Mamuradijas.lt
Greta KONDRATAITĖ
Pijaus Vyčo nuotraukos
Tikriausiai daugelis puikiai žino, o gal net pažįsta fotografę bei Lino Adomaičio žmoną ir muzikos vadybininkę – Irmą Adomaitienę. Neseniai pora su visais artimaisiais ir draugais pasidalino itin džiugia žinia, netrukus į jų šeimą atkeliaus naujas narys. Tiek Irma, tiek Linas, tikina labai laukiantys mažylio, po truputį planuoja kūdikio kraitelį, renka galimus vardus ir semia gerų emocijų bagažą.

 

 • Papasakokite kaip reagavote sužinojus, kad laukiatės?
Pamačius teste dvi juosteles, širdis suspurdėjo, pagalvojau ,,pagaliau”, bet iškart ir sudvejojau. Kitą rytą vėl pasidariau, vėl pamačiau tą patį vaizdą. Pamąsčiau, kad testus pirkau iš tos pačios vaistinės – ,,gal bus partija brokuota” – vis dar negalėjau patikėti. Tiesiog tiek daug kartų matytas neigiamas atsakymas teste neleido taip lengvai patikėti šiuo – teigiamu. Sulig trečiuoju pozityviu atsakymu jau skambinau gydytojui, kuris nurodė, kokius tyrimus pasidaryti įsitikinimui.
 

Pijaus Vyčo nuotrauka_9903

 • Kam pirmam pranešėte šią džiugią žinią?
Pamenu, tą rytą buvo netikėtai prisnigę. Mano vyras pirmas nuėjęs prie lango šūktelėjo man ,,kaip gražu!”. O aš jam jau iš vonios, pamačiusi rezultatą, atsiliepiau: čia irgi gražu!. Viskas taip netikėta, nors ir laukta, kad nebūčiau galėjus savyje sulaikyti šios žinios nei akimirkai ilgiau. Pirmuosius tris mėnesius apie nėštumą žinojom tik mudu ir gydytojas. Praėjus tam trapiam laikui šia žinia pasidalijom su tėvais, artimaisiais, draugais. O galiausiai – kone ir su visu pasauliu, nes laukimosi džiaugsmas buvo toks didelis, kad netilpo mumyse.
 • Galbūt jau žinote ko laukiatės?
Ultragarso tyrimas vienąkart parodė vienaip, kitąkart kitaip, tad dar kol kas į vaikelį kreipiamės neutraliai. Nors sapnuose keletą kartų rodėsi berniukas (šypsosi).
 
 • Beje, gal jau apgalvojote ir mažylio vardą?
Visai neseniai su Linu sudarėm nedidelį sąrašiuką berniukų ir mergaičių vardų, iš kurio išrinkom mums abiems prasmingiausius. Tad, manom, kad šį klausimą jau esam išsprendę.
 
 • Kokie buvo pirmieji nėštumo mėnesiai?
Apie nėštumą sužinojau ką tik grįžus iš intensyvios snieglenčių kelionės Italijoje, visai prieš pat išvykstant į tolimąją Čilę. Reikėjo skubiai nutarti, ar ryžtamės ilgai kelionei į Pietų Ameriką, ar tinkamai įvertinam visą riziką. Pirmasis mėnuo nerodė jokių neigiamų nėštumo simptomų. Lygiai taip pat antrasis, trečiasis ir visi kiti tolimesni mėnesiai. Tiesiog esu palaiminta, patirdama tik geras emocijas susijusias su laukimu. Net Lino klausdavau: ar viskas man gerai – nei pykina, nei mieguistumas ima, nei silpna…
 
 • Ar šiuo metu darbuojatės įprastu tempu?
Šiuo metu tempą esu gerokai prilėtinus. Fotografavimo veiklą padėjau ,,pailsėti” ir jos pasiilgti. Šeimoje sutarėme, kad mano svarbiausias darbas dabar – rinkti geras emocijas, sveikai ir pozityviai gyventi, vengti bet kokių dirgiklių. Mėgaujuosi visomis laukimo teikiamomis privilegijomis. Kada daugiau, jei ne dabar?
 
 • O gal atradote naujų veiklų?
Dažniau stabtelėti, sulėtinti tempą, įkvėpti ramybės, paskaityti knygą, išsiruošti į ilgesnius pasivaikščiojimus. Anksčiau visa tai atidėdavau, nustumdavau į šalį, o dabar jaučiu, kad atidus laikas sau yra tolygu dėmesiui manyje augančiai gyvybei.
 
 • Kaip manote ar vyrams reikėtų dalyvauti gimdyme, kokie jūsų planai?
Mes su Linu – visur kartu, todėl tokiame svarbiame Žmogaus Gimtadienyje taip pat planuojame būti drauge. Juk gimdymas ne tik fiziologinių procesų seka (duokdie, kad jie praeitų sklandžiai), tačiau tai ir tokia stipri emocinė patirtis, psichologinis virsmas, iššūkis, kurį reikia išgyventi kartu, kad būtume vienodai ,,paaugę” ir patyrę.
 • O kaip kūdikio kraitelis, renkatės iš anksto ar dar neskubate?
Jau po truputį dairomės, rūpinamės būtiniausiais dalykais, kuriems pasirinkti reikia išties nemažai svarstymų, pvz., vežimėlis. Jį renkantis išgirdau tiek nuomonių, dažnai prieštaringų, kad regis, mašiną išsirinkti yra kur kas lengviau. Vilnones kojinytes su didele meile mezga būsima močiutė – Lino mama. Mano mama irgi nesusilaikius vis nuperka įvairių rūbelių. Nors mes su Linu jau kartais turim pristabdyti būsimas močiutes: sakom, kad paliktų ir mums to džiaugsmo (šypsosi).
 • Kokie jūsų ateities planai?
Dabar visa ateitis ir jos planai susiveda į vaikelio laukimą ir būsimą jo pasitikimą. Džiaugiuosi kiekviena diena, kuri praeina sklandžiai, kai vakare su Linu mūsų spurdančiam mažyliui pasakojam, ką nuveikėm per tą dieną. Ir kaskart sakom, kad labai laukiam mūsų didžiojo susitikimo. O kai vaikelis ūgtels, privalėsim jį supažindinti su kelionių dvasia, kuri mus taip įkrauna!
 
 
 • Palinkėjimas skaitytojams
Matyti ir matuoti širdimi. Net mokslininkai jau ima pripažinti, kad širdis geba mąstyti, ne tik protas. Mamų širdys nepaprastai galingos!