuvau. Motinystės instinktas jau šaukė, o Adelės atėjimas į pasaulį viską sustatė į vietas. Dabar mėgaujuosi motinyste, noriu duoti kuo daugiau savęs vaikui, prieš jai išeinant į darželį.
 • Ar atsiradus dukrai teko kažko kardinaliai atsisakyti?
Geras klausimas. Atsakomybės jausmas maloniai spaudžia pečius. Na, pavyzdžiui, prieš Adelę du kartus šokau su parašiutu, o dabar tikriausiai to nedaryčiau. Net ant vyro longboard’o bijau lipti. O jei koja ar ranka lūš? Geriau surfinu ir krentu minkščiau į vandenį. Apribojau alkoholį, vakarėliai nebėra prioritetas.
 • Papasakokite apie Adelę, koks ji vaikas?
Adelė yra spartuolė. Pradėjo vaikščioti dešimties mėnesių, jau daug kalba. Anądien stovi prie laukujų durų ir pyškina: ,,Einam, mama”. Vos iš kedų neiškritau. Ji mus stebina kasdien. Ne mes ją, o ji mus moko.

34137070_10216195556427297_6263359784238448640_n

 • Beje, esate iš tų mamų, kurios nevengia keliauti su vaikais, tai kaip sekasi susiruošti kelionei, kas svarbiausia keliaujant su vaiku?
Prie lagaminų aš pratus. Man pakavimasis einasi sklandžiai ir greitai, nes visada prieš keletą dienų pasidarau reikalingiauių daiktų sąrašą. Senoviškai. Su tušinuku ant popieriaus lapo. Kam stresuoti, jei gali nestresuoti?
Tikriausiai svarbiausia yra nuspręsti, kokie daiktai nuguls lagamine, o kurie keliaus į rankinį bagažą. Kad nereiktų po oro uostus lakstyti pampersų ar vaistų ieškant.
 • Kokias šalis jau spėjote aplankyti?
Adelė jau du kartus buvo Portugalijoje ir Kanarų salose. Tiesa, pirmą kartą Kanaruose pabuvo dar pas mane pilve, o šią žiemą jau visi trys net du mėnesius mėgavomės saule ir bangomis.
 • Kaip Adelė reaguoja į naują aplinką, žmones?
Dabar yra mamos laikas. Mama yra dievas. Į viską reaguoja puikiai, jei aš esu šalia. Tiesa, dar tėtis gali pakeisti mane, bet jei esame visi trys, tai kelnės sausainiuose išvoliotom rankom nuteptos būna mano (šypsosi). Viskas yra laikina, auginant vaiką, mano nuomone, labai svarbu yra prisiminti, kad viskas eina etapais. Ir kiekvienas iš jų yra savotiškai žavus.
 • Palinkėjimas skaitytojams.
Nors mano Adelė dar maža, menka aš ekspertė, vienok, bet spėjau suprasti vieną dalyką: yra privalu atsipalaiduoti. Daugiau kliautis instinktais. Nesistengti būti pirmūnais tėvystėje. Jūsų vaikams jūs jau pirmūnai. Reikia tik labai labai mylėti ir viskas pavyks savaime.

33992940_10216195557587326_9209426527152766976_n